Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem tudok fogyni?

Miért nem tudok fogyni?

Figyelt kérdés

Kis előzmény: egész fiatalkoromban kb 10-14 kiló felesleggel küszködtem, de sokat is ettem. Az egyetemen elkezdtem sportolni, de kb akkor kezdtem el fogyni, mikor elkezdtem fogamzásgátlót szedni. Lejött 10 kilóm, nem tudom, hogy a gyógyszernek vagy a heti háromszori sportnak köszönhető-e. Aztán kb ugyanakkor hagytam abba a bogyót és a sportot is és egy év alatt visszajött a 10 kiló. Most januártól megint elkezdtem mozogni, zsírégető órákre jártam heti kb 3szor-4szer. De itt az étkezésemre nem figyeltem oda (mivel korábban is anélkül fogytam), így nem jöttek le nagyon kilók nagyon, júliusra 3 kilót fogytam kb. (DE azért mértéktelenül nem ettem.)


Augusztusban viszont nem sportoltam, és az a 3 kiló úgy visszajött, hogy csak na. Szeptembertől elkezdtem figyelni az étkezésemet is már, este nem ezsem, nem eszek kenyeret és cukrot és minden nap 40 percet biciklizek terepen. Mégsem fogytam semmit.


EZ miért lehet?AZon is gondolkodtam, nem-e valami hormonális gond, mert a ciklusom elég rendezetlen és a nődokim már ki is akarta vizsgáltatni a hormonszintemet, de most nincs rá lehetőség januárig (külföldön vagyok).


Ötletek?



2012. okt. 8. 10:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Orvosok nem vagyunk, beléd nem látunk, tehát nem tudunk diagnosztizálni, de a leírtak alapján van rá esély, hogy hormonproblémád van. Főleg mert már a doki is felvetette.
2012. okt. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Orvosok nem vagyunk, szerencsédre.


A hízás-fogyás egy adott mértékben függ csak a mozgástól, kaja mennyiségektől de leginkább az ételek minőségétől és a hormonháztartásodon múlik. A kettő összefügg.


Amíg gabonákat, szénhidrátban dús ételeket, tejtermékeket, sok glutént eszel addig fulladozik a szervezeted, lehet csak kis mértékben (amennyi a hízáshoz kell de más betegséget egyelőre nem okoz) a hormonrendszered is rosszul fog működni. Valaki meg sokkal betegebb lesz, idővel..


Le kellene állni a cukros, keményítős gluténos nassokkal (cukor, kenyér, krumpli) és a tejes nassokkal (tej, tejtermékek).


Látom írtad a hormonális gond ötletét, fölösleges volt én mindenkinél feltételezem.. ha rendben lenne az inzulin, tiroxin szabályozás akkor nem lenne zsíros ember. A ciklusod csak egy plusz jelző..

Szójaféléket ugye nem eszel? Azok is elhagyós szemetek.

2012. okt. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!