Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Akik értenek hozzá! Mit...

Akik értenek hozzá! Mit gondoltok erről a fogyókúráról? (14/L)

Figyelt kérdés
Naponta 1200-1300 kalóriát eszem, azt hallottam 1200nál kevesebbet nem kéne. A fehér cukrot és finom lisztet teljesen elhagyom, este 6 után már nem eszem, sok gyümölcs,zöldség, és minden mást eszem: tejtermék,hús,gabonából készült termékek(rozskenyér), szóval fehér cukor és finomliszten kívül mindent. Minden nap van tesink ami heti 3 és háromnegyed órát jelent de ezen kívül még szombat esténként szobabiciklizem 45-60 percet sajnos többre nincs időm. 14 éves lány vagyok, 163 cm és 63 kg(nyáron 68 voltam azóta 5 kg fogytam suli miatt is) és szeretném tudni mi a véleményetek erről. Jó ez így? Köszönöm ha végigolvassátok és válaszoltok!
2012. szept. 27. 22:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
jóól hangzik de azért nem eszel hat után mert kilenckor már alszol?
2012. szept. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi az hogy nincs időd többet mozogni? Mi dolgod van?
2012. szept. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

olyan elfoglalt üzletasszony,hogy nincs ideje edzeni.

magyarul lusta.

meg ez a 6után nem evés visszatérése is agyrém.

azt hittem már kikopott erről az oldalról,de megint itt van.

a sok gyümölcs helyett,sok fehérje menjen.

2012. szept. 28. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az 1200-1300 kalória felnőtt emberre vonatkozik, a te szervezeted viszont még fejlődésben van, úgyhogy egyél egy kicsit többet, és mozogj többet. A tesi óra jó része nem intenzív mozgás.
2012. szept. 28. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
17%

14 évesen nem kéne korlátozni az energiabevitelt.. jóllakásig egyed magad, gyerek vagy és sok tápanyagra van szükséged.


Ellenben, nagyon nagy kamu, hogy majd a rostkenyered jobb lesz mert teljes kiőrlésű. Pont kenyér helyett kellene húst, zöldségeket enned. Tehát hagyd a fenébe a kalóriákat, fél órán át beszélhetnék róla miért nincs köze a kalóriatartalomnak SEMMIHEZ ami a testedben zajlik. Nem veszi figyelembe a kalória az élelmi anyag testedre gyakorolt hatását, az emésztésedet, az anyagcserédet nem is ismerjük.. Ez egy nagy tévút.



Egyél húst, zöldségeket, gyümölcsöt, olajos magvakat. Ennyi.

Tej, kenyér, müzlike ezek a legnagyobb szemetek, mind a cukros sz.arok szintjén van. A tej a szuper inzulin és hormon tartalmával kérlek szépen olyan fantasztikusan segít a zsírosodásban és a hasnyálmirigy tönkretételében, hogy vetekedik a versennyel a cukorbetegségben a szénhidrátokkal.


Persze kicsit fiatal vagy még ahhoz, hogy ezt átgondold így.. Nem is tudom mit lehetne kezdeni a gyerekekkel. Elvégre a szüleitek semmit sem tudnak a táplálkozásról. A legtöbb orvost is hagyjuk. Akkor mi marad? Ismeretlen fórumozók, akiknek elvi okokból nem nagyon kéne hinni, felnőtt ember még utána olvashat annak amit írok, de egy gyerek..

Szerencsés az a gyerek, akinek a közelében van paleó szemléletű orvos. Mert ugye az orvos hiteles, ha jó dolgot mond az szerencsét. Ti meg.. hát Kedves 14L, gondolkozz el azon amiket írtam, és próbálj utána olvasni. Na olvasmányt azt tudok ajánlani, az interneten bőven található komoly anyag.

2012. szept. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
én azt javaslom, hogy egyél változatosan, amennyi jól esik, ha sok, akkor sokat. Ha mozogsz, sportolsz, főleg, ha nagyon, akkor teljesen mindegy, hogy mennyit és mit eszel, nem hízol el. Van egy haverom, aki járt box edzésre és ott futottak jó sokat, meg utána erőnlét edzést csináltak, amikor hazaért telezabálta magát és ment aludni, amúgy is sokat evett meg zsírosakat és több kiló is lement róla egy hét alatt. Én szoktam edzeni meg bicajozni, nem nézem, hogy milyen zsíros a kaja, amit eszem, gyakran falom magam tele és 4 éve 59 kg vagyok +-1 kg. Ha van rá lehetőséged, hogy menj futni, akkor mindenképp menj, jól felöltözve, hogy szakadjon rólad a víz, mert úgy hatásosabb. mozgással 1000x jobban és gyorsabban lelehet fogyni, mint diétával. a diéta során azt veszed észre, hogy éhezel és hónapokig alig változol, ráadásul gyengülsz is, mert nem kerül be a szervezetedbe a kellő mennyiségű tápanyag és vitamin.
2012. szept. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Sok helyen hallottam h nem egezseges keson enni. Olyan 10 korul tudok agyba kerulni de altalaban nem tudok aludni meg egy fel oraig
2012. szept. 29. 00:19
 8/13 A kérdező kommentje:
Basszus:D ennyire nehez elkepzelni h nincs ideje egy diaknak? Hat kepzeld el h napi 7-8 oram van, utana zongora ora, szolfezs, mondom van h este 8ra erek haza es akkor kezdek neki a tanulasnak. Es egy nehezebb gimnaziumba jarok es jol akarok tanulni bocs, h jo melom legyen. A sportra meg mondom ennyi idom van szombaton egy ora neha vasarnap is ha tudok amugy meg minden nap tesi. Es ugy tudtam a gyumolcs egezseges. De feherjet is ezem, hust,tojast de az tobb kcal szal csak mertekkel
2012. szept. 29. 00:23
 9/13 anonim ***** válasza:
nem, nem nehez elkepzelni mert en pl egyetemista vagyok es kepzeld, van olyan hogy este 10ig suliban vagyok. nem am 2-3ig....majd rajossz fiam te is hogy a gimi mellett mennyi szabad idod volt ha tenyleg elfoglalt leszel.
2012. szept. 30. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

..

Egyél amennyi jólesik, húsból és zöldségekből. Tej és glutén nélkül, alacsony szénhidrát bevitellel.

Magyarul a kenyeret, krumplit, tésztákat kerüld, egyél húst és zöldséget.

Ez nem igényel plusz időt, mozgást stb. Viszont ellenben a koplalásos 1200 kcal számolgatással ez egészséges, időt spórolsz mert nem méricskélsz, hosszú távon is egészséges (ellenben a teljes őrlésű gabonákkal, tejjel amiktől hosszú távon úgy is betegek lesznek, csak nem ismerik fel oknak ezeket).

Mindent leírtam, szerintem.

2012. okt. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!