Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit gondoltok? A több rágástól...

Mit gondoltok? A több rágástól lehet fogyni?

Figyelt kérdés
Nem rég hallottam, hogy étkezés közben csupán annyira kell figyelni, hogy az ételt a lehető legalaposabban megrágjuk, így a megevett mennyiség csökken és az emésztés illetve anyagcsere felgyorsul. Valóban lehet így fogyni? Tapasztalatok?
2012. szept. 24. 13:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Minél jobban megrágod, annál jobban keveredik nyállal és jobb az emésztés, viszont ha nagyon megrágod, pépesedik és nem lesz levegő a gyomrodban, többet tudsz enni. Ha nyelsz, mint a kacsa, sok lesz a gyomrodban a levegő és hamarabb érzed telinek magad.
2012. szept. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 poiu ***** válasza:
Az alaposan megrágott étel tovább marad a gyomorban. A kísérletben, amivel ezt bizonyították egy csoport normál ételt evett, a másik ugyanazt, de turmixolva. A turmmixolt kaja tovább maradt a gyomorban.
2012. szept. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A megevett mennyiség miért csökkenne? Attól, hogy megrágod, még ugyanannyi kaját eszel meg. Ha jól megrágod, akkor az emésztésed és az anyagcseréd egészségesebb lesz, nem halmozódik fel a szervezetedben a sok egészségtelen anyag. Lehet, hogy fogyni nem fogsz csupán ennyitől, de a gyomroddal sokkal kevesebb probléma lesz (IBS, gyomorfekély, stressz miatti gyomorgörcsök stb. esélyét csökkented).
2012. szept. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy kevesebb lehet, hogy több időt vesz igénybe és én személy szerint nem szeretek túl sokáig üldögélni egy étel felett. Inkább kevesebbet eszem.
2012. szept. 24. 14:05
 5/6 anonim ***** válasza:

A jóllakottság érzésének kialakulásához idő kell. Van az a pont, amikor már eleget ettél - ilyenkor abba kéne hagyni, és 5-10 percet várni, hogy kialakuljon a jóllakottság-érzés. A legtöbb ember ilyenkor tovább folytatja az evést.


Namármost, minél lassabban eszel, annál kevesebb plusz kaját fogsz enni ebben az 5-10 percben.


De persze más tényezők is vannak. A gyomorból a víz alapból gyorsan felszívódik, így gyorsabban elmúlik a jóllakottság érzése. De ha összeturmixolod (vagy legalább alaposan megrágod) az ételt, lassabban tud távozni a víz, több ideig foglalja a helyet, tovább leszel jóllakott. Ezt említette is fent valaki.

2012. szept. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha így lenne, én már csontsovány lennék, ugyanis állandóan rágózóm. :)


Ha arra gondolsz, hogy magát az ételt kell többet megrágni... hát igen, ezt szokták mondani, de leginkább azért is szerintem, hogy tovább tartson maga az étkezés, ugyanis, minél hamarabb fejezi be az ember, annál kevésbé érzi, hogy evett is valamit. Legalábbis nekem így van...

2012. szept. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!