Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Melyik a legolcsóbb (fehér,...

Melyik a legolcsóbb (fehér, finom) búzaliszt alternatíva? Gondolok itt: zablisztre, teljeskiőrlésű buzalisztre, durumlisztre stb.

Figyelt kérdés

Nem érdekel, hogy "ugyanúgy hizlal mint a fehér liszt" legalábbis ahogy 1-2 okos állítja, mert nem fogyókúrához kell, hanem csak életmódváltáshoz.

Ha lehet azt is írjátok, hogy mennyibe kerül és hol. Előre is köszönöm :)



2012. szept. 18. 16:38
 1/9 anonim ***** válasza:

A legolcsóbb?

Ha nem eszed meg...

Az életmódváltás nem az olcsóságról szól sajnos. Mihez képest olcsó? Szerintem a tk. megfizethető, de ha valakinek már fehérre sem nagyon telt, annak drága lesz.

2012. szept. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jajj Istenem, nem azt írtam hogy olcsó, hanem a legolcsóbb! Ez annyit tesz, hogy ha van akár 100.000-ért, akár 90.000-ért kg-ja akkor a 90 ezrest kell ajánlani. Jó ennyi, tuti nem lesz a liszt, ezt csak azért hoztam fel példának, mert akármennyibe is kerülnek, valamelyiknek muszáj olcsóbbnak lennie mint a többi és az lesz a legolcsóbb... Nem értem miért kell kötekedni...
2012. szept. 18. 17:21
 3/9 poiu ***** válasza:
Hiába írom meg, hogy mi olcsóbb a mi boltunkban, ha az éppen drága a tiédben. Vagy nem értem a kérdést, vagy nem sétáltál be az üzletedbe. Lisztről beszélünk, nem kenyérről, ugye? Ez egyszerű, a kenyér bonyolultabb lenne.
2012. szept. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Tesco saját márkás graham lisztje. Ch tartalma is ennek a legalacsonyabb úgy mellékesen.

234 Ft 1 kg.

Zabpehely 199 ft fél kg a Lidl-ben, Aldiban, és a Sparban.

Ezt leturmixolhatod, akkor lisztet kapsz belőle, pl süthetsz belőle palacsintát, süteményt.


Én ezt a két alternatívát használom.

(Kipróbáltam a Vitamil graham lisztjét meg rozslisztjét, de nem jött be...)

2012. szept. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kedves második, akkor ismét magyaráznom kell, mert úgy látszik egyesek nem tudnak értelmezni. Általában minden boltban (gondolom én laikusan) hasonló árkülönbséggel vannak a különféle lisztek (direkt írok árkülönbséget és nem árat). Így simán ki lehet választani h teszem azt általában a teljeskiőrlésű búzalist szokott a legolcsóbb lenni, a legdrágább pedig a durumliszt. ÉS csak ezután jött az alkérdésem hogy hol és mennyibe kerül ha tudja valaki.


Kedves utolsó: köszönöm, hogy végre valaki a kérdésemre is válaszolt :) A graham liszt nem csak összekevert fehér liszt + búzakorpa?

2012. szept. 18. 20:43
 6/9 anonim ***** válasza:
karfiol? cukkini? minek kell neked liszt?:D a jó lisztek elég drágák, asszem e lenmag a legolcsóbb :/
2012. szept. 19. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
néha szeretnék sütni és ahhoz kell nekem a liszt :D meg főzéshez is jó rántásnak, sok mindenre jó a liszt :)
2012. szept. 19. 16:27
 8/9 anonim ***** válasza:

tegnap 20:33 vagyok.

Nem, a graham liszt gyakorlatilag a teljes kiőrlésű búzaliszt, csak kicsit durvábbra őrölve.

(Sparban van még Bio tk. búzaliszt, de annak kilója 374 ft. Ha te is annyit sütsz, mint én, akkor nem a legjobb választás:-D)

2012. szept. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Először is van egy meglehetősen kellemetlen stílusod, már a kéréskor is, épp hogy le nem dorongolod a leendő válaszolókat.

Ezek után semmi jogod nincs megsértődni, ha hasonló vehemenciával válaszolnak!

Mivel Te vagy a kettes számú hozzászóló, értelmetlen az ötödik hozzászólásban, a másodiknak írt leveled.


Kedves 1-es hozzászóló!

Szerintem még a gyengeelméjűek számára is érthető volt a kérdező üzenete: a fehér búzalisztről szeretne váltani. Ezek után furcsa, hogy Te próbálod osztani az észt, miközben semmitmondó közhelyeket írsz.



Kedves 3-as hozzászóló!

Bizonyára elkerülte a figyelmedet, hogy kérdező tippeket kért, termékre, árakra és esetleg üzletek címére, nem pedig okoskodó kioktatást.

2016. jún. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!