Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egyszerűen nem értem miért...

Egyszerűen nem értem miért vagyok ilyen gyenge?!

Figyelt kérdés
Diétázni szeretnék,párszor már el is kezdtem.Nem követek semmit,csupán elhagyom a "rossz" kajákat,és mértékkel eszem.Legalábbis a terv ez lenne.2-3 napig ez tök jól működik,aztán rászabadulok a hűtőre.Aztán meg fáj a hasam,utána jön a mélységes önsajnálat.Olyan szánalmasnak érzem olyankor magam:/ Mit tehetnék ezellen?
2012. aug. 31. 15:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Mi nem tudjuk helyetted megszilárdítani az önuralmad. Ezt magadnak és magadért kell megtenned.

Az egyetlen amit hallottam a cél elérésének kitartásában az az volt, hogy vágj ki egy csomó képet, cikket stb hogy milyen alakot akarsz elérni hogy akarsz élni és legyen mindig a szemed előtt.

Én kezdetben füzetet vezettem a súlyomról, hogy mit ettem és mit mozogtam egy nap. Az, hogy láttam hogy megy le a súlyom csak még nagyobb lendületet adott, de ha egy hétig sem bírod akkor nem tudom mit tehetnél

2012. aug. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 MRC31 válasza:
Nincs valami bánatod? Mert az evés boldogsághormont szabadít fel, így adva némi ideiglenes megnyugvást. De az is lehet, hogy drasztikusan kezded a diétát és a test fellázad majd amikor jóllakatja magát akkor kielégül (nem szokványos értelemben...), persze fáj is, mert megterhelődik, Te persze romokban, hogy "már megint legyőzött..." Amit tehetsz, hogy nem a jelenlegi állapotra figyelsz hanem amit el szeretnél érni és bízol benne, elbuksz majd újra kezded majd megint elbuksz amíg meg nem érti a tested, hogy "ki a főnök". Tudod, tartja a mondás - aki tűzzel játszik megégeti magát. Továbbá az is fontos, hogy megértő és türelmes legyél magaddal szemben, hogy a tested átállhasson, megszokja az új helyzetet.
2012. aug. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Ismerős a helyzeted, én évekig pont ezért nem bírtam lefogyni, nem jól álltam hozzá az egész diétához.


Manapság is néha előfordul veled ilyen falásroham (nálam az a gond, hogyha megeszek egy túró rudit, akkor 3 darabig képtelen vagyok leállni), de másnaptól ugyanúgy 'diétásan' eszem és ennyi, attól az egy alkalomtól nem fogok visszahízni.


Bemásolom ide, amit másoknak már leírtam:

Itt egy tuti módszer:


Napi 5-6x étkezz, kis adagokat.


Kevés szénhidrát (pékáru, kukorica, hüvelyesek) és sok fehérje (szárnyasok, halak - ha ez nem megy, akkor zsírszegény túró). Ha az ára miatt nincs hús az asztalon, akkor vegyél csirkeaprólékot (nyak, far-hát, comb aprólék), ezek sokszor nevetséges áron vannak és ha megfőzöd, akkor utána leszopogatod a húst + még egy húslevesed is lesz. 6-7 kacsanyakat megkapsz kb. 200 forintért.


Szénhidrátot egyél max. ebédig (Nem ám 4 órakor ebédelünk!), reggelire teljes kiőrlésű kenyeret sonkával, sajttal vagy valamivel, délben mehet egy kis adag rakott krumpli, húsok mellé főtt krumpli, rizs, köles köretnek.


Uzsonnára és vacsira mehet kefir, sovány túró, főtt csirkehús (nyak, comb felső-alsó, mell, hát ), tojásrántotta minimális zsiradékkal és kenyér nélkül.


Gyümölcsöt inkább tízóraira egyél. Mehet a banán is, de naponta max. egyet egyél.


Igyál naponta 3 liter vizet legalább.


És ami még fontos:

- sose éhezz, egyél nyugodtan este 6 után (persze ha hétkor mész aludni, akkor inkább ne :D)

- kerüld a cukros dolgokat (üdítő, gyümölcsjoghurtok, bolti kakaó, madártej, sütemények stb.)

- kerüld a zsíros (disznóhús) és olajos (olajban sült fasírt, lángos, sült krumpli) kajákat

- egyél sok zöldséget

- ha majd megőrülsz egy kis édességért, akkor inkább egyél meg 2 kocka csokit, minthogy benyomj egy egész csomag diétás kekeszet

- ha csokira fáj a fogad, vegyél 65-75% -os étcsokit, abból 1 nagy kocka kb. 50 kalória, a Heidi és a Cote'dor márkájúak isteni finomak

-mozogj sokat, menj mindenhová gyalog, ahová csak lehet, legjobb lenne ha heti 4-5 alkalommal elmennél 1 órát gyalogolni - a 40 perc azért mindenképp legyen meg. Tempós gyaloglás legyen, nem totyogás a bevásárló központban!!!!


Így tuti elkezdesz fogyni, heti 0,5-1 kg mínuszra számíthatsz. Mérd magad centikben is, vagy válassz ki egy nadrágot, amibe hetente, 2 hetente belebújsz és így látni fogod, ha fogytál.


Ja és így nem terheled meg a szervezetedet, egészséges maradsz és ZSÍRBÓL fogsz fogyni, nem pedig izomból ahogy az a koplalásnál van.


Én június végén 60-61 kiló voltam, most vagyok 55. És zsírból fogytam. Ha nekem sikerült, neked is fog! :)

2012. aug. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
'velem' akart lenni, nem 'veled'.
2012. aug. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat:)

utolsó: nagyon tetszik amit leírtál,követni is fogom,hál'isten a húsra nincs gondom,mert csirketenyésztéssel foglalkoznak a szüleim:D

2012. aug. 31. 21:52
 6/6 anonim ***** válasza:

valszeg drasztikus a váltásod,nem fokozatos.

számold ki,hogy mennyi kalóriát viszel be.

ezt alakítsd étrendé és tartsd be.

ha már tudsz időre enni 3 óránként,akkor jöhet a csökkentés.

aztán fokozatosan hétről-hétre vonogasd ki belőle a szénhidrátot.

1500-1600kalóriánál meg megállsz és tartod.

2012. szept. 1. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!