Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Normális dolog az hogy 24...

Normális dolog az hogy 24 éves létemre nem tudok futni csak gyalogló tempóban?

Figyelt kérdés
És azt is kifulladva 2 perc után, tény és való hogy nem sportolok de ennyire kihat az egészségemre hogy nincs kedvem semmihez sem és lusta vagyok fel állni is a székből? De mit csinálhatnék ha semmi nem ihhlet meg ráadásul felszedtem évek alatt 15 kg. Fogyókúrázni nem tudok mert 2 nap éhezés után rosszul vagyok és gyűlölök éhezni.Ha pedig nem éhezem akkor nem is fogyok. Mikor múltkor szaladtam szabályosan fájt a hájam ahogyan rezgett és abba is hagytam. Ha Rubint Rékás programot nézek akkor nem tudom követni és más elvonja a figyelmem és abba hagyom. elvagyok lustulva segítsetek!

2012. aug. 23. 13:52
 1/6 anonim ***** válasza:

A lustaságon nem tudunk segíteni, azon csak te tudsz.

A fogyókúrázás viszont nem egyenlő az éhezéssel.

Az normális, hogy edzetlenül nem tudsz futni. Senki sem tudnak.

Edzésterv:

[link]

Ha ezt sem bírod (fizikailag, nem pedig a lustaság miatt), akkor kezdhetsz aggódni, de akkor érdemes kivizsgáltatni magad.


A 15 kiló mihez képest 15? Az álomsúlyodhoz vagy a normális felső határához képest? Mert ha ez utóbbi, akkor nem is futhatsz, mert tönkremennek ez izületeid. Marad az úszás meg a konditerem.

2012. aug. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
160 CM VAGYOK ÉS 67 KG....de keskeny a csípőm és könnyűek a csontjaim és nagyon meglátszik rajtam a súly felesleg. Milyen kezdő tornát ajánlanál még!
2012. aug. 23. 14:04
 3/6 Szoondiii ***** válasza:
0%

taichizni, jógázni, pilatesezni tudnál. lényeg hogy egészséges mozgás legyen, és edzővel.

nem tudom mit futkosnál, biztos hogy 5-10 év futkosás után (teszem azt rendszeresen futnál) a térdeid elég kellemetlen állapotban lennének.


nem kell szénhidrátot, tejféléket enni. Karácsonyra nézz tükörbe, lesz némi különbség. (magyarul húst, alacsony ch tartalmú zöldségeket kell enni, bármennyit, akár zsírosan is). gyümölcsöt mértékkel, olajos magvakat lehetőleg rendszeresen fogyasztva.

2012. aug. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 poiu ***** válasza:
Nem dohányzol, ugye? Mindenesetre ne fuss komoly súlyfelesleggel, mert valóban kikészítheted a térdedet. Az egészségedre igazából 20 év múlva fog kihatni. Igen, ne koplalj, hagyd el a cukrot és a keményítőt, egyél zöldséget és húst. Éhezés nélkül kezdhetsz fogyni. Kezdj el mozogni, de olyasmit csinálj, ami jól esik (én pl. kövéren járkáltam a városban, érdekes dolgokat láttam, úgy sétáltam 5-6 km-et, hogy fel sem tűnt). Hátad: ha sokat üldögélsz, akkor kellene egy kis gerinctorna is.
2012. aug. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tudunk segíteni neked, hiába is írunk le vagy linkelünk bármit.

Ha nem tetszik a jelenlegi életed, akkor neked kell változtatni rajta!

Helyetted senki nem fog sem diétázni, sem futni.

Ez van.

2012. aug. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nagyon fontos a technika (légzés, testtartás, tempó stb.). Kell hozzá egy futócipő. A vékony talpú utcai cipők, tornacipő semmiképpen nem jó hozzá. Nem csak az ízületek miatt, hanem abban tényleg fárasztóbb is.

Olvass szakmai írásokat a futásról például itt:

[link]

[link]

[link]

Mielőtt elkezdtem kocogni már jó egy hónappal előtte ezeket olvasgattam, elméletben már mindent tudtam, mikor kimentem először.

Ezen kívül futóblogokat is gyakran néztem, azok pedig rengeteg motivációt adnak. Még csak heti 4-szer 15-30 percet kocogok (nagyon lassan; kb. hasonló súllyal, mint te), edzésterv szerint, de az elejétől kezdve olyan lelkesedés van bennem, hogy már a félmaraton, maratonról álmodozom. :D Nagyon erős indok kellene, hogy kihagyjak egy alkalmat is.

2012. aug. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!