Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért van az hogy reggel nem...

Miért van az hogy reggel nem kívánok semmit, este viszont akár dupla adagokat is megtudnék enni?

Figyelt kérdés
Lassan 1 hónapja fogyókúrázom, eddig teljesen rendben ment minden. A hiba csak ott van hogy pont vacsorára nem kéne sokat enni, pedig nekem pont akkor van a legnagyobb éhségérzetem, ezzel ellentétben reggel szinte nem kívánok semmit, simán kibírnám akár reggeli nélkül is. Mit az oka és mit tudok elleni tenni ?

2012. aug. 23. 11:32
1 2
 1/11 Szoondiii ***** válasza:
0%

Rossz megszokás, rossz táplálkozás.

A "fogyókúra" már nem sejtet semmi jót, elég húst, zsírt, zöldséget eszel? Nem koplalsz? Rendszeresen eszel?

Szénhidrátokat, tejféléket eszel?

2012. aug. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

kezdj el reggelizni, és meg fogod látni, hogy egy-kettő hozzászoksz, sőt jobban fogod magad érezni.

régen én sem reggeliztem, megittam a kávét és kész.

ebédig jól kiéheztem,mert hiába nem éreztem, hogy éhes vagyok, amikor elkezdtem enni, akkor mégis bezabáltam, és utánna egész nap folyamán csak zabáltam.

2012. aug. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok, 11ig semmit nem eszek, mert egy falat se menne le, este 10 fele meg annyira éhes vagyok, hogy bármit megtudnék enni
2012. aug. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Kukaac ***** válasza:

Nekem is voltak hasonló gondjaim. Én azt vettem észre, hogy ha este sokat eszek, akkor reggel nem vagyok éhes. Ha viszont egyáltalán nem eszek, akkor meg hozzászokik a szervezet a kevés energiához, és reggel fáradt vagyok és 10ig nem kívánom az ételt.

Pár hónapja minden este megeszek egy csomag zsírszegény túrót lefekvés előtt. Mivel azt 4-5 óráig emészti a szervezet, azaz nem szakad meg a folyamatos emésztés folyamata, viszont reggelre már pont felszívódik, úgy kelek fel az ágyból, hogy farkas éhes vagyok.

2012. aug. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem drasztikus "fogyókúrázó" vagyok, eszek rendesen mindent, csirke, zöldségek, gyümölcs, tejtermékek. Nem koplalok, napi 4x étkezés megvan. Eddig nagyon sokáig nem reggeliztem, de már egy hónapja rendszeresen, és még mindig érzem hogy este többet tudnék enni a kelleténél. Reggel még akkor sem vagyok éhes ha esetleg előző nap kimaradt a vacsora. (Kávézni nem kávézok.)
2012. aug. 23. 11:57
 6/11 anonim ***** válasza:
33%

akkor probáld ki a ahrcosok diétáját!



Az összes eddig ismert diétának ellentmondva, testünk természetes ciklusához, ösztöneinkhez igazodva itt egy új őrület, a harcosok diétája! A napi egyszeri nagy, az esti étkezésre alapuló étrend!


A harcosok diétája: ellentmond mindennek, de működik!Milliónyi diéta, praktika, taktika áll rendelkezésünkre ahhoz, hogy egészségesen, egészségesebben, vagy nem utolsó sorban vékonyabban tengessünk mindennapjainkat. Viszont mindezek ellenére statisztikák egész sora bizonyítja, hogy e pazar választék dacára is mind a fogyásban, mind az egészséges étrendre törekvésben csatát vesztünk, vagyis a legtöbb jó tanács, étrend, szisztematika hosszú távon megbukik.


Hogy miért? Mert szinte lehetetlenség beilleszteni őket napi rutinunkban, mert legtöbbjük korlátozáson alapul, amelyet sokan már helyből és dacból „csakazértis” elutasítunk. És mi esik jól? Napközben többször teletömni magunkat, utána leülni egy csöppnyi ásítás nélkül dolgozni és este már csak nézni a hűtő ajtaját, vagy inkább picit éhesen napközben, több frissességgel, nélkülözött kaja-kóma mellett várni az estét, hogy azt és annyit ehessünk, amit és amennyit szeretnénk.


Ösztönösen az utóbbi mellett tennénk le voksunkat, hisz kinek ne érné meg némi önmegtartóztatás az esti hedonizmusért jutalomba!


Hirdetés


Ori Hofmekler ezt tanácsolja! Hogy étkezésünk ösztönös igényeinkre épüljön, hisz testünk mindig jobban tudja, hogy mikor mire van szüksége, mint a „szakértők” által összeállított diéta! Kerüljünk a nélkül tökéletes formába, és szabadítsuk fel úgy belső energiáink, hogy rövidtávú és komoly lemondásokkal járó diétával, fogyókúrával küszködnénk!


Az étrend alapja az a természetes napi ciklus, amely az evolúció során alakult ki, és amely szerint testünk még ma is működik. Nem azt a szlogent támogatja, hogy reggelizz, mint egy király, ebédelj, mint egy polgár, és vacsorázz, mint egy koldus, hanem arra buzdít, napközben egyél zöldséget, gyümölcsöt, esetleg pici fehérjét, inkább éhezz, és ha lement a nap és vége a csatáknak, pótold egy ültő helyedben az elmaradt étkezéseket különösebb korlátozás nélkül.

Kövesd a ritmusod!


De mindenkié más...? Másra van szüksége egy irodai dolgozónak egy nőnek, egy sportolónak, egy fogyni vágyónak és egy gyógyulni akarónak.

Öltönyös harcosok – irodisták


Napjában legalább háromszor, de olykor-olykor négyszer, ötször legtöbbször nem kielégítő étkezések. A nem megfelelően irányított hormonális és neurotranszmitter, ingerületátvivő folyamatok következtében a napközbeni evés lagymataggá és kimerültté teszi az irodistát. Ezzel ellentétben a harcosok étrendjével a saját javunkra fordíthatjuk hormonjainkat. Meglehet először nehéz lesz az átállás, de ha felébred bennük a harcos és ösztöneink „beindulnak”, könnyű lesz az átállás. Egyet akarsz! Egy étkezést! Azt pedig este! Így lesz ünnep minden nap!

Atletikus harcosok – fogyókúrázók


Itt mond igazán ellent ez az étrend a korábbi megszokottaknak, hisz nincs korlátozás, de van eredmény! Mert, hogy van még valami más: edzés éhgyomorra. Hisz nap közben alig eszünk, így éhesen indulunk harcba (azaz edzeni), ez pedig támogatja a szimpatikus idegrendszer, és hatékonyabban segíti elő a zsírégetést, mintha ettünk volna előtte. Ez az étrend lehetővé teszi, hogy a nap folyamán zsírégető hormonok járják át testünket.

A harcosok – sportolók


Bizonyos típusú fehérjék éhgyomorra történő bevitele emelheti a tesztoszteron és a növekedési hormon szintjét. Ez viszont telt gyomorral elképzelhetetlen! A harcosok étrendje arra edzi a szervezetet, hogy kiterjessze a glikogénraktárakat, ezáltal edzve az állóképességet, a kitartást!

Elesettek – gyógyulni vágyók!


Minden alkalommal, amikor a szabályok szerint aluleszünk, a szervezetünknek megvan a lehetősége a gyógyulásra. Az alulevés (irányított böjtölés) két fő vonalon ugyanis beindítja a gyógyulást: egyrészt több energiánk lesz, hisz nem használódik el az emésztésre, másrészt e fázisban egy méregtelenítési folyamat is végbemegy.

És a szabályok


1. A nap 24 órájából 20 órát alulevési fázisban kell töltenünk, azaz moderált éhezésben, a fennmaradó 4 órát pedig az étkezési, túlevési fázisban.

2. Az éhezési órákban friss, nyers gyümölcsöt, zöldséget és némi sovány fehérjét lehet enni. A lényeg, annyit együnk csak, amitől mindig picit éhesek maradunk!

3. Az esti étkezésnél főként a nyers ételektől haladjunk a feldolgozott felé, tehát először saláta, utána párolt zöldség, hús, hal, hüvelyesek, a végén ha kell gabonák, szénhidrátok, ízesebb ételek felé.

4. Legyél kreatív! Próbálj minél több alapanyagot felhasználni főzéskor, étkezésekkor!

5. Tervezz előre, melyik nap, mit eszel! Főzz, kísérletezz bátran!

6. Kerüld a rossz zsírokat, a finomított cukrokat, a sok mesterséges anyagot tartalmazó félkész- és kész ételeket!


Persze mint minden étrend ez is „fejünk” átprogramozásával jár. De néhány hét után, ha követed, egész biztos átállsz, és nem érzed éhesnek nagyon magad napközben, amikor pedig eszel, pontosan tudod, hogy mit, és mennyit kívánsz, hisz tested jelzéseid követed.


(forrás: www.harcosoketrendje.hu)

2012. aug. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Szoondiii ***** válasza:
0%
éhségtől függetlenül meg kéne fogni az ételt, és megenni reggel. ilyenkor indulna be az emésztő rendszer, enzim elválasztás stb. illetve ennek hiánya az egész napot meghatározhatja.
2012. aug. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2012. aug. 23. 12:14
 9/11 Szoondiii ***** válasza:
0%

harcosok étrendje nem alpári nagy baromság.

ugyanis nappal esznek növényi tápanyagokat, este meg minden mást, és lényegében egészséges (hagyományos) dolgokat.


DE tudni kell hol vannak csúsztatások, illetve egy kis érdekesség:

természetes táplálkozás az este evés? este besötétedik, az ember nem is látta a természetben a kaját.

nappal ha elejtett bármilyen állatot, összegyűjtött növényeket az ember biztos, hogy evett belőlük.


érdekesség: ha ultrahanggal vizsgáljuk az emésztőrendszert, reggel-délelőtt jobb emésztést figyelhetünk meg, már ha a látottakat jól értelmezzük (!).


a kínai hagyományos, Taoista táplálkozás évezredes megfigyelései szerint is délelőtt hatékony az emésztés.

ezek csak érdekességek.

2012. aug. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Este azért vagy éhes, mert egyértelműen nem eszel eleget napközben. Erre tudatosan kell figyelni.

Hogy reggel miért nincs étvágyad, azt nem tudom, őszintén szólva én is simán meglennék reggeli nélkül. Csak azért eszem, mert az agyammal tudom, hogy kell... Gondolom, ez típusfüggő, nálam azzal lehet összefüggésben, hogy baromi nehezen kelek reggel és nagyon álmos vagyok (rohanás, hányinger stb.), este viszont felélénkülönk, bármeddig fent tudok maradni. A korán kelő ismerőseim pedig tök éhesen kelnek. De nem tudom, ez általános-e.

2012. aug. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!