Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen diéta vállt be nektek?

Milyen diéta vállt be nektek?

Figyelt kérdés

ha válaszoltok kérlek írjátok le a tapasztalaitokat is

előre köszönöm 16L

Mit csináltok még diéta mellett,hogy hatásosabb legyen?

hetente hányszor mennyi sport?



2012. aug. 22. 19:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Az egyetlen ami bevállik és amin minden diéta alapul, az a kalória számlálás. Ha a napi kalóriadeficitednél kevesebbet viszel be, akkor törvényszerűen fogyni fogsz. Az sem árt, ha nem szar kajából viszed be azt az 1400 körüli kalóriát amivel már 1 hét alatt 1kg-ot tudsz leadni, hanem minél értékesebb ételekből (teljes kiőrlésű lisztből készült pékárúk [bár ezekből sem kellene sokat a szénhidrát miatt], túró, zöldségek, stb, a lényeg h ne legyen fehérlisztes, cukros, zsíros). Emellett javasolt a sportolás, gyorsabban is fogysz és nem leszel plöttyedt.


Sok szerencsét a fogyáshoz!

ezen az oldalon kiszámíthatod az adataid betáplálásával, hogy mennyi kalória kell bizonyos tömeg leadásához egy hét alatt:

[link]

2012. aug. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Szia! Egy cipőben járunk. Én most leszek 16 éves és lány vagyok. Én is kerestem a különböző diétákat, de nekem a nővérem javasolt egy diétát. Úgy hívják tejföl diéta. Itt nem kell számolgatni semmit mert tulajdonképpen naggyábol minden nap 600 kalóriát viszel be minden nap itt a heti étrend olvasd figyelmesen: [link]


Énis a jövöhéten szeretném elkezdeni nagyon szurkolok neked. a nővérem ezzel hetente fogyott 2 kg-ot mozgás nélkül. De én ajánlom hogy legalább 1 héten 3-szor 1 órát tornázz vagy fuss. És akkor a leadott zsír izommá épül át és még kondiban is tarhatod magad. Én ezt ajánlom. :) sok sikert.

2012. aug. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat csak az a baj h mivel vegetáriánus vagyok nekem nem jók ezek a diéták mivel szinte húson alapszik az egész
2012. aug. 22. 22:06
 4/8 anonim ***** válasza:
En is vegetarianus vagyok. Nekem is a kaloriaszamlalas jon be. Nem is eszem keveset annyira, de mivel szamolom es tudom hogy a szuksegletemnel kevesebb, igy 1 honapon belul mar lattam valtozast. Mondjuk azt hozza kell tenni, hogy tulsulyos az nem vagyok, csak meg csinosabb szeretnek lenni. Sport pedig legalabb heti 2- 3 x vagy setalj nagyokat, az is jo. Szerintem ne kimondott dietat valassz, mert ha utana ugyanazt eszed amit azelott, ujra meghizol. Foleg a mennyisegre, es a minosegre figyelj.
2012. aug. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Bemásolom, amit másnak írtam, nincs kedvem megint begépelni :D

****


Itt egy tuti módszer:


Napi 5-6x étkezz, kis adagokat.


Kevés szénhidrát (pékáru, kukorica, hüvelyesek) és sok fehérje (szárnyasok, halak, zsírszegény túró).


Szénhidrátot egyél max. ebédig (Nem ám 4 órakor ebédelünk!), reggelire teljes kiőrlésű kenyeret sonkával, sajttal vagy valamivel, délben mehet egy kis adag rakott krumpli, húsok mellé főtt krumpli, rizs, köles köretnek.


Uzsonnára és vacsira mehet kefir, sovány túró, főtt csirkehús (nyak, comb felső-alsó, mell, hát ), tojásrántotta minimális zsiradékkal és kenyér nélkül.


Gyümölcsöt inkább tízóraira egyél. Mehet a banán is, de naponta max. egyet egyél.


Igyál naponta 2,5-3 liter vizet legalább.


És ami még fontos:

- sose éhezz, egyél nyugodtan este 6 után (persze ha hétkor mész aludni, akkor inkább ne :D)

- kerüld a cukros dolgokat (üdítő, gyümölcsjoghurtok, bolti kakaó, madártej, sütemények stb.)

- kerüld a zsíros (disznóhús) és olajos (olajban sült fasírt, lángos, sült krumpli) kajákat

- egyél sok zöldséget

- ha majd megőrülsz egy kis édességért, akkor inkább egyél meg 2 kocka csokit, minthogy benyomj egy egész csomag diétás kekeszet

- ha csokira fáj a fogad, vegyél 65-75% -os étcsokit, abból 1 nagy kocka kb. 50 kalória, a Heidi és a Cote'dor márkájúak isteni finomak

-mozogj sokat, menj mindenhová gyalog, ahová csak lehet, legjobb lenne ha heti 4-5 alkalommal elmennél 1 órát gyalogolni (tempós séta, nem totyogás a bevásárló központban! :D )


Így tuti elkezdesz fogyni, heti 0,5-1 kg mínuszra számíthatsz. Mérd magad centikben is. Ja és így nem terheled meg a szervezetedet, egészséges maradsz és ZSÍRBÓL fogsz fogyni, nem pedig izomból ahogy az a koplalásnál van.

2012. aug. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy 24L vagyok, 61 kilóról indultam, 1-lassan 1,5 hónap alatt lementem 56 kilóra ezzel a módszerrel.
2012. aug. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :)
2012. aug. 23. 09:02
 8/8 Szoondiii ***** válasza:

kalóriaszámolás - nem ismerjük az anyagcserét, emésztést. 1 valamire jó = lelassítani az anyagcserét az 1300-1600 kcal-os kiszámolt étkezésekkel.


teljes őrlésű gabonák - ugyan úgy megemelik az inzulin szintet, még tovább is mint a fehér liszt. nos, divatosak de nem hasznosak, végképp nem egészségesek.


diéta helyett húst, zöldséget-gyümölcsöt kellene enni, nem kalóriára hanem éhségre. a fehérjék, zsírok nem emelik meg jelentősen az inzulin szintet, így nem váltanak ki zsír raktározást.

plusz szénhidrátot nem enni kell, cukor szintetizálódik a testünkben is amennyi kell.


sportolni az úszásnak van értelme, mert nem terheli az ízületeket, illetve ha már nagyon kemények akarunk lenni, akkor a jól oktatott küzdősportoknak (birkózás, box).


a többi sport csak az ízületeket teszi tönkre, a küzdősport is de az legalább megkeményít.


helyette gyógytorákat (jóga, callenetics, pilates) illetve lágy harcművészeteket lehetne (kellene) csinálni hetente 2-3x. Taichi, Wudang kungfu, Aikido..

2012. aug. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!