Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem tudok lefogyni?

Katty2424 kérdése:

Miért nem tudok lefogyni?

Figyelt kérdés
Nem sokat szeretnék fogyni, csak olyan 5 kg-ot....de azt már hónapok óta....és nem megy. Pedig versenyszerűen sportolok és emiatt napi szinten edzek (futás), ráadásul emellett rengeteget biciklizek, néha úszok is. Meg sose eszek napi 1000 kalóriánál többet (max csak családi evésekkor, de akkor se sokkal többet). Kenyeret már vagy fél éve nem eszem, péksütit, sztem 4 éve ettem utoljára...Néha eszek sütit, de csak fél meg negyed szeleteket (mindig piszkálnak is vele h csak ennyit eszek..)Már elegem van... mindenki eszi a finom szendvicseket, én meg joghurtot kanalazok, meg abonettet rágcsálok már hónapok óta!!! MIÉRT????

2012. aug. 3. 20:34
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Igen-igen ezt tudom és látom is hogy lett rajtam izom is, és ezzel számolok is, de sajnos van ott zsír is, és az nagyon idegesít, meg kényelmetlenül érzem magam tőle...:S
2012. aug. 3. 21:53
 12/18 anonim ***** válasza:

"a zsírsejtek izommá alakulnak"


Légy szíves áruld már el, hogy ez hogyan lehetséges!


A zsír egyfajta a kötőszövet, az izom meg annyira másmilyen szövet, hogy külön nevet kapott: izomszövet.

NINCS olyan biokémiai folyamat, mely során az egyik a másikká alakulna!

2012. aug. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Az 1000 kcal nagyon kevés, a szervezeted túlélő, raktározó üzemmódban van.

Fokozatosan emeld a szénhidrátbeviteledet, mondjuk 2-3 naponta 20-30 grammal. Persze ehhez grammpontos étrendet kell betartanod.


Hányszor eszel egy nap?

Mennyi fehérjét fogyasztasz?

Mennyi rostot (zöldséget) fogyasztasz?

Mennyi és milyen minőségű szénhidrátot fogyasztasz?


Egyél kenyeret! Persze teljes kiőrlésűt és csak reggelire, esetleg tízóraira.

Az abonettet pedig felejtsd el, átverés!


Hetente 2 nap legyen szigorúan pihenőnap, az izmoknak muszáj regenerálódni.

Mennyit alszol? 8 óra megvan minden éjjel?

2012. aug. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:

Hasonló cipőben járok,csak én hízok is a torna és a kevés evés mellett.

Vérvételen voltál? Csináltass egy pajzsmirigy vizsgálatot.

Én most inzulin rezisztencia vizsgálatot csináltatok,mert állítólag,ha ez a betegségem van,ha bele szakadok sem tudok fogyni.Érdemes ezt is vagy csak utána nézni,ennek milyen diétája van.Próbáld ki!

2012. aug. 4. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Én se úgy értettem h a zsírsejtek átalakulnak, csak edzéssel kevesebb lesz a zsír és több az izom...
2012. aug. 4. 07:10
 16/18 A kérdező kommentje:

Naponta viszonylag sokszor eszek, mert tudom hogy nem jó hosszú időket kihagyni...ezért 5 ször-6szor is eszek egy keveset. Fehérjét szerintem eleget eszek, főleg edzés után figyelek is erre tudatosan: sajt, joghurt...

Zöldségek közül nem túl sokfélét eszek, uborkát meg paprikát szoktam enni de azt csak esténként.

A legnagyobb bajom az, hogy nehéz számolgatni a kalóriákat... főleg ebédnél... Mert anyum főz, és így a kalóriát is csak úgy nagyjából tudom kiszámolni, a többi értéket meg szinte sehogy...

Majd próbálok néha pihenőt is beiktatni, de már nem bírom olyankor otthon...mindig mennék kifelé...meg ha sokáig vagyok otthon, akkor előfordul, hogy elkezdek valamit nassolni... ezért menekülök néha már a mozgásba...mert ha elmegyek otthonról akkor tuti nem eszem semmit...

Aludni eleget alszom, általában 10kor lefekszem, reggel meg fél 7kor kelek szinte mindig.

2012. aug. 4. 07:19
 17/18 anonim ***** válasza:
nem lehet hogy alulbecsled anyukád főztjében a kalóriákat? egy tányér olajos zsíros magyaros kaja akár 1500 kcal is lehet
2012. aug. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Sose eszünk zsíros kaját. Anyum olívaolajjal főz, zsír még nem volt a konyhánkban. Húsból meg csak csirke, pulyka meg hal van otthon. Ráadásul magos kajákat is csak igen ritkán eszem, mert azok elég drágák...
2012. aug. 4. 13:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!