Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha nem izzadok meg mozgás...

Ha nem izzadok meg mozgás után az baj?

Figyelt kérdés

Hétvégente kocogni járok, de kevésnek éreztem, ezért elkezdtem otthon is könnyen elvégezhető gyakorlatokat csinálni. Azonban felülés, lábemelés, nyújtás után egyáltalán nem izzadok meg.Fogyni szeretnék, de alig van 5-10 percem magamra naponta.

Valamit rosszul csinálok? Ér úgy valamit ez a kis mozgás, ha nem nagyon izzadok meg tőle?



2012. júl. 31. 00:41
 1/7 anonim ***** válasza:
5-10 perc tuti nem elég. minimum 40 perc mozgás kell alkalmanként.
2012. júl. 31. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Izzadás hiánya még nem feltétlenül baj (bár nem a legjobb jel), de az 5-10 perc az pont semmit sem ér. Felülés, lábemelés szintén nem sok mindenre jó sajna.
2012. júl. 31. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!


Sajnos 2 munkahely mellett tényleg nincs több időm mozogni. Ráadásul ülőmunkát végzek, tehát még azt sem mondhatom, hogy járkálok, stb.

Mit tudnék csinálni? Milyen gyakorlatokat végezzek, ha tudok teremteni rá valahogyan időt (azon kívűl, hogy lehetőség szerint kerülöm a liftet, és inkább lépcsőzöm, stb.)?

2012. júl. 31. 01:17
 4/7 anonim ***** válasza:
Pl gyalog mész haza. Meg mindenhova. Nehéz ezt így megmondani, hogy nem tudom milyen beosztással dolgozol, de azért napi 1 órát (vagy minden másnap 1 órát) csak tud magára szakítani az ember, nem?
2012. júl. 31. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

elégetett kalóriában valóban nem sok a 10perc,de az izomzat karbantartására elég lehet ennyi is naponta,mivel több mint a semmi.

10 perc alatt simán meg lehet csinálni 6x15 húzódzkodást,6x50 guggolást stb.

az izzadás meg nem függ össze az elégetett kalóriával.

10perc ugrókötelezés meg kalóriában is ott van valamennyire.

én 10perc alatt 150kalt égetek el kötéllel.

2012. júl. 31. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem tudom megtenni, hogy gyalog járok dolgozni, mert az egyik munkahelyem fél órányira van autóval, a másikat meg otthonról csinálom. Jeleneg is egy projecten dolgozom. Sajnos szinte mindent határidőre kell elvégezni, így maximum olyankor van időm magamra, ha határidő előtt vézgzek. Igazából néha még pisilni sincs nagyon időm kimenni (állandó skype konzultálás és a többi...).

Ebből adódóan elég rendszertelenül étkezem. Gondolom ez is játszik valamilyen szerepet az elhízásban.


Szerintem 30 kg felesleg van rajtam, amit ez alatt a két év alatt szedtem fel, amióta megvan a két munkahely. Ezt szeretném valahogyan leadni.


Köszönöm a válaszokat! Jól esik, hogy próbáltok segíteni!:)

2012. júl. 31. 02:18
 7/7 kalmj ***** válasza:
Otthon ki lehetne próbálni egy fittlabdát a szék helyett. Az meló közben is dolgoztat. A 10 perc épp csak bemelegítésre elég.
2012. aug. 2. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!