Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Sikerülni fog az "álmom"?

Sikerülni fog az "álmom"?

Figyelt kérdés

17/Fiú vagyok , (185 cm) nagy súlyfelesleggel , kb. 160 kg (nem betegség miatt,stb.) Saját hibám. 9 éves koromig sportos alkatom volt, /ekkor jött a "változás" szüleim új vállalkozásba fogtak, 5x annyi pénz stb. ebből adódóan jólét máig is ...

De végre 8 év után rávettem magam a változásra ,

Napi 4 zsömlét eszem max / 17:00 után nem kajálok(max almát v nyers zöldséget , 1-2 koktél paradicsom)/semmi édesség+ társai/ Kajákból csak csirkemellet, meg rizsát ,v más ételek fél adagát (az én adagom felét :D ) zsírosokat nem,

20:00-kor. fél óra futás ,10 perc bringa, 20 perc séta , és többet járkálok napközbe is.

Sikerül jövő nyárra 100-110-re menni?



2012. jún. 22. 22:55
 1/10 anonim ***** válasza:

Ne zsömlét egyél,és ne fuss ekkora felesleggel!!!! Semmiképpen!! Először félórás sétákat csinálj naponta,és sok sok gyümölcsöt és zöldséget egyél,a széngidrátokra szükséged van,de nem zsemle formájába.Tehát lassan felszívódó szénhidrátok kellenek például barnarizs(a fehér nem jó).Sok fehérje: grillezett csirkemell,hal,túróba teszel gyümölcsöt :) isteni!!! Ha szereted a salátákat akkor azt is ehetsz. Én a babsaliért vagyok oda. Veszel két babkonzervet, összeöntöd majd 2 hagymát felvágsz karikákra,hagyod fél óráig állni a hagymát egy külön edénybe.Utána összeöntöd ecetet rá, 2× 4-5 dl víz és már eheted is :D:)

Ebédre ehetsz mondjuk: paradicsomos káposztát cukor nélkül,vagy spenótot 2 tojással,vagy sóskát.Vagy grillezett csirkemellet barnarizzsel és párolt zöldségekkel.Borsófőzeléket rántás nélkül :) Nagyon sok mindent ehetsz. Ne 4 zsömlét egyél!:D Vacsira fehérjéket vigyél a szervezetedbe. Így lemehet jövő nyárra. De mondom még NE fuss!

2012. jún. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ja és nagyon fontos a napi 2-3 liter víz/ ha lehet ne szénsavas üdítők és gyümölcslevek legyenek hanem tiszta csapi víz,esetleg mentes ásványvíz vagy tea {zöldtea például jótékony hatással van a fogyásodra}/ (főleg ilyen melegbe amúgy is) mert elősegíti a fogyást!
2012. jún. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

zsömle helyett akkor egész nap rizsát? :)

És a teát hogy ízesítsem?

A séta meg nem hiszem hogy elég / iskola időben is napi 30 perc volt kb. és mégse segített..

2012. jún. 22. 23:16
 4/10 anonim ***** válasza:
Ajjj bakker írtam egy csomó tippet,meg ha veszed a fáradságot utána tudsz nézni a neten Te is.De Hidj nekem ha kibírnád 1 hétig zsemlével akkor utána akkorát zabálnál hogy mégroszabbul éreznéd magad. És igen NEM futhatsz.Szétcseszi az izületeidet.
2012. jún. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Veszel szacharint aztán ízesíted.
2012. jún. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem írtam hogy csak zsemlét eszek, (csak a kaja mellé ... nem tudok egyik napról a másikra megváltozni, és így próbáltam helyettesíteni a kenyeret)

Oké, a futást sem úgy kell értelmezni ahogy igazából van , mint pl : ha 1 átlagos ember gyorsan sétál /nállam az :D ----> De akkor hagyom

Teát is megfogadtam , köszi. napi 3 liter vizet megiszom

2012. jún. 22. 23:38
 7/10 anonim ***** válasza:
de akkor se zsemlét egyél hanem teljes kiőrlésű kenyeret
2012. jún. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Üzenetbe felkereshetlek? (van még pár kérdésem..)
2012. jún. 22. 23:45
 9/10 anonim ***** válasza:
persze
2012. jún. 23. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én a következőket tenném a helyedben. Minusz 20 kiló után ,bár nem szakemberként, de leírnék pár tanácsot.

Az első lényeges dolog, hogy reggel egyél mihelyst felkelsz, barnakenyér pirítósnak, kétszem csirkemellsonka, kőrözött, ha szereted, plusz valamilyen zöldség, pl paradicsom. Ha reggel eszel, garantáltan nem lesznek napközben falási rohamaid. Innentől kezdve 3 óránként egyél, a lényeg, hogy mindig kevesebbet, mint amennyit eddig ettél, és bár az ételek minősége is nagyon fontos, elsősorba az a lényeg, hogy kevesebb kalóriát vigyél be, mint amennyit eddig. Ne csökkentsd drasztikusan az ételek mennyiségét, mert akkor aztán ehetsz te barnát mindenből, úgyis falási rohamaid lesznek, mert a szervezeted a mostani mennyiséghez szokott hozzá. Tudom nem a lassú fogyásra vágysz, de ha mégis ezt választos a bőrőd állapota sem lesz olyan, ami még ne lehetne elfogadható, ha szerencsés vagy. A fogyókúra idejére iktass ki minden felesleges cukrot, ha édességet kívánsz számtalan dolog van, ami csökkentheti a vágyat, én például almát szoktam sütni a sütőben, egy kis fahéjjal a tetején, de megteszi bármilyen gyümölcs is. Ne akarj másnapra profin étkezni, fő a fokozatosság. Nyugodtan ehetsz tésztát és kenyeret is, mert valószínűleg később nem akarod az életedből ezt sem kihagyni, csak figyelj a mértékletességre, ha tésztát eszel legyen az adag az eddigiek fele, kenyérnél meg válassz teljes kiörlésűt, és határozz meg egy napi adagot, ami kevesebb mint az eddigiekben, és azt folyamatosan csökkentsd. Az üdítőket, úgy ahogy van hagyd el, ha eddig sokat ittál, már ettől fogyni fogsz, mert rengeteg felesleges kalória van bennük, és a sok cukor semmire sem jó. Igyál ásványvizet esetleg citromot rakhatsz bele.

Az elhatározásod meg legyen maradandó, légy kitartó, mert ilyen súlyfelesleggel nem sok esélyed van boldog életet élni. Légy erős, és sikerülni fog, mindegy mennyi idő alatt, arra gondolj, hogy akkor milyen jól fogod magad érezni, ezért megéri lemondani a felesleges ételekről.

Az izületeid meg így is veszélybe vannak, mondhatom egy időzített bomba, plusz 80 kilót cipelsz velük csak gondolj bele. Semmiképp ne fuss. Menyj el inkább úszni, ott a súlyod 90%ától tehermentesíted az izületeidet. Aztán ha sikerült fogynod, mehet más sport is.

Mégyegyszer sok sikert, és kitartást!

2012. jún. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!