Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókúrázom. Mennyi kalóriát...

Fogyókúrázom. Mennyi kalóriát éget el a szervezetem egy nap, ha ülőmunkát végző, fiatal nő vagyok?

Figyelt kérdés
És legalább 500 kalóriával ennék ennél kevesebbet. (Vagy 500-nál többről kell lemondani?) Mennyi időbe telne ezzel a módszerrel úgy 5-6 kg leadása? (Sajnos sportolásra nincs időm.)
2012. jún. 7. 09:18
 1/9 anonim ***** válasza:
1200kaloria alá ne menj, mer leáll az anyagcsere és a te esetedben, hogy alig mozogsz, nem éppen ideális ha fogyni szeretnél.
2012. jún. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Első, te tudod, miket beszélsz? Akinek leáll az anyagcseréje, az meghal.

Egyébként meg teljesen egyéni, hogy kinek mennyi kalória szükséges, függ a nemtől, magasságtól, a súlytól, az életkortól, az aktivitástól, meg egy rakás más dologtól, tehát ne dobálózz 1200-zal, mert vagy annyi, vagy nem.


Kérdező, itt kiszámolhatod:

[link]

A fogyásnál max. 1, de inkább heti fél kg-mal számolj, és a fontot állítsd át kg-ra.

2012. jún. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A második által belinkelt oldakon számold ki, hogy neked mennyire van szükséged.

De a sport fontos lenne, mert különben csak sovány leszel de nem lesz semmi normális formád, hanem löttyedt leszel, lógos börrel.

Kétnaponta egy órád csak van (ha akarod, akkor lesz!!). De az is sokat segit, ha nem buszozol, autózol, hanem amikor lehet, gyalogolsz. (Ha elindulsz valamivel korábban, akkor odaérsz idöben)

2012. jún. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
hat nem úgy értettem h teljesen leáll hanem h lelassul te észlény második!!! és úgy van ahogy írtam, mert táplálék kiegészitokkel foglalkozok, és naponta dolgozom tulsulyos emberekkel, és orvosi vegzettségem van, tehat jobban tudom mint te szerintem, hacsak nem vagy te is dia-doki te is!!!
2012. jún. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát ülő munkával kb. 50 kcal-t éget a szervezet egy óra alatt. Ha 24 órán át nem sokat mozogsz(vagyis 8-8 óra munka és alvás+8 óra x tevékenység) akkor az 1200 kcal pont ideális az "életben maradáshoz". Ha fogyni szeretnél, akkor próbálj naponta-2 naponta 30-40 percet futni, vagy tornázni, hogy gyorsítsd az anyagcseréd, és hogy legyen egy kis plusz energiafelhasználásod (vagyis kalóriaégetésed). Ha ezt beiktatod, akkor kb 200 kcal-t alkalmanként el tudsz égetni.

De sajnos 1 kg fogyáshoz 7000-ret kell, úgyhogy így kalkulálj.(ebbe persze beletartozik a kevesebb kcal-bevitel is, de 1200 alá ne nagyon menj)

2012. jún. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ezt a sport dolgot úgy értem, hogy maximálisan kihasználom azt, ha vhova menni kell, akkor rendszerint gyalog, elvégzem otthon a nehezebb fizikai munkákat. Most elkedztem sportolni, de nem tudom mennyire tud rendszeres maradni, így inkább azt nem említettem.
2012. jún. 8. 09:00
 7/9 anonim ***** válasza:

*hat nem úgy értettem h teljesen leáll hanem h lelassul te észlény második!!!


:))))))))

Ez jó!!! Nekem nem szóltak, hogy a gyk-n alapkövetelmény lett a gondolatolvasás.

Ki nem sz*rja le, mivel foglalkozol, ha baromságot írsz? Amit meg nem írsz le, azt nem tudjuk, hogy gondolod.


Ha nyilvános oldalon leírsz valamit, akkor azt írd, AHOGY gondolod, fogalmazz pontosan, és lehetőleg igazat írj, de minimum legjobb tudásod szerint. Mert aki meg nem ért hozzá, elhiszi!!! Ha hozzászólsz egészséget érintő témához (a fogyás az!!), akkor felelősséggel tartozol a leírtakért. Nem segítség, ha félrevezeted azt, aki tanácsot kér.

Itt nem csak tapasztaltabb felnőttek (huszonévesek, idősebbek) vannak, hanem egész fiatalok, 11-12 évesek is. Nem tudják megkülönböztetni a hülyeséget a hasznos tanácstól. Vili?

2012. jún. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mellesleg ha tényleg orvos vagy, az nagyon gáz, több szempontból is.
2012. jún. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
és nem gondolod h teljesen is leállhat az anyagcsere? ami azt jelenti, h belesül a belekbe a megemészett táplálék, attol meg nem kell meghalni, hisz arra vannak a kulonféle gyomormosások, béltisztítások..stb..vagy lehet Magyarországon belehalnak az emberek, de más országokba, mint pl nálunk Ausztriában ez kezelhető.
2012. jún. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!