Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Zabkása jó reggelire?

Zabkása jó reggelire?

Figyelt kérdés
159cm/48kg vagyok. 2000 kcalt fogok bevinni, mert súlyt szeretnék tartani. Minden nap intenzíven edzek. Zabkása(cukor nélkül) egy kis gyümölccsel mondjuk jó reggelire? Tízóraira meg túrót/natúr joghurtot eszek, de nem sokáig, mert nemsokára vége a sulinak, és nyáron későn kelek.
2012. máj. 30. 05:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem jó, én is azt eszek, sőt én még egy rendes kiskanál lekvárt is teszek bele(20 kalória kb) és pont ma értem el a minusz 10 kilót:)
2012. máj. 30. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Persze. De ezerféleképpen lehet ám azt is variálni.

Pl. gyümölcsöt kockázol bele, sima keserű (cicás, v tescos, a holland nem jó, mert sokkal magasabb a kakaóvaj tartalma, így zsírosabb is) kakaóporral ízesíted, gyümölcsöt pürésíted egy minimális tejjel, és azt kevered hozzá, mindenféle aromákkal lehet (rum, vanília), reszelj bele citromhájat, vagy csináld kevesebb zabpehelyből, mint a szokásos adagod, és adj hozzá sovány túrót. Vagy ezek bármilyen kombinációja.

Annyiféle van, nehéz megunni. Az édességet meg ugye édesítővel lehet szabályozni, így nem lesz ízetlen pempő.

2012. máj. 30. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
én is minden nap azt reggelizek
2012. máj. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hogyan kell elkészíteni és mennyit lehet enni belőle reggelire ?
2012. máj. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ma 10:56 Én 40-50 g-ot szoktam enni. Vízzel és/ vagy tejjel felöntöd, édesíted, és folytonos kevergetés mellett pudingsűrűségűre főzöd.

Én mondjuk úgy szoktam, h 40-50 g zabpehelyhez teszek 1 dl tejet és 1 dl vizet (ha neked nem számít annyira a zsír, akkor 2 dl tejjel is csinálhatod), ha besűrűsödött, még felöntöm kb/ sacc 1 dl vízzel (ha csak tejet öntöttél eredetileg, itt már inkább vizet használj), és újra besűrítem. A 2. felöntés azért jó, mert egy kicsit nagyobb lesz az adag azáltal, h jobban megszívja magát.

Egyébként a zabpehely mennyiségét aszerint variálom, h teszek -e még hozzá valamit, ha igen, mit, és mennyit.

2012. máj. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én joghurttal eszem, a tejet nem szeretem.
2012. máj. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!