Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 164 cm vagyok és 67 kiló, ez...

164 cm vagyok és 67 kiló, ez BMI szerint sok mégsem tűkök kövérnek, szerintetek lehet hinni a testtömeg indexnek, szükséges mindenféleképp a fogyó?

Figyelt kérdés
2012. máj. 9. 22:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%
A BMI egy nagy rakás kutyakaka, de komolyan. Aszerint nekem 72 kilónak kéne lennem. Akkor voltam csontsovány.
2012. máj. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

1. A BMI CSAK tájékoztató adat, elég nagy eltérések vannak alkattól függöen.

2. AZ, hogy te a tükörben nem látod magad kövérnek, nem sokat jelent, mert nem biztos, hogy reálisan nézed magad.

3. Ha csak a magasság/kilót nézik, akkor túlsúlyos vagy, de ha pl sportolsz, akkor könnyen lehet, hogy mégis vékony vagy, mert sok izom van rajtad.

4. Ha a kérdésedre választ akarsz, mármint hogy kell-e fogynod - tegyél fel egy képet, akkor lehet erre valamit mondani, igy nem.

2012. máj. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
A BMI csak nagyon durva tájékoztató adat. Ha arra vagy kíváncsi, túlsúlyos vagy-e, mérj vagy méress testzsírarányt.
2012. máj. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
köszi ez megnyugtató, mert elég izmos vékonynak tűnő lábaim vannak, a pocim lehetne kissebb, de az egész alkatom inkább egy izmos szexi nőé nem egy túlsúlyos macáé.elég nagy melleim vannak, és vastag a csontozatom is.
2012. máj. 9. 22:31
 5/21 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy megbízható. A BMI szerint kórosan sovány vagyok, ugyanakkor nagy a fenekem és a combjaim is sajnos.

A BMI csak a kilót és a magasságot nézi, ez nem elég adat. Én pl. mindig nevetségesen kevés kiló vagyok a kinézetemhez képest.

2012. máj. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Pl. nőknél a mell is dob azért jó pár kilót:D
2012. máj. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Ha izmos vagy, akkor felejtsd el a BMI-t, mert az izom nehezebb, mint a zsír, viszont a BMI azzal kalkulál, hogy rajtad zsír plusz kilóként, nem pedig izom.
2012. máj. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Rajtam meg van felesleg, tudom és mindig a soványba rak, enm az átlagosba. Na mindegy.
2012. máj. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

A bmi egy átlagos testre van kitalálva. Ha viszont te izmos vagy, mer sportolsz, akkor magasabb súllyal nézel ki úgy, mint egy átlagos testalkatú ember alacsonyabb súllyal.

Ugyanígy ha valaki egyáltalán nem sportol, hiába alacsony a testtömegindexe, csúnya hájacskái lehetnek mellette.


A lényeg, hogy nem kell túl komolyan venni. Apukám mondta mindig azt: fogyókúrában csakis a tükörre szabad "hallgatni". Kit érdekel, hány kiló vagy, mennyi a bmi-d vagy az eq-d. Azt, hogy jól nézel-e ki, úgy lehet megállapítani, hogy megnézed, jól nézel-e ki :)

2012. máj. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
én meg sokat járok edzésre-konditerem és egyáltalán nem érzem túlsúlyosnak magam
2012. máj. 9. 23:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!