Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Étrend a családnak? Cukorbetegség

Étrend a családnak? Cukorbetegség

Figyelt kérdés

Szóval az lenne a problémám, hogy nyáron én fogok főzni a családnak.Én törekszek az egészséges életmódra és a fogyásra, ezért megpróbálok diétás ételeket enni(teljes kiörlésű liszt, pékárúk, nyírfacukor, barna rizs stb.), de az a gondom, hogy apukám cukorbeteg, ugyanakkor neki se ártana fogyni egy keveset, de nem tudom rávenni, hogy egye meg ezeket a diétás/kalóriaszegényebb ételeket.Tudtok valamit ajánlani, esetleg diétás,cukorbetegnek ajánlott ételeket?

Tudom, hogy ha nem változtat akkor nem fog fogyni, de egyrészt én sem akarok külön neki is főzni, meg tényleg nem ártana pár kilót leadni neki.Valamivel szeretném "finomabbá" ugyanakkor diétássá tenni neki az ételeket, de azért ne annyira, hogy emiatt leessen a cukorja vagy rosszul legyen.(néha éjszaka leesik neki, és akkor kell enni neki mert rosszul van :S inzulinos)

Köszönöm a válaszokat


2012. ápr. 30. 17:56
 1/3 Smartguy86 ***** válasza:

Süteményeket fruktózzal lehet csinálni, az nem olyan vészes a cukorbetegek számára.


Amúgy meg minél alacsonyabb GI indexű ételeket egyen. Pl rizsből, zabból, teljes kiőrlésű lisztből. Sok zöldséget is lehet.

2012. ápr. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én cukorbeteg vagyok, és még a vendégeknek sem főzök külön. Sose veszik észre, hogy "diabetikus" kaját ettek, ráadásul mindenki ugyanazt eszi, senki nem lóg ki a sorból.

A diabéteszes táplálkozás - bár nem bonyolult - nem lehet egy mondatban összefoglalni.

Szükséged van egy tápanyagtáblázatra, hogy tudd, miben mennyi szénhidrát van. Tanácsos nagyjából tudni legalább, hogy az egyes ételcsoportok, ételeknek milyen a vércukorszint-emelő képessége (GI-je), és ezen felül a kezelőorvossal meg kell beszélni, hogy milyen legyen a napi szénhidrátbevitel, milyen elosztásban.

A nyírfacukor állítólag jó, de ordas drága. Ha apukád pár hétig nem fogyaszt hozzáadott cukrot, meg úgy egyáltalán édes ízeket, annyira el fog tőle szokni, hogy még egy alma után is le akar majd dönteni egy pohár vizet.

A desszerteket ((pontosabban a desszertevés élményét) ki lehet váltani pl. kompótokkal, behűtött gyümölcsturmixokkal, gyümölcszselékkel.


Ami a köreteket illeti: 30 g szénhidrátnak megfelelő ajánlott adagonként, ebédnél. Ez 2 kis vagy 1 közepes krumpli (150 g nyersen tisztítva), 50 g szárazon kimért barnarizs vagy 50 g szárazon kimért durumtészta. Nem sok, de ha adsz mellé savanyított káposztát, savanyított uborkát, nyers zöldsalátát, amelyek kifejezetten ajánlott cukorbetegeknek, akkor teljesen eltelít az ebéd. És még talán apukád is szereti ezeket a savanyúkat.

2012. máj. 1. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
még egy: én egyébként általában levest is készítek, így tényleg jóllakom az ebéddel, néha még sok is...
2012. máj. 1. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!