Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Cukorbetegeknek melyik szakács...

Cukorbetegeknek melyik szakácskönyvet ajánljátok?

Figyelt kérdés

Anyukámnak akarok venni olyan receptkönyvet, ami kifejezetten cukorbetegeknek szól. Esetleg olyan honlapot akarok keresni, amiről könnyen le lehet tölteni recepteket.


Sokféle van, ha beütöm a keresőbe, de én olyat szeretnék találni, amit ajánlanak, hogy tudjam, abban finom ételek vannak. Ja, és elkészítésük ne legyen nagyon drága.



2012. ápr. 28. 17:50
 1/8 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

annak a könyvnek, amit az első írt, az a címe, hogy Cukorbetegek nagy diétáskönyve. Sztem az egész jó.


Ez is egész jó: [link]


Cukorbetegség és diéta a címe, és olyan 2000 ft körül van, ez az egyik legolcsóbb könyv, pedig talán a legjobb, mert sokat ír a diabéteszről, vannak menne mintaétrendek, és finomak a receptek. Ha mindenképpen cukorbetegeknek írt szakácskönyvet keresel, én ezt választanám. A másik könyv sem rossz, amit az előző hozzászóló javasolt, az is átfogó, de nekem nem annyira jönnek be Gy.-né Kondrát Ilona dietetikus receptjei. A receptek másik részét viszont egy szakács írta, van benne pl. házi készítésű kenyér, töltött zöldség - szóval, jó recepteket is tartalmaz. Sztem ez a szakácskönyv inkább idősebbeknek való, akik szeretik a hagyományos magyaros ételeket, és meg kell nekik tanulni, hogy ezeket a kajákat hogyan lehet cukorbetegeknek is fogyasztani. Mivel én nem vagyok nagyon oda a magyaros konyháért, nekem a könyv sem annyira telitalálat, de ez csak egy magánvélemény :)


Én cukorbeteg vagyok, és nem nagyon használok úgy különben cukorbetegeknek való szakácskönyvet, hanem a meglevőkből keresem ki az egészséges ételeket.

Nem cukorbetegeknek íródott, ezért meg kell szűrni, de nagyon jó recepjtei vannak egy dietetikusnak, akinek mostanában több könyve is megjelent. Szalayné Kónya Zsuzsáról van szó, aki 1200 kcal-ás mintaétredeneket állított össze receptekkel. Én, ha abból főzök, természetesen nem adok hozzá cukrot. Könnyű átalakítani az ételeit cukorbetegeknek.

190-2200 ft között vannak a könyvei, keress rá.


a neten is olvasható 2 sor mintaétrendje (1200/1500 kcal), ilyenek a könyvben megjelent receptjei is:


[link]



Nézz bele, ha tetszenek a receptek, akkor javaslom a könyveit, mert tényleg jók. Jobban eltalálja a fűszerezést, mint a többi dietetikus (elég sok cukorbeteg szakácskönyvet kipróbáltam, a többiek nem tudnak főzni ;) )

2012. ápr. 29. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ó, köszönöm szépen, sokat segített! :)


A lényeg az, hogy minél olcsóbban kijöjjünk belőle.

Lenne még egy kérdésem: milyen édesítőt érdemes sütéshez, főzéshez használni? Mi vettünk a Penny Marketből folyékonyat, de annak sajnos zavaró mellékíze van.

2012. ápr. 29. 18:22
 4/8 anonim ***** válasza:

tegezz nyugodtan :)


ha mindegy, hogy hogy néz ki a könyv, akkor antikváriumban még olcsóbban be lehet szerezni, vagy érdeklődhetsz könyvtárban is, és le tudod fénymásolni.


az édesítőkről belinkelek egy cikket, de azt tudni kell, hogy a legtöbbnek van mellékíze.

2012. ápr. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

a szalayné könyvét amúgy 199 ft-ért vettem a szent istván körúton (Bp.) az olcsó könyvesnél (a pályaudvar oldalán). de lehet kapni a tescóban is, csak ott olyan 375 körül van az ára.


több kiadása is van, kicsit eltérő címekkel, kicsit mások a receptek, de a lényeg ugyanaz. 99 napra szóló mintaétrendek vannak benne (női verzió 1200 kcal, férfiverzió 1500 kcal), napi 5 étkezésre.


anyukád nyilván túró rudit nem ehet majd, de ehet helyette joghurtot vagy gyümölcsöt vagy korpovit kekszet, ha nem megy fel tőle a vércukra (az enyém nagyon felmegy).

2012. ápr. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!:)

Majd körbenézek a könyvek után.

2012. ápr. 30. 17:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!