Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ajánlanátok nagyon jó szakácsk...

Ajánlanátok nagyon jó szakácskönyvet?

Figyelt kérdés

Lánynak kellene. Legjobb az lenne, ha lenne benne kép a kajáról, és NE olyan nagyon különleges ételek legyenek, amihez az alapanyagot is művészet beszerezni. Lehetőleg sütemény is legyen.

Köszi


2011. dec. 2. 10:14
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem a 100 legjobb c. sorozat könyvei nagyon bejönnek, bár azokban nincs kép. Viszont nagyon olcsó, így akár többet is vehetsz. Témafüggő, hogy van-e benne sütemény. Viszont olyan is van, ami csak sütis.


Van egy Szingli szakácskönyv c. is, azt is szeretem, mert egy fős ételek vannak benne. A címtől nem kell megijedni :) Van benne minden, leves, húsétel, tésztaétel, saláták, sütik, külön kategóriákra bontva. Viszont ebben sincs kép. Ellenben ez is olcsó.


A harmadik amit ajánlok, az a Horváth Ilona-féle szakácskönyvek. Van pár kiadása, olyan is, amiben vannak képek. Nekem kettő van, ebből az Ízletes fogásokban a munkafolyamatokat is lefényképezték. Viszont a Szingli szakácskönyvhöz képest jóval kevesebb recept van benne. Az árát nem tudom, mert ajándékba kaptam, nem akarok rákeresni, szeretném nem megtudni.

2011. dec. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A létező legjobb szerintem:

[link]


Van benne minden: konyhai praktikák, tanácsok, előételek, levesek, főételek, sütemények, torták, saláták, mártások stb. stb. Jó vaskos könyv, majdnem 500 oldal, nagyon megéri az árát, és nagyon jó.

2011. dec. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
36%
Horváth Ilona a legjobb. Kezdőknek és gyakorlottaknak is.
2011. dec. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A link nem jó, de gondolom valamelyik Horváth Ilona könyv az. Ez is karácsonyi ajándék lenne. Köszi az eddigi válaszokat!
2011. dec. 2. 11:37
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem bejött a link. Beírom én is, hátha.

[link]

Nekem is ez van meg, csak '65-ös kiadásba :) Tényleg nagyon jó.

Viszont akkor már linkelem a Szingli szakácskönyvet is, mert van belőle más fajta is. Én erre gondoltam:

[link]

Kb. 250 recept. Ennyi pénzért (306 Ft) simán megéri, jó kiegészítése a Horváth Ilonának. Tapasztalat :)

2011. dec. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem jó a link, de ha a bookline.hu oldalon beírod a keresőbe, hogy Horváth Ilona Szakácskönyv, akkor ott megnézheted.
2011. dec. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Na nem igaz... Másképp jelenítette meg a hozzászólásban a linket, úgy, mint a 2. válaszolónál. De akkor is belinkelem neked valahogy. Ha estig itt ülök, akkor is :D B-verzió, remélem ez majd működik:

[link]

2011. dec. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem is a Horváth Ilona vált be, annak ellenére hogy nincs benne kép.

Illetve a F.Horváth Ilona 99 receptje sorozatból a Házi édességek, az Olcsó ételek illetve a Magyaros ételek.

Meg még ez a favoritom:

[link]


Igaz nekem a 82-es kiadás van meg.Ez kezdőknek kiváló, mert az adagok kiszámításától kezdve a mérleg nélküli mérésen át az elrontott ill. elnem fogyasztott ételek felhasználásáig minden benne van.

Sajnos az általam ajánlottakban egyikben sincs kép, de megjegyzem nekem az a tapasztalatom hogy a képes szakácskönyvek nem is annyira jók.

2011. dec. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A könyves boltokban lehet kapni: Ételkészítési Ismeretek:

Ebből tanulnak szakácsok. Képek és folyamat ábrák vannak benne.

2011. dec. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!! Végül is Horváth Ilona könyv lett, csak nem ez, amit linkeltetek!
2012. jan. 10. 16:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!