Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mitől kezdtem el hízni?

Mitől kezdtem el hízni?

Figyelt kérdés

Sikerült több, mint fél év alatt lefogynom, és elérni az álom-súlyomat. (Még, ha nem is az álom-alakot, mivel, mint kiderült, az sosem lesz. :( De mindegy, nem erről van most szó.)


Pár napja észre vettem, hogy visszajött olyan 1-1,5 kiló. Ez semmi, és nem is érdekel, amúgy sem lesem folyton a kilókat. De, ami rosszabb: centik is jöttek vissza!

Mikor lefogytam, rengeteg új ruhát kellett vennem, mert 3-4 számmal kisebb lettem. Most az új ruháim elég passzentosak, mondhatni, szorítanak.


Nem kezdtem el többet enni, mozogni sem mozgok kevesebbet. Nem értem. :s

Két dolog változott:

- kínai étteremben szoktam kis adag ananászos csirkét kérni hetente olyan 2-3 alkalommal (eddig is kifőzdébe jártam, csak máshova, és most gondoltam, kipróbálom ezt) - úgy tudtam, és eredetileg úgy is éreztem, hogy a kínai nem hizlal, sőt. Mikor először ide kezdtem járni, még fogytam is egy kicsit.

- több almát eszem, mint eddig valaha. Valahogy rákaptam. Kis, golden almákat, naponta egy-két darabot. Nagyon ritkán hármat is, de ez tényleg nem mindennapos.


Én egyikről sem hittem, hogy hizlalna, de - mivel csak ez a két dolog "újdonság" - most úgy gondolom, hogy az egyik lehet a ludas.

Akármilyen hihetetlen, az almára tippelek, mert megfigyeltem, hogy fel is puffadok kicsit tőle.


Ti mit gondoltok? Melyik? Egyik se? Mindkettő?


Előre is köszönöm a véleményeket és ötleteket.


2012. márc. 28. 20:49
 1/7 Krisz85 ***** válasza:

Na látod meg is írtad mi a gond,


- egyrészt a kínai hízlal, a rizs meg a csirkehús még oké, de pl mi van a keményítővel pl a szecsú csirke attól olyan mint a zselé, na az full zsír és szénhidrát , és hát nem a jó fajtából, az ananász még oké kis mennyiségben mert emésztőenzimekkel van tele, ami segíti a felszívódását a tápanyagoknak.

tehát no kínai...


- a másik hogy az alma szerinted mi?! segítek, cukor! - ---- ebből az jön hogy hízni fogsz tőle, hiába gyümölcs, vitamin stb... sőt az almának alacsony a Glikémiás indexe, vagyis nem okoz nagy inzulinszint emelkedést, kvázi kevésbé hízlalna mint más szénhidrát pl. rizs, cukor, de!! és itt jön a DE!! a gyümölcscukor sajnos nem tölti vissza úgy az izmokat mint pl a zabpehely, vagy a rizs, ennek következtében mivel az inzulin nem tudja hova vinni az almából bevitt szénhidrátot, elkezd zsírt raktározni belőle. Ennyi a titok, a trükk. No alma, no kínai,csináld az edzést és nézd majd meg mi történik ;-)

2012. márc. 29. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi. :)

Na, de akkor mit szabad enni? :S

2012. márc. 29. 08:33
 3/7 A kérdező kommentje:

Úgy értem, azt a három-négy fajta ételt leszámítva, amit a fogyás alatt ettem, és már herótom van tőle...

Azt reméltem, hogy súlytartásnál már azért annyira nem kell szenvedni ezzel. :(

2012. márc. 29. 08:34
 4/7 Krisz85 ***** válasza:

Szia,


Elárulom hogy mi a hízákonyság, akkor rá fogsz jönni, hogy sajnos súlytartásnál is kell ezzel "bénázni" lehet szidni a szemét barátnőket, akik gebék és nem tesznek érte semmit, csak egy a bökkenő, míg neked ha hízékony vagy (vegyük úgy hogy az vagy :-), az edzéstől némi alakod is lesz, ami nem utolsó dolog, míg a semmittevő ám gebe barátnőknek nem biztos hogy van, vagy ha van nem olyan.


Tehát a lényeg. Mi a hízékonyság? nagyon lesarkítom és a hormonális és enzimtermelésbe nem megyek bele, de olvasd el figyelmesen amit írok ha van kérdés írj.


Szóval van a tested. A testedet vegyük úgy alkotja a csontváz, ennek méretén nem tudsz változtatni ha beledöglesz sem, max negatív irányban, pl ha levágja a lábad egy villamos, de magasabb , szélesebb vállú, kesekenyebb csipőjű nem leszel már (eltekintek attól aki még fejlődésben van ). Aztán van a csontozatodon az izomzatod, aminek a tapadását, hosszúságát szintén nem tudod megváltoztatni, nem lesz szimmetrikus kockás hasad ha eleve asszimetrikusak a kockáid, vagy épp nem lesz magasan tapadó vádlid, ha egyszer alacsonyan tapad stb..., viszont a méretén (nőknél hogy ne legyen para a jújj izmos leszek c dolgotól - tehát a formáján) tudsz változtatni, és ez a lényeg. Továbbá ott van a fránya zsírraktár, az izom és a bőr között. AZ zsírszövetnek nincs tapadása, az csak úgy ott van, hogy hova rakódik le (mert nem egyenletesen rakódik ám le) mindenkinél más és más, van aki fenékre és hasra hízik van aki fejre , karra stb, mami és papit lehet szidni emiatt, de nem érdemes. Na ez az ami ugye gond, mert egyrészt egy csomó gondot okoz stb, mivel a esztétikailag ronda és takarja az izomzatot és csak ott csüng stb.


Eddig akkor megvan.


Vegyük a három makrotápanyagot. (+víz). Szénhidrátok, zsírok és fehérje.


Ha eszel valamit, mondjuk vegyük azt, hogy 50 g lefőtt rizst magába, íztelenül sótlanul. Az elvileg kb. 35 g szénhidrát. Ha ez bekerül a hasadba elkezded emészteni, gondolom eddig is ok. Aztán mivel a rizsben lévő szénhidrát az emésztési folyamat során a szervezet átalakítja fogalmazzunk így, vércukorrá. (glikogén). Ettől lesz energiád, az üzemanyag ha úgy tetszik. A tested érzékeli hogy hoppá vércukor van a véráramban, és a hasnyálmirigy elkezd inzulint termelni (inzulin - tápanyagszállító hormon, főként a szénhidrátra reagál). Jön szépen az inzulin a véredben és viszi a szénhidrátot. Na igen, de hova? Elsőként oda ahol tápanyaghiány van. Mitől lehet tápanyaghiány?! Edzés után amikor a súlyzókkal végzett edzéssel az izmokból elfogy a glikogén, akkor tápanyaghiány van, illetve reggel ébredés után is, mivel 8 óráig aludtál jobb esetben, és ez idő alatt sajnos nem volt táplálva a tested. Az inzulin tehát ide viszi főként a tápanyagot (kis glikogén tud tárolni a májad is, de az elenyésző mennyiség az izomzathoz képest, glikogént tárolni az izmok képesek, és minnél több izom van valakin annál többet, illetve minnél edzettebb lásd maraton futók). Na akkor megy az inzulin és viszi az izmokba a tápanyagot. Na igen ám, de mi van akkor ha valaki akkor eszik meg pl 35 g szénhidrátot ha nem edzett csak ül mondjuk a tv előtt. Akkor mivel nincs tápanyaghiány sehol a fránya inzulin nem tudja hova elvinni a tápanyagot, viszi szépen zsírba és eltárolja (a gond ott van hogy nagyon gyorsan és könnyel eltárolja, viszont visszabontani a zsírt már korántsem ilyen egyszerű, sokkkal lassab folyamat, mondhatjuk úgy is, hogy a testzsír egy hosszútávú raktár). Remélem eddig ok. Ez gyakorlatilag a hízás folyamata. Nincs tápanyaghiány,felesleges és/vagy rosszminőségű szénhidrátbevitel --->zsírosodás, hízás.


A gond még ott van, hogy akadnak olyan emberek akiknek az izomzata képes felvenni a szénhidrátokat akkor is amikor nincs úgymond tápanyaghiány, na az ilyenek azok a rohadt szálkás arcok akik semmitől sem híznak, nekik nagyon jó izomzatuk van (a hormonális és anyagcsere dolgokról most eltekintünk, mivel a szénhidrátokról és az elhízásról van szó.

Akiknek nincs ilyen jó izomzata mit tegyen?! (a többségnek nincs ilyen jó izomzata, nekem sincs :-( ).

Itt jön képbe a glikémiás index. A glikémiás index tulajdonképpen az a mérőszám ami megmutatja hogy adott fajta szénhidrát mekkora inzulinreakciót vált ki a testből. Pl a rizs GI indexe magas, tehát ha megeszed akkor nagyon megemeli az inzulinszintedet, ami nem egy jó dolog az előbbiekből leírtan. A cukor is magas GI indexű. Az alacsony GI indexű szénhidrátok pl a lencse, bab, basmati rizs, zabpehely, és még sorolhatnám neten rá lehet keresni. Viszont a gond pl az alma és a benne lévő szénhidrát alacsony GI indexű, ami jó volna, de valamiért nem tölti az izmok glikogén raktárait, és ezért a májad hajlamos zsírt csinálni belőle. Tehát aki hízékony annak sajnos oda kell figyelni hogy egyrészt mennyi és milyen fajta szénhidrátokat fogyaszt.


Tehát amit illenék enni:

Szénhidrátnak:

-zabpehely, rizs, tejeskiörlésű tészták , burgonya, köles, haydina (mindig szarul írom le a nevét :D ), bab, lencse, zöldségekből bármi,


Nézz utána googleben, hogy GI index táblázat és alacsony ill max közepes GI INDEXű szénhidrátokat fogyassz.


HA további infó kell akkor nézd meg ezt a videót a 17:00 től :



[link]

2012. márc. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi, utána járok. :)

Sajnos így van, elég könnyen hízok. :( Tudom, hogy nem szélsőségesen, mármint, vannak nálam hízékonyabb emberek. De sajnos az sem igaz, hogy bármit és bármennyit ehetek.

Most sikerült lefogynom, elégedett is voltam, de azt veszem észre, hogy ahogy egy kicsit engedek (és ezt ne zabálásra értsd, hanem csak végre kicsit változatosabban kezdtem enni, mert már kb. undorodtam a fogyókúrás ételektől), máris elkezd visszajönni... :s

Pedig egész életemben nem tudok azokon az ételeken élni kizárólag, amiket a fogyás fél éve alatt ettem. Semmi baj velük, csak hiányzik más is... :s

Majd igyekszem jobban mértéket tartani, és megfogadni a tanácsaidat. :)

2012. márc. 29. 22:10
 6/7 Krisz85 ***** válasza:
Egy idő után rájösssz majd, hogy nem betartani művészet a jó kaját, hanem minnél változatosabban, de minden rossz kajából lehet csinálni jót, pl töltöttkáposzta, barna rizzsel és sertéshús helyett darált csirkemelle és basmati vagy barna rizzsel, zsírszegény tejföllel, totál diétás,, aztán spagetti, paradicsompüré, telj kiörl tészta, darált csirkemell ,fűszerek, gomba, tengeri só, vagy pl. tojásrántotta hússal, bacon helyett csirkemellet raksz bele, vagy csirkepörkölt, darabolt csirkemellfilét raksz bele, nem a bőrrel felszerelt csirkeszárnyat, combot, stb stb, hagyma és a pirospaprika nem hízlal, és hát persze kókuszzsírban sütöd ki mert az oliva mint ismeretes nem jó a sütéshez mint azt sokan hiszik, tehát mindent meg lehet oldani hidd el.
2012. márc. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, igyekezni fogok, mert hát a sült hús, köret nélkül, salátával nagyon finom, de már rosszul vagyok tőle. :P

(Ugyanez vonatkozik a többi fogyókúrás ételre is.)

2012. márc. 30. 13:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!