Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szeretnék tanácsokat kérni....

Szeretnék tanácsokat kérni. Reálisak a céljaim?

Figyelt kérdés

Sziasztok

17/f vagyok 178 cm és 80 kg. Túlsúlyos vagyok, és szeretnék változtatni. Még nem sportoltam semmit sem aktívan, csak az otthon ülés megy. Már egy ideje nagyon zavar a helyzetem, ezért eldöntöttem, változtatok.


Nem várom, hogy álomtestű félisten leszek, de pl szeretném lefutni a 12 percest megállás nélkül, és nem látni, hogy löttyen a hasam, ha lépek.


Utána néztem sokfelé, abban szeretnék segítséget kérni, hogy mikor/mennyit fussak, és hogyan erősítsek. Nem járnék kondiba, ha nem muszáj, mert futni szabadban is lehet, és olvastam olyanokat, hogy az otthoni sajáttestsúlyos eddzések is hatékonyak. Erőt akarok, nem csak látványt.

Elérhető valami észrevehető haladás 6 hónap alatt (szeptemberig), vagy már nagyobb a baj.



Bármilyen tanácsot szívesen meghallgatok, előre is köszönöm ;)


2012. márc. 16. 14:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerezd be a fegyencedzés c. könyvet, nagyon hasznos sajátsúlyos gyakorlatok vannak benne :)


[link]


fél év alatt nagyon sokmidnent el tudsz érni állóképességben és erőben. viszont ha a zsírt is hatékonyan le szeretnéd adni akkor a kajához kis komolyan kell hozzáállni, főleg feldolgozatlan élelmiszereket fogyasztani, cukrot ,fehérlisztet kerülni, sok vizet/teát inni, napi 5x étkezni, fehérjét/szénhidrátot/ zsírt számolni.

2012. márc. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Már el is olvastam,innen ismerem a sajátsúlyos dolgokat. Étrendben ,ha kicsit részletesebben tudnál segíteni konkrét példákkal, annak örülnék, mert szerintem az a mozgásnál is nehezebb változtatás lesz.
2012. márc. 16. 15:49
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
ne egyél olyan 3 hétig aztán elkezdhetsz hurkapálcikákat emelgetni
2012. márc. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értelmes hozzászólás, gratulálok.
2012. márc. 16. 17:22
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen a kaja megoldása sok szorgalmat igényel , de meg lehet szokni. Az benne a kihívás hogy magadnak kell főzni és mérleggel leméregetni , megnézni miben mennyi ch/fehérje és zsír van.

neked egy nap 160g fehérje, 160g szénhidrát, és 40g zsír kéne kb. (súlytartáshoz meg 2xennyi szénhidrát és zsír)

body.builder étrendtervező vagy myfitnesspal.com sokat segít, kiválasztod a kajákat és kiszámolják miből menyit vittél be. legjobb ha pár nappal mindíg előre tervezel.

fehérje turmix nagy segítség a fehérjebevitel megoldásához, édességnek is jó sőt készíteni is lehet belőle 1-2dolgot.

mostanába mindíg belinkelem ezt a blogot a receptek miatt:

[link]

2012. márc. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És a futás az kombinálható a fegyenceddzéssel? Vagy nem lehet őket egymás mellett csinálni?
2012. márc. 18. 08:28
 7/8 anonim ***** válasza:

Nyugodtan csinálhatod bármivel együtt ha bírod.

Én ezt az edzéstervet is ajánlom, mert ez nagyon jó.


[link]


Étkezéssel kapcsolatban ennél jobb leírást nem tudok:

[link]


Olvasd el a szálkásítás pontot, ott mindent megtalálsz és ha azokat betartod, nem lesz problémád a súlyleadással.


Szálkásítás (diéta) 3, max 4 hónapig lehet csinálni. Után a szervezetnek is kell egy kis pihenés.

2012. márc. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Gyermekkoromban tejérzékeny voltam, és most hogy újra ittam tejet, megint jelentek meg bőrkiütések. A net szerint az idegen fehérjeforrás miatt van, szal kerüljem a húst tojást, tejet. Akkor honnan varázsoljam elő azt a 160g napi fehérjét?
2012. márc. 19. 17:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!