Pár kilót szeretnék fogyni, de nem szeretnék fogyókúrázni. Ezt találtam ki, szerintetek jó?
Szóval nem szeretnék csodaszereket enni és semmilyen 4- 30 akárhány napos diétát csinálni, mert úgy gondolom utána rögtön kezdődne minden előröl.
Szóval reggel 7-kor reggelizek (1 max 2 szelet kenyeret+ valamit rá)
10 óra körül valami gyümölcsöt.
Délbe ebédelek.
15 óra körül újra gyümölcs
18 órakor megint 1-2 szelet kenyér + valami.
Úgy tervezem, hogy nem lakok jól, így talán szorgalmi időszakra összeszűkül a gyomrom.
húsevő te nem vagy-e?
ha a bevitt kalória mennyiség az energia igényed alatt van, akkor fogyni fogsz. ha nem, akkor nem.
?
ha számolgatni akarsz, akkor igen. én mondjuk különösebb precizitás nélkül lövöm be. azért a se nem eszem túl sokat, se nem túl keveset súlytartáshoz elég jó. pláne hogy van némi rálátásom mit érdemes megenni. és mit nem veszünk meg, bár árulják és szép színes csomagolása van...
a te esetedben tapasztalati úton is el lehet ám tolni a mértékkel kevesebb irányba az étkezéseket, csak ez nyilván nem lesz olyan pontos mintha számolnád. ugye jól látható, hogy könnyű nem elég keveset enni, vagy túl keveset enni, hiszen csak a saját szubjektív mértékedre hagyatkozol. bár megjegyzem, még így is ez a legegyszerűbb.
"ha a bevitt kalória mennyiség az energia igényed alatt van, akkor fogyni fogsz. ha nem, akkor nem."
Ezt honnét veszed? Életem során 2-3-szor is csinaltam ezt 6-8 héten át, a legsulyosabb kovetkezmenye memoria- és idegrendszeri megbetegedés+álmatéanság+hajhullás+ekcéma lett, de egy grammot sem fogytam.
onnan veszem, hogy naponta (legfrissebb tudásom szerint) 30 000 gyerek hal éhen, sikeresen, a lesoványodás végső stádiumában, valamivel kevesebb felnőtt (ez az egyik tapasztalat).
a másik a termodinamikai ismeretek (a folyamatok egyirányúak, a hő a melegebb helyről a hidegebb felé áramlik. az élet ilyen szempontból mindig "meleg" és állandóan hőt ad le + munkát végez. ez CSAK energia befektetés során mehet végbe, a mi esetünkben szénhidrátok, zsírok és fehérjék kémiai átalakulása fedezi az életünk energiaköltségét)
3. biokémia. tudjuk, hogy szénhidrátok, fehérjék és zsírok átalakításával nyerünk energiát. azt is tudjuk, hogy eközben salakanyagok és anyagcsere termékek, légzési végtermékek keletkeznek, amik kikerülnek a szervezetből. amennyiben ez zsír, és nem pótlódik vissza (kevesebb mennyiségű étkezés, erről írtam, erre kérdeztél rá) az lényegében a fogyás, zsírvesztés.
reggeli 2 sz teljes kiőrlésű kenyér okés, a valamit rá leyen sonka, sajt, tojás, zöldségek
10 körül gyümölcs okés
délben ebéd okés, husos leves, utána normális kaja de azért figyelj, ne rántotthús, kolbásszal, hanem főtt, párolt, sült husok, halak, tojás, főzelékek, főttkrumpli, rizs, zöldségek, párolva, nyersen
15 gyümi okés
vscsira inkább egyél tojást, túrót, húst, halat, sajtot, zöldséget, gyümölcsöt, de 1 sz kenyér is okés csak akkor is egyél hozzá húst, sonkát, sajtot, túrókrémet zöldséggel
"181 cm, 72kg és lány vagyok. 21 éves."
Akkor nemigen fogsz tudni fogyni kaloriacsökkentéssel, ugyanis kifejezetten vékony vagy. Normál testsúlynál nemigen hat a mozgás növelése és étel csökkentése. (Hacsak nem vagy kifejezetetten túlevő - saját megítélésed szerint.)
Vannak ezesetben is testzsírcsökkentő praktikák, de azok már komolyabb táplálkozástani ismereteket igényelnek: fordulj testépítőkhoz!
"a másik a termodinamikai ismeretek (a folyamatok egyirányúak, a hő a melegebb helyről a hidegebb felé áramlik. az élet ilyen szempontból mindig "meleg" és állandóan hőt ad le + munkát végez. ez CSAK energia befektetés során mehet végbe, a mi esetünkben szénhidrátok, zsírok és fehérjék kémiai átalakulása fedezi az életünk energiaköltségét)
3. biokémia. tudjuk, hogy szénhidrátok, fehérjék és zsírok átalakításával nyerünk energiát. azt is tudjuk, hogy eközben salakanyagok és anyagcsere termékek, légzési végtermékek keletkeznek, amik kikerülnek a szervezetből. amennyiben ez zsír, és nem pótlódik vissza (kevesebb mennyiségű étkezés, erről írtam, erre kérdeztél rá) az lényegében a fogyás, zsírvesztés."
Én azt látom, hogy az anyagcseretudomény nagyon fiatal, és kb. évente kihoznak egy uj felfedezést, ami pont ellenkezőjére változtatja a korábbi elképzelést az anyagcseréről, testsúlyról. Amit fentebb írtál, a 70-es évek kutatási eredménye. Azt mondod, ételből szerezzuk az energiát. A 80-as években már kimondták, hogy maga az emésztés kb. ugyanannyi energiájába kerül a szervezetnek, mint amennyi energiát az ételekből nyer.
Hovatovább az étkezésen kívül nyerünk még energiát: lélegzésből (ezt 24-ből 24 órán át végezzük), alvásból (ezt az életidőnk kb. 1/3-ában végezzük), az étkezést viszont időnknek kb. 1/20-adában végezzük.
Továbbá nem tudom, ismersz.e**evőket (fényevők), akik évek, évtizedek óta semmiféle táplálákot nem vesznek magukhoz?...
Csak gondolatébresztőnek írtam ezeket, nem kívánom pontról pontra végigvenni az összes ismeretanyagot, amit írtál.
** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!