Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki hormonkezel...

Van itt olyan, aki hormonkezelések miatt hízott meg? Hogy sikerült leadni?

Figyelt kérdés

Majd 2 év erős hormonkezelésen vagyok túl és a 34-es ruhaméretemből lett 42-es anélkül, hogy egy falattal is többet ettem volna, sőt, inkább kevesebbet ettem és sokkal egészségesebben.


3 hónapja diétázom, de meg sem moccan a súlyom :(

Aki hasonló cípőben jár/járt, attól (meg persze másoktól is) jól jönne egy-két tipp vagy tapasztalat, mert sajna más, mint amikor az ember ellustul vagy sokat eszik...


2011. dec. 24. 20:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
88%

Kedves Aczel!

Vannak bizonyos hormonális problémák, amik miatt sokan meghíznak és nem is tudnak fogyni. Most ha megpróbálta és nem sikerült neki, akkor a feje tetejére is állhat, koplalhat, éhezhet akkor se fog lemenni egy árva kg se. Egyik ismerősömről hallottam hogy ilyenje van. Ne tudd meg mennyi diétát kipróbált és nem jött össze neki (pedig nagyon kitartott mellettük, nem hagyta abba). Valami az inzulintermelésével vagy valami ahhoz kapcsolódó hormonjával volt. Ha csak 2 szelet teljes kiőrlésű kenyeret evett meg egy nap, akkor se tudott fogyni. Sajnos vannak ilyenek. A lebontást is hormonok szabályozzák amiknek köze van a mozgáshoz, de nem biztos hogy ez olyan könnyen billen, mint egy egészséges embernél (már bocsánat)


Kedves kérdező! Az orvos nem javasolt valamit? Nem próbálkoztál diabetikusnál vagy valami hasonlónál? Ha egy jó konditerembe elmész és elmondod a problémádat, lehet valaki hozzá értő személyi edzőt is ajánlanak. Nem néztek valamilyen hormonokat? Van nőknél az a hormon, ami magas inzulintermelést okoz (nem tudom már mi az), azt nem nézetted meg? Lehet itt kéne kezdened és ők tudnának segíteni. Sok sikert! Személyes tapasztalatom nincs ezzel kapcsolatban. Egyedül egy távolabbi ismerősömről tudok, hogy ettől hízott és miután kezelték neki, fogyott is. Annyi különbséggel hogy ő a 20as évei elején járt.

2011. dec. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Aczél, sajnos igazuk van. Én lennék az utolsó, aki elnézően néz egy elhízott nőre (szerintem ezt Te is tudod, mert sokszor "beszélgettünk" már itt, csak még mindig nincs kinn egy név, hogy felismerhető legyek, na mind1 :D).

De sajna személyes tapasztalatom van. Én jóóó sok sz.rakodás meg belebukás után végre erőt vettem magamon, és 3 hónap alatt pápát intettem a 10 kilómnak, ami azóta zavart, hogy felkeltem a műtőasztalról a sportbalesetem után 1 évvel.

Nem agyament sz.rokkal, hanem kalóriaszámolással, heti 20-30 km futással, pontos fehérje:szénhidrát aránnyal, és nemhogy a műtétem előtti, de még annál is faszább alakot csináltam magamnak.


NA ezen felbuzdulva kezdtem el anyukámnak segíteni a dologban. Lassan 50 éves lesz, és 3 évvel ezelőtt 2-3 évig tömték hormonokkal. Előtte 50 kg volt 160 centihez, most a 90-hez közelít. Kiszámoltam neki mindent, írtam étrendet, amit be is tartott, és heti 5x 1 órát sétált, de olyan tempóban mintha kergetnék :D itattam vele a vizet mint állat, és büszke voltam magamra, hogy most végre jó nőt faragok anyámból. Arra számítottam, hogy az ő túlsúlyából az első hónapban akár 10 kiló is leteleportálhat (vízzel, mindennel). Hát, a nagy büdös lóf*szt. 3 kiló ment le róla 3 hónap alatt, gondolom az is a víz. Próbáltuk csökkenteni a kcalt, aztán növelni, de semmi. Aztán jutottak eszembe a hormonok.

Nem tudom, mit csináljak, persze anya azóta nem tartja a diétát... miért is tartaná, ha számára tök íztelen kajákkal sem ér el eredményt? Nah, ez csak 1 történet. Néhány ember így jár, és nem is tudom, mi lehetne a megoldás.

Persze azt még mindig gáznak tartom, hogy a kövérek 95%-a hormonbetegségre fogja az elhízottságát, holott egy ilyen kivizsgáláson nem vett még részt életében...

2011. dec. 26. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek!


Aczél, Neked is köszönöm, hisz tudom, hogy mint mindig, most is teljes jószándékból írtad a válaszod!


A szakmám a témába vág, tanultam dietetikát, edzéselméletet és mindent ami mozgással kapcsolatos + 2 cukros terhességem volt, így nem csak a kaják összetételét tudom fejből, hanem a glikémiás indexeket is. Ezt csak azért írom, hogy nem az a "szalonnával fogyózó" típus vagyok :)


Orvosi értelemben nem vagyok elhízott, a BMI 24, így az orvosok elhajtanak ezzel, de más problémák miatt nemrég voltam kivizsgáláson és mindent rendben találtak, az egyik pajzsmirigy hormonom minimálisan csökkent, de annyira pici az eltérés, hogy azt mondták, ez nem igényel kezelést, ne foglalkozzak vele. Cukor tökéletesen rendben van.


Normál határokon belül próbáltam mindent (zsírégető tablettát vagy ultrhangos zsírnemtommiket nem, mert ezekben nem hiszek) és kitartó vagyok, mégis sorozatos kudarcélményeim vannak ezzel kapcsolatban.


Egyébként természetesen megérte, hisz a gyógyszerek nélkül nem lennének itt a gyermekeim, de azért nem örülök a túlsúlynak és bosszant nagyon, hogy nem tudok megszabadulni tőle :(

2011. dec. 26. 09:16
 14/17 anonim válasza:
37%

Aczel es 1:44 en irtam az elozo oldalon h dietaval nem megy le.


Aczel, jokat irsz egyebkent! Egy egeszseges szervezetnek igenis fogynia kell es le is kell tudnia fogyni ha jo az etrendje! Csak az a baj, hogy ezek a hormonkezeltek epphogy nem egeszseges szervezetet takafnak. A hormonok szabalyozzak tobbek kozott az emesztest is, hogy mibol mennyit raktafos el a szervezet stb.

Nah pl. egy progeszteronhianyos szervezet minden xart elraktaros maganak... Amikor konnyes szemmel mondtam a dokimnak h alig eszem mar- mert en hulye ugy probaltam fogyni, hogy ha a husi-salata normalis etelektol hizok akkor meg jobban megvonom magamtol az etelt- a doki annyit mondott tokmindegy mit eszem, rajtam fog maradni...


Egyebkent visszaterve szerintem is rohejes hogy sokan hormonokra fogjak a hizast. Es anno es is mindig kikeszultem amikor gyoker amcsik ezt szajkoztak a tvben bigmac zabalas kozben... Erre tessek, beut nalam...


Mondjuk mondtqm mar kicsit sikerult fogynom, meg valamelyest -meg totalisan- rendberaktak.

De most fogok menni egy masik dokihoz egy fullos hormonvizsgalatra es o pl. ugy tartja h semmit nem kell mozogni csak ad egy etrendet. /meg gondolom elotte rendberakja a hormonhaztartast, de mar nagyon erdekel, lehet azt is etrenddel tenne?/ mondjuk nekem ez fura kicsit h semmi mozgas, de meglatjuk velem mit er el a doki :)


Mindenesetre faxom kivan az egesszel es kovetkezo nyaron nem akarom lemondani a kulfoldi nyaralasomat, es a 3 het aranypartomat csak azert mert hanyok az alakomtol. Jah es rohadt bombanot faragok magambol ujra! Felvasarolom a csodas rucikat amiket a mostani alakomra nem vehetek fel- de toralisan az en stilusom. Es bepotolom a sok kimaradt szexet is, merr ahogy tegnap mondtam ismerosoknek, hozzam igy ferfi nem erhet.

2011. dec. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
33%
előző: inkább dilibogyót kéne szedned.
2011. dec. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
hát.. sok sikert kívánok mindőtöknek, és jó egészséget. továbbá köszönöm, hogy írtatok, külön nekem címezve, sokat tanultam.
2011. dec. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Kedves 11:02-es Válaszoló!

Nagyon örülnék, ha megosztanád majd velem, hogy milyen jellegű étrendet adott az orvos, mert biztosan nekem is segítene! :)

Utolsó bekezdésedet teljesen osztom :D Én házas gyermekesként már más helyzetben vagyok és annyira padlóra vág ez a téma, hogy örülök, ha a házasságom nem megy rá erre az egészre ..., de nem hagyhatom, hogy a saját testemmel kapcsolatos érzéseim vagy önbecsülésem legyen az oka egy válásnak és a fiaim csonka családban felnövésének, ezért is küzdök elszántan :)

(A "helyzetet" csak én nem fogadom el, a férjem igen, dehát tudja mindenki, hogy hiába mondják, hogy szép vagy, ha én magam másnak látom :) )

2011. dec. 26. 21:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!