Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért akkor fogyok, amikor...

Miért akkor fogyok, amikor sokat eszek?

Figyelt kérdés

Amikor meghíztam 120 kilóra, napi kb 1600 kcal-t ettem. Na ekkor elborult az agyam, a háziorvosom beutalt a kórházba, 1 hétig bent feküdtem, mindenre kivizsgáltak, az égvilágon semmilyen egészségügyi problémám nincs.

Több, mint 1 éve váltottam életmódot. Havi 1,5-max 2 kg-t fogytam. Pedig napi max 1300 kcal-t eszek és heti min 3x biciklizek 40 percet.

Az utóbbi 2-3 hónapban viszont kicsit kivagyok idegilek és lelkileg, megeszek kb 1600 kcal-t (amibe benne van naponta egy kis csoki is..) és heti kb 2-3x biciklizek. Azóta viszont havi 2,5 kg lemegy.


Ez most akkor hogy van? Tényleg nem értem. Szerintem elég tájékozott vagyok, tehát tudok mindent elméletileg a fogyásról. Ezek alapján se tudom megérteni..


2011. dec. 19. 19:40
 1/6 anonim ***** válasza:
több kaja, esetleg gyorsabb anyagcsere? stressznek nincs pszichoszomatikus hatása, ami az élelmiszer, tápanyagok felszívására, hasznosítására hatással lenne?
2011. dec. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

És akkor miért most fogyok, miért híztam meg 120 kilóra?

Az a stressz az olyan.. Heti 1-2x stresszelek lefekvés előtt.. Nagyon nyugodt ember vagyok, tehát nekem az is említésre méltó stressz. Régen pedig még többet stresszeltem (amikor meghíztam)

2011. dec. 19. 19:48
 3/6 anonim ***** válasza:

Lehet hogy aki ki van idegileg az több gyomorsavat termel.

Csak valami ilyen oka lehet, nem?

2011. dec. 20. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Krisz85 ***** válasza:
Egyszerű, mivel tök totál véletlenül megtaláltad az optimális kalóriamennyiséget az adott testsúlyodhoz, illetve a stresszhormon is bejátszik erősen, ha már ki vagy idegileg, de azon azért gondolkodj el hogy ez mennyire hajlik az egészség felé.........
2011. dec. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"mivel tök totál véletlenül megtaláltad az optimális kalóriamennyiséget"


mint én is írtam, ha többet eszel, gyorsulhat az anyagcseréd. a szervezet nem olyan mint egy gép, hogy 100-on fogyazt x litert. ba kevesebbet adsz neki kevesebbet fog igényelni, kisebb lesz a teljesítménye.

2011. dec. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az a ki vagyok idegileg más embernek meg se kottyanna.
2011. dec. 20. 13:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!