Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szeretnék egy kicsit hízni...

Szeretnék egy kicsit hízni mert mostmár elég undorítónak tartom magam és sajnos kezd romlani az egészségi állapotom is, (túlzásba estem) a mai napom az átlagosnak és jónak/egészségesnek mondható? Sajnos mostmár ezt se tudom nagyon megítélni?

Figyelt kérdés

reggeli: 1pohár danone kefír(140grammos) 2kis mandarin, 1 narancs és 1dl zabpehely fahéjjal kásának felfőzve(3dl vízzel volt főzve)

majd 12fél 1 felé ettem sült tököt(egy jó nagy csónakot biztos volt 60-70dkg, még jó melegen, nagyon jól esett

majd ebdére úgy 2 felé ettem egy tál savanyúkáposztát (olyan 20kdg kb) pár szelet kígyóubit, és kb 30dkg párolt csirkemellfilét egy fél fej párolt hagymával és 2 db abonettel

vacsorára fél 6 felé ettem 2 nagyobb klementint, 1 kis mandarint, 2 kisebb almát, pár kiskanál fahéjjal és 250gramm zsírszegény tehéntúróval

ez milyen étkezés volt szerintetek

168cm 42-40kilos 22éves nő

köszönöm


2011. dec. 17. 20:32
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
16:14-es: ha nem mondod, hülyén halok meg! Minek osztod az észt, én is tudom, h sz.r a helyzet, és próbálok tenni ellene!
2011. dec. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

ma 07:01

Igen, elsőre ez tűnik a legegyszerűbbnek, de ennél sokkal bonyolultabb a dolog, ahány ember, annyi féle, nem egyformán működünk, sajnos...

Hízáshoz persze logikus, amit leírtál (mindenkinek egyből ez jut eszébe), de nem ez a menete, mert közben az egészségét is meg kéne őrizni, nem egészséges, és nem is túl szép látvány, mikor egy alultáplált vékony testre csak úgy rá van pakolva 10-15 kg zsír (hiába van a normál testsúlyánál, ha a testzsírszázaléka meg az egekben van.)


Nekem egyébként hatásos volt a kcal számolás, finomított pékáruk és cukros cuccok minimálisra csökkentése, és amiből létezik, zsírszegény termékeket veszek csak.

Szerintem ez mindenkinél beválik, az este 6 utáni nem evést én hülyeségnek tartom.

2011. dec. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

reggeli: kefir - modern kaja, nem kimondottan étel. tejet modern szokás enni.

mandarin, narancs - kb. semmi, legalább vitamin. kis zabpehely - alakul, csak kevés. hol a DÖG? te nem eszel állatot?

tök, káposzta, uborka, 200g csirke (végre..)


hmm.. 200g csirke, 250g túró (ne feledjük el ez is tej..) volt a normális kajád, a többi cukor, rost, vitamin. legalább fehérjétu is ettél, szerintem sokkal több zöldséget lehetett volna, még rizst vagy zabot többet, olajos magvakat.

plusz ha vézna vagy, akkor edzeni kéne.

értékelésnek azt mondanám, hogy egy jó étrendnek kb. a fele amit ettél, persze lehet 2x ennyi túró és hús már sok lenne, körül belülre mondom. amúgy jó lenne. gyümölcsök tök jók, de több zöldséget ennék talán a sok gyümölcs helyett!

2011. dec. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

"hol a DÖG?"

B+... Jó étvágyat xDDD

2011. dec. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

de szoktam enni húst de nem mindennap

az alkatom tényleg nem a vékony kategóriába tartozik, régen kövér voltam soha többé nem akarok az lenni azért eszek így

áhh sajnos nekem nem jó kis tervem volt hanem alig ettem valamit

2011. dec. 21. 18:55
 16/21 anonim ***** válasza:
az a nem eszel minden nap húst egy afrikai éhezőnél elnézhető, úgy sem húzza sokáig, egy magyar nőnél viszont nem, mindenkinek jár a teljes értékű fehérje. ha bármit csinálsz napi rendszerességgel, az a hús evés legyen. ez a 20 deka csirke + túró jó, bár lehetne + túró helyett még állat, ami nem vált ki akkora inzulinszint emelkedést mint a túró. mert hasonlóan a fehér lisztes holmikhoz, a túró is nagy inzulin emelkedést vált ki, ezáltal egy részt rögtön zsírba raktározódik (elvileg) a tápanyagok 1 része, más részt hamarabb éhes leszel.
2011. dec. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Alig eszel szénhidrátot, nem csoda, hogy zörögnek a csontjaid. Nem szédülsz? Hús mellé köretnek mehet a rizs, a krumpli. Víz helyett mehet a cukrozott gyümölcslé. Becsúszhat néha egy tábla csoki. A jelenlegi étrended becsületére válna egy versenydiétázónak is!
2011. dec. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

de néha szoktam szédülni és szokott fájni a fejem is

alig viszek be szénhidrátot? de ház ezek mind szénhidrát, a tök uborka, káposzta, zabpehely, gyümölcsök

ma pl ebdére egy jó adag spenótfőzeléket ettem 3 főtt tojással

2011. dec. 22. 17:20
 19/21 anonim ***** válasza:

ami azt illeti, igen, az említett dolgokban van szénhidrát, de az egy felnőtt embernek akkor elég, ha egész nap ezeket enné. a növényevők szerinted miért esznek egész nap?

amúgy ha a fejed fáj, szédülsz akkor tényleg be lehetne iktatni krumpli-rizst, illetve alapvetően több kaját, zsírosabb húsokat is, vagy több olajos magvat.

2011. dec. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

köszönöm

de egyszerűen nem merek mert félek hogy meghízok tőlük, pedig tudom hogy ennem kéne, mert nagyon csúnya vagyok, ha lenne rajtam úgy 6-8 kilo plusz akkor formásabb lennék, és jobban érezném magam, tudom is ezt csakhogy ahogy ennék elfog egy félelem, egyből görcsbe rándul a gyomrom, hogy többet ettem és hízok tőlük

2011. dec. 31. 13:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!