Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Aerob+súlyzós edzés?

Aerob+súlyzós edzés?

Figyelt kérdés
Üdv! Körülbelül 10 kg-ot kellene fogynom, 188cm és 90 kg vagyok jelenleg. Igazából ez a felesleg, csak a hasamon látszik meg, úgy sem az a vészes kategória. Igazából nem is érdekelnek a mérleg mutatta számok, szeretném leadni ezt a felesleget, hogy elégedett legyek a külsőmmel teljesen. Azt olvastam, hogy a leginkább hatásos megoldás diétánál az, ha az aerob edzést + a súlyzós edzést kombináljuk. Hogyan párosítsam az edzéseket? Mi után végezzem melyiket? Vagy külön napra tegyem mind a kettőt? Súlyzózásnál hány sorozatot végezzek? Az étrendemmel tisztában vagyok, igazából csak ebben a részben kérném a tanácsokat. Köszi
2011. dec. 17. 19:54
 1/2 Krisz85 ***** válasza:
100%

Végreeeeeeeeeee! Végre valaki aki normális kérdést tesz fel, aki látszik hogy már részben jó infókat kapott - amik működnek is, sőt az egyetlen metódus, ami működik is . Ezt külön köszi!!! ;-)


Igen jól olvastad, diéta + súlyzós edzés. Miért?! Egyrészt mert a súlyzós edzés két dolgot csinál, ami a következő három: Fenntartja az anyagcseréd sebességét, meggátolja az izomleépülést, vagyis a katabolizmust -(természetesen megfelelő tápanyagbevitel mellett), és megadja az testednek a formáját,alakját, így lediétázva sem fog lötyögni a bőrőd, és feszes leszel, nomeg jól fogsz kinézni. Ráveszi a tested, hogy a tápanyagot ne zsírként raktározza, hanem az izmokba szállítsa azáltal, hogy edzés során tápanyaghiányt okozol az izmokban, a bevitt tápanyagot pedig a tested oda rakja főként, ahol hiány van, izmok, máj(minimális mennyiség) - > a maradék, a felesleg megy zsírba. Itt térnék ki arra,hogy ha valaki túl kevés tápanyagot visz be edzés nélkül, akkor az anyagcsere lassulásával együtt a test nem becsapható így, és szépen elkezd raktározni és azt a kis tápanyagot is inkább zsírként raktározza el.!


Edzés:


Nem kell párosítani semmit. Lényeg, heti max és min. 3 súlyzós edzés pl. H - SZ - P, de ahogy ráérsz.


Elméletileg úgy kéne, hogy aerob minden nap éhgyomorra, vagy előtte fehérjét ehetsz, szénhidrátot nem, csak azt követően. A lényeg hogy el legyen végezve. Reggel vagy este is végezheted, de a titok az hogy tök mind1, csak el legyen végezve, előtte ne kajálj úgy két, két és fél órával. Ha használsz zsírégetőt, akkor L--carnintin aerob edzés előtt kimondottan jó, bár nem csodaszer (mert olyan nem nagyon van).

Ez azt jelenti, hogy lesz olyan napod, hogy 2 edzés / nap egy aerob és 1 súlyzós, ha nem megy, akkor hagyd ki aznap az aerob edzést, így is heti 4 nap aerob sem kevés. Indulj 30 percről és vidd fel egy órára úgy hogy 5 perccel növeled hetente, így 6 hét alatt eljutsz az egy órára. Pulzusod 130 az aerob edzés során kb. Egy órás monoton séta, gyaloglás, futógépen séta, elipsz trénre, bringa, mind1 a láb része a gyakorlatnak. !!!

Ha nincs időd, akkor súlyzós edzés után is csinálhatod az aerobot, de egy full spektrum aminósavat be kéne vinni, tehát fehérjét mindenképp, akár turmix formájában is.!


Ha kezdő vagy, akkor én a helyedben a súlyzós edzésen az első két hónapban "baba" súlyokkal edzenék. Csak rúd, minimális súly, ne érdekeljen hogy néznek a teremben, meg ciki, nem ciki, szabályosan edzeni kis súllyal jobb mint rángatva tonnákat megemelni, ezt hidd el nekem. jobban fejlődik az aki szabályosan edz. A testépítés nem az erő sportja az a power és a strongsman, itt a fizikum számít és nem számít hogy 80 kg val nyomsz fekve, vagy 280 al, (nyilván a terhelésnek progresszívnek kell lennie, magyarán nem nyomhatsz fekve életed végéig csak rúddal mert az izom nem fog növekedni, sem formája nem lesz, ellenben lehet hogy 650 ismétlést meg tudsz majd csinálni a rúddal , megérni?! persze hogy nem! ).

Én is most itt tartok egyébként, 4 évet kihagytam, előtte 6 évig testépítettem, és most hogy visszatértem kezdhetek mindent előről. Szépen csak kis súlyokkal dolgozom az első két hónapban, hogy az inak, izmok újra megszokják a terhelést. Ha egyből pakolnám a tárcsákat, annak rossz vége lenne,egyrészt idegrendszerileg kimerülnék az edzétől és nem tudnék két nap múlva edzeni normálisan, ez hosszú távon túledzéshez vezetne, másrészt izomláz, bár ez a kisebbik baj, ill. az izmok sem fejlődnek ha túl vagy edzve...


Kis izmok: bicepsz, tricepsz, váll . 2-3 gyakorlat, 3x10-15 ismétlés

Nagy izmok: 3-4 gyakorlat, 3-10-15 ismétllés,


pihenő a sorozatok között 1 perc kb.


Vádli: amennyi megy, akár 50-100 ismétlés is,persze szabályosan,


Has: akár minen edzésen 3*20 vagy amennyit bírsz,


www.body.builder.hu


Bal oldali menű, BBTV, és ott a 11. rész 06:15 től nézd végig ,ez pont erről szól!

2011. dec. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm, hogy írtál, kielégítő és igényes volt a válaszod! Elég sokat olvasgattam már a témában, így valóban van valamennyi rálátásom a dolgokra. Igazából még jócskán kezdő vagyok, így kicsit zavaró is volt, hogy "baba" súlyokkal végzem a gyakorlatokat, de tudom jól, hogy az alapoktól kell építkezni. A kitartásom és akaraterőm maximális, így bízom benne, hogy idővel sikerül elérni a kívánt célokat. :)
2011. dec. 18. 16:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!