Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tudnátok tippeket adni arra,...

Tudnátok tippeket adni arra, hogy tovább bírjam a súlyzós edzéseket?

Figyelt kérdés
Mit egyek-igyak előtte például?
2011. nov. 26. 07:56
 1/7 anonim ***** válasza:
carnitin?
2011. nov. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem definiálod a súlyzós edzést a kérdésedben. Nem definiálod, hogy mi az, hogy tovább bírni. Eddig meddig bírtad? Meddig akarod bírni? Mi a célod az egésszel? Most hogy étkezel? Ki a franc vagy? Mik az adottságaid? Hogyan táplálkozol? Milyen gyakran edzel? Hogyan edzel? Van valami ismert betegséged? Stb stb.


De várj. Majd írok egy 12 oldalas "súlyzós edzés alapjai" esszét. Vagy megkérdezem a kristálygömböm..


A tanulság:

Pontosítsd mindig a kérdéseidet amennyire csak tudod.

2011. nov. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Utolsó, teljesen jogos. De azért nem kell rögtön leharapni az ember fejét :-)


31 éves nő vagyok, 3 éve edzek edző segítségével, a célom, hogy csinos legyek, de nem versenyzek vagy ilyesmi.


Az utóbbi 1-2 héten azt vettem észre, hogy kb 20-30 perc edzés után elfáradok, olyannyira, hogy csalok az ismétlésekkel, és nemhogy kardiózni nincs erőm utána, de a zuhanyzást is kétszer meggondolom, mielőtt hazavánszorgok. Érzem, hogy kb 40%-on dolgozom, a korábbi 100 helyett, és nem tudom, mi történhetett. Túledzett nem hiszem, hogy vagyok, hagyok időt a regenerálódásra. Egyébként heti 4szer edzek.


Diéta. 60dkg csirkemell, sok zöldség, kb 120 szh rizsből vagy zabpehelyből + shake edzés után. Az utóbbi időben elég sokat félrekajálok, elsősorban édességet, de nem tudom, ez releváns infó-e. Ez kb egy pár kocka csokit jelent edzés előtt.


Nem vagyok beteg, bár orvosnál nem voltam. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy több, mint egy éve szoptatok, ezért kiesnek azok a megoldások, hogy pl igyak egy redbullt :)


Köszönöm a válaszokat!

2011. nov. 27. 11:47
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha jól értem nem fizikailag vagy kimerült hanem szellemileg, amire aligha tudok hasznos tanácsot adni mert nem teheted félre a babát hogy nyugtod legyen. Az nekem magas hogy szoptatsz és dolgozol és eddzel is egyszerre, nemhiába van gyes meg gyed meg mittudomén a baba rengeteg időt és energiát elvesz. Szerintem eddzés szempontjából az lehet a legjobb ha olyan időpontba tudod tenni amikor még frissebb vagy és nem egy egésznapi rohanás meg munka után.

De ha nem megy inkább ne erőltesd ebben az időszakban, válassz valami kevésbé megterhelő sportot ami kevesebb időt is vesz el.

Nekem csak annyi a tapasztalatom hogy eddzés után szellemi munkát végezni nem rossz de szellemi munka után az eddzés nem szokott olyan jól sikerülni. Babát nem szoptatok és nem is tervezem lévén 20éves vagyok és férfi.

2011. nov. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem-nem, nem szellemileg fáradok el, hanem fizikailag! És a "dolgozom" alatt a konditermi munkát értettem... hogy 40%-on pörgök, a korábbi 100 helyett. Otthon babázom (nyugtom van, és nem űrhajózási matematika azért...) A szoptatást pedig azért írtam, hogy ne javasoljatok semmiféle stimulánst, mert az anyatejjel átmenne a babába.


Őszintén szólva olyasmire gondoltam, hogy valaki, aki ért hozzá, javasol nekem konkrét kaja mennyiségeket és minőséget edzés előttre, hogy mit és mikor egyek, hátha számít valamit!

2011. nov. 30. 10:50
 6/7 anonim ***** válasza:

Háát, mondjuk az eddződ? :D

Vagy ilyen feladai nincsenek mert akkor én szivesen eddzelek feleannyiért. Na nem kötekedni akarok csak azért irom mert elvielg az ilyesmit személyesen lehet jól megoldani látatlanba nem és erre vannak a személyi eddzők.

Lehet hogy ezzel nem mondok újat de eddzés előtt 1órával mondjuk lenmagolajjal meglocsolod a kajádat vagy ilyesmiben kéne gondolkodni. Illetve magát az eddzést optimalizálni, lehet hogy picit kevesebb sorozatszámmal vagy kisseb intenzítással is képes vagy fejlődni, de szintentartani biztos. De ehhez az eddzők értenek, én ugyanúgy 3éve foglalkozom a dologgal mint te.

2011. dec. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Az edzőm előírta a diétát, amiben semmiféle rugalmasságot nem mutat és a problémámra azt mondja, hogy "CSAK ÚGY ÉRZED"...


Köszönöm a válaszokat, őszintén szólva kicsit csalódott vagyok.

2011. dec. 2. 10:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!