Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki intervallum...

Van itt olyan, aki intervallum edzéseket végez? Mi a tapasztalata?

Figyelt kérdés

Tényleg hatásos?


Egy cikkben ezt találtam:

"Mivel azonban ez a típusú edzés jelentősen növeli az edzés utáni oxigénfelhasználást (ez az úgynevezett EPOC), összességében a ráfordított energia függvényében tízszer (jól hallottad, tízszer!) hatékonyabb zsírégetés szempontjából, mint az egyenletes aerob karidoedzés."


2011. nov. 9. 13:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Hatásos, de a számokkal vigyázni kell. Gyalogolni vagy biciklizni könnyű egy órán át. Van, akinek a kocogás is megy egy órán át. De nagyintenzitású intervallumedzést (HIIT) végezni nem lehet sokáig. Pl. egy 4 perces Tabata (tényleg megfelelő végrehajtás esetén) rendesen kiüti az embert. Szóval jófajta edzés ez, de a nagyintenzitású változatot kezdőknek nem ajánlanám.
2011. nov. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
gyűlölöm. nem elég, hogy kib.aszott fárasztó (ahogy Achillesz is írta) még az energiát is pocsékolja.. de a mozgás már csak ilyen.
2011. nov. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

:) Szegény.


Én azért kipróbálom, köszönöm mindkettőtöknek.

2011. nov. 10. 08:28
 4/4 anonim ***** válasza:
mindenképpen próbáld ki, én csak spórolnék többet az étkezésemen, ezért írtam :D ettől függetlenül baromi jó ahogy a szervezet "hiperaktiválódik". tényleg minden élettani folyamatra jó hatással van, nyilván érrendszeri lerakódásokról, keringési problémákról fölösleges beszélni ilyen edzés mellet.. ésatöbbi.
2011. nov. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!