Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Intervallum edzésnél mennyi...

Intervallum edzésnél mennyi idő után indul be a fogyás?

Figyelt kérdés
hatásosabb mint az aerobik vagy a futás? FG
2011. jún. 30. 13:24
 1/9 bix ***** válasza:
77%

az intervallumos fitás egyesíti a kardió és az aerob mozgás előnyeit. ezért javasolt. hogy mikor indul be fogyás az a napi kajádtól függ, ha 3000kcal-t viszel be akkor soha. egy jó intervallumos futás óránként 1000 kcal fölött éget jóval. ha napi 1800 kcal kéne a szervezetednek alapból, te eszel 1400-at akkor nap végén egy 1000-es edzéssel lesz 1400 kcal deficited.


technikailag fogyás nem indul be edzés közben, mert a zsír bontása lassú és körülményes művelet, ha lenne edzés közben fogyás addig futhatnál amíg van zsír rajtad.


ami futás közben történik:

az izom glikogén raktárakból nyúl az energiához, ha futsz és elfogy, akkor után tud tölteni más, kevésbé használt izmokból, majd elfáradsz.


ha jól van felépítve a kajád estére már nem eszel ch-t a szervezetnek viszont valamennyit vissza kell tölteni az izmokba, hogy másnap mozogni tudj, így zsírt kezd el bontani. ez egész éjszaka folytatódik, ezért nem eszünk estére szénhidrátot, mert a szervezet azt kezdené el feldolgozni, a zsírhoz nem nyúlna.


reggel viszont kell a szénhidrát, mert másképp nem bírod a napod, itt viszont le is áll kb a zsírégetés lényegében, valamennyi még mindig marad, de az minimális, van más, könnyebben feldolgozható és hasznosítható szénhidrát, így azt dolgozza fel.


innen látszik hogy futás közben nem azt kell nézni hogy mikortól égetsz zsírt, mert az későbbi folyamat, a lényeg a kalória deficit összehozása, és hogy az állóképességedet növeld.


durván hangzik, de szép lassan ki kell tolni az edzéseket 1 óra közelébe, akkor égetsz el annyi kalóriát amivel stabilan lehet fogyni, jó ütemben. addig is ledobhatsz pár kilót, de onnantól teljesen más dimenziókról beszélünk

2011. jún. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt hiszem kezdem érteni a lényeget.köszönöm szépen érthetően megfogalmazott választ kaptam
2011. jún. 30. 13:39
 3/9 anonim ***** válasza:

Kedves bix,

Lehet te mint izomerősportember le tudsz nyomni több mint ezer kcalt 1 óra intervallumozással,de lásd be az itt lévő és kérdezgető emberek 99% nem képes rá!

Sőt sokan fél óra intervallumtól is kidőlnek. Rendkívüli fittség kell ahoz hogy 1 órát intervallumoz és legyél 1000kcal felett.

2011. jún. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 bix ***** válasza:

mert én így kezdtem ugye? én nem haltam el 2 perc után az első napokban az agyoncigizett tüdőmmel, meg voltam akkor 78 kiló körül 0 sportal 2 méteresen.


nem!


az itt kérdezők jelentős része _soha nem is lesz képes_ arra hogy megfelelő mennyiségű mozgást végezzen. EZ az oka annak hogy ennyi túlsúlyos ember van a világban! aki viszont igazán akarja az eléri a célját, és azt tartani is képes, egészségesen, bogyók nélkül.


az a baj hogy aki fogyni akar az hamar és látványosan akarja. le lett írva. egy kiló zsír kb 8-9k kcal-t jelent. ha van öttleted hogy hogyan lehet ennyi hiányt előidézni anélkül hogy éheznél és ezzel magadnak tennél keresztbe, vagy nem mozognál eleget és intenzíven hogy kb heti 1 kilót ledobj (ami sokaknak még mindig nem elég gyors) akkor várom.


a fogyózók azért adják nagy számban fel mert egy két hét után nincs radikális változás. itt csak szembesülnek azzal, hogy mi az amire vállalkoznak. ha van bennük erő akkor idővel elérhető az a szintű állóképesség amiről beszélünk. addig viszont csak próbálkoznak, és újra és újra elbuknak.

2011. jún. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
bix, ha nem veszed tolakodásnak,megkérdezhetem hogy te mit dolgozol és hány órában?
2011. jún. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 bix ***** válasza:
8 órában vagyok szervizes, és ha nincs melóm akkor viszonylag szabad vagyok. és mivel elég spéci cuccokat szervizelek ezért agyon nem dolgoztam mostanában magam, a tél a parásabb. probléma?
2011. jún. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A bűvös 9000kcal deficit....Persze ezt aláírom hogy van,létezik meg minden,de ezt mivel magyaráznád?

Fogyókúrám elején csak 10 max 15 percet tudtam futni,az sem teljes erőbedobással csak úgy döcögve. A kaját csak egy kicsit fogtam vissza,édességet nem,kenyeret reggel,délután csak fehérjét ettem. Ezzel csak úgy olvadtak lefelé a kilók(2hónap alatt 12kg),pedig 100% hogy nem volt meg a 9000kcal deficit kilónként. Jó persze tudom,víz meg izom is ment le,de bizonyára zsír is jócskán.

2011. jún. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 bix ***** válasza:

víz meg izom


több volt mint zsír hidd el. 1 liter víz 1 kiló. és tudván hogy a szervezetünk kb mennyi része is víz? volt valami ducis műsor rtl-en (ezer éve nincs tv-m bocsi ha nem tudom a címét) abból láttam neten pár részt. elején a nagyobbakról hetente szakadtak le a kilók. a végére mi lett profi edzőkkel profi kajával? belassultak...


az első pár hetet komoly túlsúly esetében hanyagoljuk, később ez nem így működik, nem véletlenül. és ezek a "kilók" ugyanúgy pár hét alatt szaladnak is vissza ha úgy eszel, így lényegtelen ilyenekkel példálózni

2011. jún. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Tunde1977 válasza:
Bár látom, a téma nem most lett földobva, de annyi észrevételem lenne; Bix mellett szól (kár volt belekötni) "lassan, fokozatosan 1óra fölé kéne emelni az edzési időt" és hogy ez kinek mennyi időt jelent, az már egyénre szabott (súly, kor, edzettségi szint, egészségi állapot és sok minden más is meghatározza)
2013. dec. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!