Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy mozogjak? Többi lentebb

Hogy mozogjak? Többi lentebb

Figyelt kérdés

először is,160 cm vagyok és kb 55 kg

és ha ülök,a mellem alatt már látszanak ezek a "negyedik mellek" vagy mi....szóval két ilyen háj hurka :S


és ha ülök vagy lehajolok vagy ilyeneket csinálok,már nagyon látszanak a hurkák a hasamon is :S


viszont kertvárosban lakok,és itt nincs egy normális konditerem vagy valami

futni meg nem akarok,mert amúgy nem néznék ki hülyén,hogy ott tök egyedül futok...


a barátnőm meg egy lábsérülés miatt legalább februárig nem futhat,meg nem csinálhat ilyeneket,úgyhogy ő se tud velem eljönni :|


és itt a házban se nagyon tudok magammal mit kezdeni,mert túl kicsi a hely,egyrészt,másrészt nem is tudom,mit csináljak,itthon,amitől tényleg fogyok


és arra már gondoltam,hogy reggel gyalog menjek iskolába,de 8 km :/ és így is,hajnali 6kor kelek,hogy rendesen el tudjak készülni,meg minden,hajnali 4-5kor már nem kelek fel minden reggel,csak azért,hogy be gyalogoljak az iskolába..


ezért úgy akartam,hogy délután jövök haza gyalog,akkor úgysem kell annyira sietni,de anyám nem engedi


és a konditeremről még annyit,hogy a belvárosba se tudok visszamenni,mert nincs pénzem arra,hogy most állandóan a konditeremben lógjak


szóval akkor mit csináljak?


13l


2011. dec. 4. 19:04
 1/9 anonim ***** válasza:

1. A gyaloglás jó. Nem kell a teljes 8 km-t gyalogolnod, tedd meg az út felét így.

2. Gyalogolj a környéken (nem az iskolai úthoz kötve).

3. Kocogj. Válassz, melyik néz ki hülyébben, hogy kocogsz, vagy a hurkák.

4. Biciklizz.

5. Ha befér a lakásba, és telik rá, vetess a szüleiddel egy ellipszis trénert. Nekik is hasznukra válhat.

6. Járj el táncolni, ha az van a közelben.

2011. dec. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ugrókötél, saját súlyos erősítés. vagy menj el küzdősportolni.
2011. dec. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2011. dec. 4. 19:32
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha busszal jársz, akkor ne az egész távot gyalogold le, hanem szállj le néhány megállóval hamarabb!

Nagyon sok letölthető torna dvd van, illetve youtubeon is van fent elég sokminden, azokat próbálgasd, és előbb- utóbb megtalálod, ami tetszik.

2011. dec. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszi :)


amúgy arra gondoltam,kipróbálok olyan Rubint Rékás cuccokat csak az így eleinte nem lenne nekem túl megerőltető?

2011. dec. 4. 19:54
 6/9 anonim ***** válasza:

Meg kell próbálni! Én mondjuk Rubint Rékát nem bírom, ha dvd-re tornázok, Alexandrát választom inkább. De neki is vannak eltérő nehézségű videói. Pl a 200% -szerintem- a legkönnyebb. Meg az sem baj, ha nem tudod olyan tempóban csinálni eleinte, mint ő. Ha úgy érzed, h nem megy tovább, leállítod, pihensz egy fél percet, majd folytatod.

Egyébként még egy dvd-t ajánlanék, ami szerintem kifejezetten jó kezdőknek: [link]

2011. dec. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nem az lesz a probléma, hogy túl megerőltető, hanem hogy pár hét után "rá fogsz unni" és amíg nem unsz rá akkor sem használsz fel annyi energiát közben mint egy normális edzéssel lehetne. tehát csinálsz valamit, azt várod hogy jobb legyen, és alig-alig lesz jobb bármi is.
2011. dec. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

ma 20:07 előző vagyok, aki a dvdket ajánlotta.

Nem tudom, de nekem valahogy egyik ellenérved sem igazolódott be. Nem unom egyik dvdt sem, ugyanis mindig variálom őket. Van magyar is külföldi is, urgrálósabb, kevésbé ugrálós, szóval elég változatos. És valahogy nálam eredménye is van a tornának: nagyon sokat formálódtam. Igaz, azt hozzáteszem, h míg jobb volt az idő, heti 2-3 alkalommal futottam is, illetve most a futás helyett szobabiciklizek. Meg persze mellette az étkezésre is odafigyelek. De az elért eredményben nagy része van a tornának is.

Úgyhogy lehet, h te feleslegesnek tartod, de a saját bőrömön ezt tapasztaltam.

2011. dec. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

nem tartom feleslegesnek, de látok testépítőket, és látom milyen eredménnyel lehet "formásítani", illetve amilyen gyakorlatokból állnak ilyen edzés videók, az nálunk csak bemelegítés. mert utána jön még a komolyabb erősítés, ettől még nem rosszak, csak az emberi test megérdemel komolyabb terhelést.

ez a megunás szubjektív. ha valaki nagyon céltudatos, nyilván unalomtól függetlenül edz.

2011. dec. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!