Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék közel 25 kg-ot...

Hogyan tudnék közel 25 kg-ot leadni? Kinek mi vált be? Milyen mozgás ajánlott ekkora feleslegnél?

Figyelt kérdés
168 cm, 78 kg, 20 éves nő
2011. dec. 3. 11:53
 1/3 anonim ***** válasza:

168 cm-hez az 53 kg elég kevéske... csak csontváz lennél. Az ideális kg kb 63kg lenne minimum és maximum 73kg. Szóval szerintem tűzz ki először 5 kg fogyást. Aztán meglátod hogy érzed magad...

Menj el kondiba (tél van ez a legideálisabb) ott összeállítanak neked edzés tervet. Kell valami aerob mozgás. Pl futópadon gyors gyaloglás legalább 40 percig. Meg kell izomerősítés is. Súlyzózás pl. Ne félj nem lesznek nagy izmaid csak feszes leszel és a zsír helyén izom lesz.

Amikor lemegy az 5 kg az az fogja jelenteni, hogy zsírból leadtál 5 kg-t és valószínű felszedtél 5kg izmot... tehát vékonyabbnak fogsz látszani, de nem fog drasztikusan csökkenni a súlyod. Viszont egészséges maradsz.

Ez legyen a célod, ne a súlyvesztés. Hiszen annyira nincs nagy súlyfelesleged.

2011. dec. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
én fél év alatt fogytam le ennyit. szobabicikliztem, ellipszis trénereztem. amúgy meg sok zöldség, hal, gyümölcs, édesség, liszt,tészta, zsír kerülése, kalóriaszámlálás. szerintem neked olyan 1400 kcal körül kéne enned, és kb 20 kg-t fogynod.
2011. dec. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Dr. Kiss István válasza:

Ha komolyan gondolod a fogyást, kezd el most, de ne várj azonnal eredményt. Helytelenül mondták, télen nehezen fogy az ember, ugyanakkor, ha fogyni akarsz, most kell elkezdened dolgozni érte.

Tovább folytatod a megszokott életed, a télen felszedsz egy kis zsírtartalékot a hideg miatt, meg mivel nagyobb ruhák alatt nem is látszik, tavaszra 82 kg is leszel.

A lényeg a rendszerességen és a fokozatosságon van.

Edzőterem, de akár a biciklizés, vagy futás.

Salakon fuss, mert betonon, vagy füvön megsérülhet a térded, bokád. Futópad sem túl jó...

Futás, biciklizés, vagy bármi ami fogyaszt:

Kezd amennyi jól esik. Elfáradsz, de nem fulladsz meg a végén. Legalább heti 4 alkalommal! Ha teheted, minden nap!

Szépen kezd el növelni a távot, de az intenzitás maradjon állandó. Mindig csak picit növelj.

Kezdetben napi 20 perc szobabicikli gyenge fokozatán körülbelül 12km, ami kb 2-2,5 csokinak felel meg ideális lehet.

Ne mondj le mindenről amit szeretsz, de vigyél be kevesebb szénhidrátot a szervezetedbe. Helyette inkább fehérje tartalmú ételeket fogyassz. Kevés fűszer, kevés cukor, napi 2-3 liter víz! (edzésen ez nagyon fontos hogy igyál!)

Fehérjét minden étkezésnél kell bevinni, de fontos a rost, a vitamin is a fogyáshoz.

Süteményt is ehetsz, csokit is, de mértékkel!

Vannak fent receptek, hogy egészséges, de finom ételeket hogyan tudsz csinálni. Ha nem vagy profi szakács és olcsón meg akarod úszni, akkor az édességet délben fogyaszd és ne sokat!

Este csak keveset egyél, alvás előtt egy pohár víz!

Legjobb fehérjeforrás a csirkemell, legjobb szénhidrát a rizs. Ez így elég íztelen volt a számomra, de rengeteg módon elkészíthető és a hal ugyan olyan jó. (Csak ne legyen zsíros!)

6 hónap alatt fogytam ennyit, 95-ről 70kg-ra. Nem kell hozzá csodaszer, csak a mértékletességre figyelj!

Tavasz végére nagyon csinos leszel, nem nyúlik meg a bőröd, ha sporttal és helyes táplálkozással fogysz, nem különféle fogyasztó csodadzsinekkel.

Ami hasznos lehet, étrend kiegészítőként a CLA, és a 100%os tejsavófehérje (ezt finom italként elkészíthető porként sok ízben meg lehet venni, vacsorának is elmegy, creatin menteset vegyél).

2011. dec. 6. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!