Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A kukoricapehely mennyire hízlal?

A kukoricapehely mennyire hízlal?

Figyelt kérdés
Most konkrétan Csemege extrudált kukoricapelyhet eszek. Jobb ezt ennem, mint pl. 1 szendvicset? (fehér zsemléből) (Általában a kukoricapelyhek mennyire hízlalnak?)
2011. nov. 10. 08:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Mennyire hizlal? Azaz mennyi a kalóriatartalma? 100 g/360 kcal. De ez csak egy átlag, mert ez termékenként változhat kicsit.


Egy csak szénhidrát, úgyhogy a szendviccsel jobban jársz, főleg ha változatosan készíted és jó dolgokat teszel bele.

2011. nov. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: Ugye a kukoricapehelyre gondoltál és nem a pufira? o.O
2011. nov. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Hát a zacskójára kukoricapehely van írva. Mi a különbség a pufi és a k.pehely között?
2011. nov. 10. 08:48
 4/16 anonim ***** válasza:

A kukoricapehely GI-je 90-100 % között mozog, vagyis gyakori fogyasztása nem javasolt!!!

Minél jobban finomabbra van őrőlve egy gabona,annál magasabb a GI-je. És ennek az ellenkezője is igaz. Vagyis, ha a kukoricát úm feldolgozatlanul (pároltan) eszed, sokkal jobb mint bármilyen más feldolgozott állapota. És ez igaz minden gabonafélére.

2011. nov. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Kukoricapehely: [link] (Reggelire fogyasszák ált., tejben.)


Pufi: [link] (Ez csak rágcsi.)

2011. nov. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
magyarul: találj jobb ételt, az egészséged miatt.
2011. nov. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdező nem fog belehalni ha kukoricapelyhet eszik. A másik meg az hogy nem azt kérdezte melyik cucc a legeslegeslegcsúcsszuperebb egészséges kaja a világon , hanem hogy FOGYÓKÚRA szempontjából melyik jobb!

Amire én csak annyit válaszolok hogy mindegy,csak ne lépd vele túl a napi fogyáshoz szükséges kalórialimitedet.

2011. nov. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
45%
szinte irreleváns hogy mit kérdezett, ilyen válasz már 5000 érkezett. de mi vagyunk a 2. mamája, és vigyázunk az egészségére is. így lesznek egészséges és erős magyar fiatalok.
2011. nov. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Dehogy mindegy! Igaz, hogy ha egy-két alkalommal megeszik egy marékkal, nem lesz baja.

De nem igaz, hogy mindegy, mit eszik. Ha mindegy lenne, azt jelentené, hogy bármikor helyettesítheti vele a normál étkezést, ez meg nem igaz.

A roston kívül semmi hasznos nincs benne ugyanis, ráadásul tudomásom szerint ezek sózottak is, az meg külön egészségtelen.

Nem helyettesíthető vele a vitaminokat, ásványi anyagokat, fehérjét, zsírokat tartalmazó, változatos, komplett menü.

Tehát, igen kérdező, ha jobban járnál, ha szendvicset ennél, amennyiben éhes vagy.

Ha nem, akkor nasinak egyél meg belőle tízóraira egy marékkal. A többi kuka. Vagy ajándékozd el.


Egyébként pontosan annyira hízlal, mint amennyi kalória van benne, a zacskó, amire ráírják, az pedig nálad van.

2011. nov. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Gondolom nem élete végéig azt a kukoricapelyhet enné egész nap. Ha nem ebből akkor majd az ebédől fogja bevinni a szükséges vitaminokat és tápanyagokat.


Ha tetszik ha nem fogyókúra szempontjából tényleg mindegy miből viszi be az ételt. Itt a legtöbben fogyózni szeretnének nem pedig makulátlanul egészségesen élni.


Story: Én próbáltam "egészségesen élni" azt ettem ami a nagy könyvben meg van írva (zabpehely,teljes kiőrlésű kenyér,csirkemell,saláták,túró,hal,magok,gyümölcs,fehérjeturmix). 5 hónapig ment is.

De ez után olyan zabálási rohamok törtem rám,mert kívántam a finom ételeket, annyira kácsingtam a finom puha kenyér után,sütik után,anyám finom főztje után, és ezekből egyre többször befaltam sokszorosát mint amennyi a napi adagom lett volna,pluszba még megettem a saját "egészséges ételeimet".

Úgyhogy váltottam,mostmár mindíg azt eszek amit kívánok a kalórialimitemen belül. Ez bejött,mert nincsenek zabálási rohamaim, nem érzek pusztító szenvedést az édesség vagy bármilyen finom falat után. Ráadásul ezzel az étrendel adtam le az utolsó kilóimat. Persze emellé majdnem napi rendszerességű sport társult.

Hát nekem ez jött be...

2011. nov. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!