Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha sok tejfelt eszek de úgy...

Ha sok tejfelt eszek de úgy hogy laktózérzékenységem van akkor sokat fogyhatok? Vagy valami olcsó megoldást nem tudtok? 29/F

Figyelt kérdés
2011. nov. 7. 20:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Egész nap f*sni fogsz.
2011. nov. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Ha laktóz érzékenységed van, akkor jobban teszed ha komolyabban beleásod magad az egészségesebb életmódba, ugyanis te magadnak köszönheted hogy ilyen problémád alakult ki. Aki laktóz érzékeny, az nem fogyaszthat tejtermékeket. Mert ha fogyaszt, akkor egy idő után már több problémái is meg fognak jelenni, elképzelhető hogy refluxos lesz, vagy gyomorfekélye, vagy végbél gyulladása, nem játék ez az állapot. Inkább tanulj egy kicsit, hogy mivel tudod helyettesíteni a tejtermékeket. Ha pedig egészséges módon akarsz fogyni, akkor szedjél napi több ezer mg C-vitamint, igyál több liter vizet, hagyd el a fehér lisztből készült pékárukat, sok zöldség és gyümölcs meghozza a várt eredményt.
2011. nov. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

ez csak tévhit. a barátom laktózérzékeny, és bármi, amiben van tej, meghajtja, és akár napi 4-5 wc is meglesz.

185 cm és 68 kg, de nem azért, mert a betegsége miatt lefogyott, hanem mert alapból nagyon vékony volt, ezért nem is tud hízni, hisz alig van pár dolog, ami nem jön ki belőle 10 perc után! Szóval ha laktózérzékeny vagy, az csak annyit jelent, hogy nehezebben hízol el, de ha alapból kövér vagy, ez nem oldja meg a problémát!

2011. nov. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

*egy idő után már több problémái is meg fognak jelenni, elképzelhető hogy refluxos lesz, vagy gyomorfekélye, vagy végbél gyulladása


Maradjunk a bélgyulladásnál, legrosszabb esetben, némi hasmenéssel. Esetleg kiütésekkel.

Ami persze elég súlyos dolog. A laktózérzékenység egyébként gyógyszerrel kezelhető, mert ez egy enzimhiány. Pótolni kell az enzimet, és eheti a tejterméket.


Több ezer mg C vitamint benyomni meg minden, csak nem egészséges. Igen, tudom, olvastad a könyvet. Csak az maradt ki belőle, hogy a C vitamin nem egészségtelen, de a művitaminban lévő vivőanyagok igen. Plusz nem szívódik fel rendesen, kizárólag a táplálékból. Plusz a felesleg távozik. A káros anyagok meg maradnak.

2011. nov. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

néhány apróság.

kommentekre: laktóz intolerancia FOKOZATOKKAL járó állapot, az enzim aktivitás nem VAN/NINCS állapotú, hanem milyen mértékben van/nincs. valaki ezért bírja a fermentált tejtermékeket, bizonyos mennyiségben. valakit meg csak nagyobb mennyiségű tej visel meg, kisebb mennyiség nem.


c-vitamin - a szervezet nagyobb mennyiséget még felhasznál, pláne pl. sportolóknál. de gondolom minden ember vagy harcművész, de legalább valamit sportol, tehát lenne igénye vitaminra. hordozó anyagok meg annyira nem vészesek. fehér kenyeret is eszik sok ember, vagy cukrot (szacharózt). hát inkább a c-vitamin hordozóanyagát kérném mint ezeket.


Kérdező: elkezdtem egy nagyon tapló dolgot írni, de rájöttem hogy meg akarok változni és normálisan írni. szóval, bármilyen módon idézel elő hasmenést, illetve valamilyen módon gátolod a tápanyagok felszívódását, az nem fogyáshoz hanem éhezéshez --> betegséghez vezet.


még valaki írt hülyeséget, laktóz intolerancia gyógyszeres kezeléséről. ez nem betegség, és a laktáz enzim pedig nem gyógyszer! csak egy apróság.

2011. nov. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nem lesz több Aczélos ásd el magad és gyújtsd fel az eddigi életed komment? :(
2011. nov. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ezt nem írtam. csak hogy normálisan akarok írni.

lehet majd használok mondat eleji nagy betűket.. még nem döntöttem.

2011. nov. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
de az túl drága
2011. nov. 8. 10:08
 9/9 anonim ***** válasza:
nem kell tejet enni. nekem is drága :D
2011. nov. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!