Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 3napig nem tudom majd tartani...

3napig nem tudom majd tartani a diétát. Mennyire fog ez belezavarni a diétámba?

Figyelt kérdés
:/
2011. nov. 1. 17:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Semennyire. Ne parázz.

Három nap alatt ugyanúgy nem lehet elhízni, mint ahogy lefogyni sem.


(Ha valami speciális, súlyos betegségre előírt diétáról van szó, akkor meg orvossal egyeztess, de akkor gondolom nem ebben a kategóriában lenne a kérdés)

2011. nov. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
neem. semmi ilyesmi. egyszerű "lefogyni akarok" diéta. :) húúú remélem tényleg nem. :/
2011. nov. 1. 18:10
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor nyugi. Csak a mérlegre ne parázz rá.


Ha valaki három napig a szokásosnál jobban degeszre tömi magát, a mérleg talán majd többet mutat - ideiglenesen! - ez némi plusz megkötött víz, plusz salakanyag, amik utána hamar kiürülnek, esetleg ha a szüksgéges kalóriák nagyon abnormálisan túl lettek lépve (és itt ilyen 5-6000 kcalokról beszélünk valakinél, aki 1800-zal tart súlyt), akkor valamennyi gramm, max pár deka (nem kiló!) zsír is feljöhet, ami viszont a diéta folytatásánál ugyanúgy lemegy.


Megfordítva: ha három napig koplalsz (pl. betegség miatt nem tudsz enni, minden kijön), akkor a mérleg ideiglenesen kevesebbet fog mutatni, a kiürült glikogénraktár, salakanyagok és víz miatt, zsírból viszont szinte semmi, vagy csak elhanyagolható mennyiség megy le. És a koplalás abbahagyásával visszajönnek a kilók is rövidesen.

Az emberi szervezet nem úgy lett "kitalálva", hogy pár nap szokásostól eltérő kajálás miatt elcsesződjön benne valami.

2011. nov. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
éértem, köszönöm! :)
2011. nov. 1. 18:38
 5/7 A kérdező kommentje:
húú olvasgatom itt a kérdéseket, és nagyon jó válaszokat adsz!! én is 14 éves vagyok amúgy, és voltam már anorexiás is de szerencsére kigyógyultam..legalábbis kigyógyuló félbe vagyok, néha még jelentkeznek olyan dolgok mint anno. :S
2011. nov. 1. 19:18
 6/7 anonim ***** válasza:
Köszi. :) A gyógyuláshoz sok sikert és kitartást, meg kell tanulnod nem az étkezésen, a kilóid számán és a küllemeden görcsölni. A túl sok fogyókúra-témájú olvasgatást is hanyagolhatnád vagy mérsékelhetnéd, inkább más érdeklődési körbe vagy hobbiba vesd bele magad. Nem egyszerű "visszahuzalozni" egy anorexiás gondolkodását a normális kerékvágásba, de remélem helyrejössz, és újra megtanulod élvezni az életet.
2011. nov. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
igenigen hanyagolnom kéne ezt az oldalt legalábbis ezt a témakört. Köszönöm szépen! :)
2011. nov. 1. 20:22

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!