Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » S. O. S ezzel az étrendel le...

S. O. S ezzel az étrendel le tudok fogyni?

Figyelt kérdés
Reggel suliba bicaja, 2.5 km kb 15 perc,suliba a kaja 2-3 szelet kenyér. Itthon kb még 1 szelet kenyér és fél liter tej és valami leves.Este csinálok 1x20 1x15 1x10 1x5 felülést. Igy fogyhatok?
2011. okt. 22. 18:54
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Plusz még belejön egy kis szilárd kaja mondjuk makaróni vagy ilyesmi help pls elegem van
2011. okt. 22. 18:57
 2/14 anonim ***** válasza:
51%
te tudod hogy magadhoz képest ezzel tudnál-e fogyni.. bár az a fél liter tej nagyon fölösleges ígyis
2011. okt. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
51%

nem, nem, nem és nem!


Elhiszem, hogy eleged van, de miért koplalnál, ha van sokkal könnyebb és hatásosabb módszer? Tudom, hogy sokan azt hiszik, hogy büntetni kell magukat azért, mert ducik, és ezért koplalnak, de ez hülyeség! Ha semmit nem tudsz arról, hogy mi az a kalória, fehérje, szénhidrát, zsír, melyik mit csinál és miből mennyire van szükséged és miért, akkor szólj, és segítek. Írd le az adataid (magasság/tömeg, esetleg életkor, nem), és írok neked egy mintaétrendet, ami lehet kiindulópont.


csak ezt ne csináld, amit most leírtál! Hidd el, értek hozzá, 2 hónap alatt 8 kg-t fogytam, és mindenhonnan 10 cm lement :)

2011. okt. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
14,5 év 175 magas 79 kg.
2011. okt. 22. 19:11
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

Nekem is kellene egy kis segítség ilyen téren...:( 16/170/69 kg

Tudnál nekem is írni egyet?

2011. okt. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

:) én 175/77-ről indultam, szóval az én étrendem tuti jó lesz neked :)


Először is arról, hogy a fogyás alatt ugye azt értjük, hogy a mérleg egyre kevesebbet mutat. Igen, de ha pisilsz egyet, akkor is kevesebbet mutat, meg akkor is, ha mondjuk nem eszel semmit és az izmaid lebomlanak... csak akkor az alakodon nem látszik semmi, vagyis senki sem fogja észrevenni, hogy fogytál 5 kilót. És ha az izmaidból fogysz, akkor biztos, hogy nem tudsz olyan hatékonyan zsírból fogyni, ami most a célunk.


Tehát

1. Hogy megakadályozzuk az izomból történő fogyást, elég fehérjét kell fogyasztanunk diéta alatt. Miben van fehérje: halban, csirkehúsban, túróban, joghurtban, tojásban, illetve növényi fehérje a babban, lencsében. Az állati fehérjékből nyugodtan fogyassz jó sokat, ugyanis ezekből nem fog beléd férni annyi, hogy hízlaló mennyiségben meg tudd enni. A fehérje azért is a barátunk, mert este jól eltelít (nem fogsz hajnalban farkaséhesen kelni), és a cukorral, szénhidráttal ellentétben nem rakódik le zsírként.


2. A szénhidrátból lesz energiád. 2 fajtája van: az egyik rossz, mert azonnal felszívódik, és amit nem tudsz elhasználni, az megy a zsírraktárba. Rossz szénhidrát a cukor, a liszt, tehát szinte az összes nasi, a tésztás ételek, a kenyér és a krumpli (ez kicsit bonyibb, de vegyük ezt is rossznak). Jó szénhidrát, ami fokozatosan szívódik fel -->fokozatosan ad energiát. Persze ezt sem szabad túlzásba vinni, mert ha sokat eszel belőle, akkor ugyanúgy nem tudod felhasználni, és zsír lesz belőle. Szóval ezzel csínján bánunk. Reggelre, napközbenre viszont pont jó, mert akkor kell az energia a szervezetnek. Estére inkább nem esszük, mert félő, hogy nem használjuk fel. Ilyen jó szénhidrát a zabpehely, a (barna)rizs, a pufirizs, a rozskenyér, kis mértékben a gyümölcsök.


3. A zsír, de ezt mondanom sem kell, hogy igyekszünk elkerülni. Itt is vannak "jó" zsírok, de abból is csak keveset szabad enni, pl. olivaolaj, vagy földimogyoró, kesudió, mandula, stb.


4. Gyümölcsök: cukor van bennük, ami nem olyan jó, de kis mennyiségben megengedettek. Fontos a vitamin miatt :)


5. Zöldségek: na őket lehet enni minden mennyiségben, lehetőleg nyersen, amikor még nem fő ki belőlük a vitamin.


És akkor a fentiek függvényében most már tudod, hogy miért miért kell enned. De leírom az étrendem, és ha ezeket variálgatod, simán ki tudsz hozni olyan kajákat belőle, hogy 1, ne legyél soha éhes 2, ne szenvedés legyen az egész.


Ez volt a hétvégi étrendem, amikor meg tudtam oldani az otthon kajálást:


Reggeli: 1 marék zabpehely 100g natúr joghurtban édesítőszerrel, pár szem gyümölccsel, VAGY 2 szelet rozskenyér sok csirkefelvágottal és zöldséggel, 1-2 szelet sajttal


10órai: 1 db gyümölcs (pl. egy barack, 1 kis fürt szőlő), 2-3 db pufirizs


ebéd: grill csirke fűszeresen, 60g rizs VAGY hal és rizs, VAGY hús/hal és főzelék kevés liszttel, VAGY rakott zöldség darált pulykahússal és rizzsel.


uzsi: 1 natúr joghurt zöldséggel és felvágottal VAGY tojásrántotta 3 tojásból sok zöldséggel és felvágottal VAGY földimogyoró valami gyümölccsel.


vacsi: 15 deka sovány túró, ha magában nem megy le, akkor főtt tojással, fűszeresen, zöldséggel VAGY 2-3 szem szőlővel/mandarinnal, kis édesítőszerrel VAGY 30g diétás lekvárral.


a sulis étrendem:


Annyi volt a változás, hogy ebédre 2 szelet rozskenyeret ettem sok zöldséggel, tojással és felvágottal szendvicsként + gyümölcsöt.

Uzsira pedig csirkét/halat különféle salátáknál. A salinál arra figyelj, hogy vannak fincsi salátafűszereket, ezeket vagy natúr joghurtban, vagy víz+pici olivaolajban keverd ki és öntsd rá a zöldségre, nagyon feldobja :)


fontos még, hogy napi 2-3 liter sima vizet igyál. Ha nagyon unod, akkor néha napján lehet light kólát :) ha elalszol, akkor kv édesítővel, vagy cukormentes energiaital.


és a mozgás: a suliba biciklizés szupi, ha haza is azzal jössz, akkor kerülj egy nagyot, hogy meglegyen az 1 óra mozgás (ezt még élvezni is fogod :). A felülés nem szükséges, inkább Rubint Réka valamelyik alakformáló tornáját tudnám ajánlani 2-3 naponta. Innen tudod letölteni ingyen: [link]

2011. okt. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

bocsi, az uzsis mondatom elég kusza, de remélem érthető :) 16L, az étrend az neked is ez (sőt mindenkinek ez), a személyre szabás annyi, hogy kiszámolod, hány kcalt kell enned a heti fél kg fogyáshoz (a kérdezőnek kb. 1800, neked valamivel kevesebb, mondjuk 1600), és ehhez igazítjátok az adagokat. fehérjéből 70-100g-ot kéne bevinni, szénhidrátból pedig 150-200-at.

ezzel lemegy a fél kg hetente, plusz ha rendesen mozogtok, akkor meglesz a másik fele is, és így jön ki a heti 1 kg :)

2011. okt. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
rendben,nagyon szépen köszönöm:) hétfőtől el is kezdem:)
2011. okt. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

+ még valami:


[link]

[link]

[link]


ezeken a blogokon hasonló adattal rendelkező lányok fogyását találod, előtte-utána képekkel, mérésekkel, motivációval, nehézségekkel, mindennel :)


nekem nagyon sokat segítettek :)

2011. okt. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Mindekinek ment + nagyon szépen köszönöm(jük)
2011. okt. 22. 20:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!