Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha kalória számolgatással...

Ha kalória számolgatással fogyok, azt sokan miért nevezik koplalásnak? Valahol el kell kezdni azt a kalóriadeficitet.

Figyelt kérdés

Reggelim 1 szelet! tk. toast kenyér egy főtt tojással, vagy 2-3 szelet parizerrel,vagy kenőmájassal megkenve, szendvicsnek. A tízórai ugyanez.

Ebédre csak az adott mennyiség felét eszem meg, általában "második" van, tehát nem leves.De ez bármi, hol husos, hol tésztás, hol főzelékes. Amit épp otthonra főztem. A másik felét 3-4 között eszem meg, utána viszont már nincs étel, csak sok folyadék, max. egy joghurt.

Pár nap után már este nem is kívánom a kaját, inkább nasinak eszem a joghurtot is.

Húst pedig nem akarok vacsira enni, mert nem akarok izom által ugyanilyen széles maradni, most 65 kiló vagyok és duci, újra 58 akarok lenni, és derékra vékony, tehát a hájt akarom h lemenjen, nem izmot akarok. 58 kilósan is haza bírtam vinni a bevásárló táskát, most sem kell több.

2-3 litert iszok naponta, sok gyógynövényes teát, 2-3 naponta mozgok, Rréka, Zumba, Bicajozás, futás, felváltva. Igyekszem 1200 kalória alatt maradni, mert ezzel lesz kalóriadeficitem a normál értékemhez képest.

Eltértem picit a főkérdéstől, de 2-3 hónap alatt ugye le lehet fogyni így 8-10 kilót?

Kérem a testépítős válaszokat, hogy vegyék figyelembe, egy családanyáról van szó, tehát nem izmot akarok, csak ugyanilyen testet, mindenhol 5-10 cm-rel kisebb változatban.


2011. okt. 4. 10:13
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
(én megírtam, hogy a zsírbontásnak mi a feltétele, és hogy miért, írtam neked fehérjéket is, hogy könnyebb legyen, segíteni akartam ,nem vagyok se bodybuilder, sem egyéb fokozott mozgást folytató ember, én magamon tapasztaltam, hogy ha több fehérjét eszem, és sok zöldséget, gyümölcsöt, néhány nap után már szemmel látható változásokat tapasztalok, és nem vagyok sehol (a szó legszorosabb értelmében véve) izmos, van formája a testemnek, végtagjaimnak, és egyébként én is Rékázom 2 naponta és heti 2x futok.)
2011. okt. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

egyszerű: primitív dolog a kinézetet egy idealizált testtömeghez kötni. összefüggést látsz ott, ahol nincs.

ne legyél 55 kiló zsír, nézz ki ahogy szeretnél, de ezt fehérje zabálás és izomzat nélkül nem fogod elérni.

2011. okt. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az értelmes válaszokat, levonom a következtetéseket és remélem építő jelleggel veszem az itt kapott tanácsokat!

Mindenkinek minden jót!

2011. okt. 4. 13:13
 24/31 anonim ***** válasza:
(nem kell túlspilázni, én teljesen megértem a "fehérje-fóbiáját", ha előzőleg egy testépítő adott neki válaszokat- ne vegye senki magára, de egy átlag ember tényleg úgy gondolja, hogy ha egy ilyen ember ad tanácsokat, akkor ha megfogadom úgy fogok kinézni,mint ők. Persze tudjuk, hogy ahhoz rengeteget kell gyúrni, és egyedi étrendre van szükség, meg hogy évek alatt lesz valaki olyan, de mégis...)
2011. okt. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
21%

lehet el kellene gondolkodni, ha 10ből 9 ugyanazt szajkózza, hogy van benne valami. mellesleg itt csomó olyan ember ír, aki lefogyott ÉS csinos is lett.


de nem, nyilván mindenki hülye, csak te vagy helikopter :D

2011. okt. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

Azért kérdeztem valamit, mert nem tudtam, ergo tudni akarom. Ezért szerintem senkit sem kell megkövezni.

Valóban, eddig - mikor másként tettem fel a kérdést- csak olyan válaszokat kaptam, hogy csk úgy fog lemenni 5 kiló, ha mindennap gyúrok több órát súlyzós edzéssel, és reggelre joghurtba kevert búzacsírát eszem, napközben pedig natur csirkemellet zöldséggel, de ezt muszály enni vacsira is, mert a fehérje, mert a fehérje..

Tehát sosem a kérdésemre érkezik a válasz. Hiába fogyni akarok, szimplán csak vékonyodni, itt az egyik illető terminátort csinálna belőlem, a másik szerint meg csak az izom fog lemenni és a háj marad meg.

Lehet "buta" vagyok a témához, de bocsánat. Eddig nem volt súlyfeleslegem, csak most szülés/szopt. után, ezért nem olvastam utána sem neten, sem könyvekben, ezért van hiány a jártasságomban. Hát bocsánat.


ÉN helikopter?! Na ezt a hangnemet mondom. Én nemfogom az ilyen hangvételű embert sértegetni, elég baj, ha magától is ide jutott.


KÉRDÉS TÖRÖLVE!

2011. okt. 4. 14:14
 27/31 anonim ***** válasza:
37%
lol, az egy dolog, hogy nem értesz valamihez, de amikor 10 hozzáértő mondja azt, hogy nem, a konditeremtől és a fehérjétől nem leszel terminátor, de te továbbra is állítod, amit, akkor erre szerinted mi a jó szó?
2011. okt. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
77%

de bunkó, hogy lehet valakit helikopternek hívni?

Kérdező, ne is hallgass arra a válaszolóra.. semmi illemet nem ismer, biztos otthon is ezt kapta..


egyébként most már értesz hozzá, hiszen fel tudtad idézni miket írtak. tudod mit kell enned reggelire (én mondjuk zabot ajánlanék inkább) tudod, hogy a legfontosabb a fehérje a fehérje és a fehérje, mert nem vagy helikopter, egy embernek meg fehérjét kell ennie, nem is csak úgy nyomokban. és végül azt is tudod, hogy ha direkt rosszul csinálod, akkor az izomzatod fog leépülni, a tested meg több zsírt raktároz. így kiművelődni csak a GYIK használatával, szerintem nagyon impresszív!

2011. okt. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
(mi az hogy valaki helikopter?)
2011. okt. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Amúgy csak viszonyításképpen kérdezem, hogy szerinted ez a csaj egy terminátor?

[link]


Személyi edző, közel 50 éves, és ha épp az izmait akarja mutogatni, akkor így is tud kinézni:


[link]


Azért szerintem éppenséggel rá sem lehet azt mondani, hogy terminátor, pedig nem keveset edz (mondjuk úgy 2 óra naponta), nem kis súlyokkal, a saját testsúlyát simán kinyomja guggolásból is, meg fekve is.


Amúgy ha gondolod, olvasd el a könyvét, mert ő pl. vegetáriánus, de ettől függetlenül is rendkívül figyel a fehérjepótlásra, és merek fogadni, hogy fehérjét vacsorázik. Tuti, hogy találsz benne hasznos recepteket fehérje pótlásra. Pl. meglepő módon a mákban is rengeteg a fehérje, mondjuk nem tudom mivel lehetne este mákot enni :)

2011. okt. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!