Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha kalória számolgatással...

Ha kalória számolgatással fogyok, azt sokan miért nevezik koplalásnak? Valahol el kell kezdni azt a kalóriadeficitet.

Figyelt kérdés

Reggelim 1 szelet! tk. toast kenyér egy főtt tojással, vagy 2-3 szelet parizerrel,vagy kenőmájassal megkenve, szendvicsnek. A tízórai ugyanez.

Ebédre csak az adott mennyiség felét eszem meg, általában "második" van, tehát nem leves.De ez bármi, hol husos, hol tésztás, hol főzelékes. Amit épp otthonra főztem. A másik felét 3-4 között eszem meg, utána viszont már nincs étel, csak sok folyadék, max. egy joghurt.

Pár nap után már este nem is kívánom a kaját, inkább nasinak eszem a joghurtot is.

Húst pedig nem akarok vacsira enni, mert nem akarok izom által ugyanilyen széles maradni, most 65 kiló vagyok és duci, újra 58 akarok lenni, és derékra vékony, tehát a hájt akarom h lemenjen, nem izmot akarok. 58 kilósan is haza bírtam vinni a bevásárló táskát, most sem kell több.

2-3 litert iszok naponta, sok gyógynövényes teát, 2-3 naponta mozgok, Rréka, Zumba, Bicajozás, futás, felváltva. Igyekszem 1200 kalória alatt maradni, mert ezzel lesz kalóriadeficitem a normál értékemhez képest.

Eltértem picit a főkérdéstől, de 2-3 hónap alatt ugye le lehet fogyni így 8-10 kilót?

Kérem a testépítős válaszokat, hogy vegyék figyelembe, egy családanyáról van szó, tehát nem izmot akarok, csak ugyanilyen testet, mindenhol 5-10 cm-rel kisebb változatban.


2011. okt. 4. 10:13
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:

azért, mert mindegy milyen módszerrel fogysz, 1200 kcal alatt (hacsak nem vagy extra alacsony és vékony) bizony koplalsz. Te talán nem érzed, de a szervezeted annál inkább. Szerencsétlen délután 3tól reggelig szenved a tápanyaghiánytól, de főleg a fehérjétől. És ez jócskán hátráltatja a fogyást. Havi 1 kg fogyáshoz elég 500 kcallal bemenni a napi szükségleted alá (gyanítom, hogy ez minimum 1500-1600ra fog kijönni nálad), és még napi +500 kcalt elégetsz, azaz futsz egyet, sétálsz pár órát gyors tempóban, stb. Ha sportolsz, eleve nagyobb a kcaldeficit, így ehetsz többet.

De a lényeg, hogy nem azért koplalás, mert kalóriát számolsz, hanem mert egyszerűen nem elég. Ha valaki Norbi updatet csinál és egész nap csak 1es kódot eszik, és abból is csak zöldséget, na, az is koplalás (amennyiben nem eszik meg 10 kg-t:D).

8-10 kg pedig lemehet 3 hónap alatt simán, de ahhoz az kellene, hogy legyen egy normális étrended.

ha ragaszkodsz a "hagyományos" kajához, az sem baj, csak akkor arányaiban vigyél be kevesebbet, mint eddig. És oszd el szépen legalább 4-5 felé az étkezésedet, hogy az utolsó lefekvés előtt 2-3 órával essen. És igen, egyél többet, mert ennek nem lesz jó vége.

Gondolom egész életedben nem fogsz tudni 1200 kcal-on élni, elég egy hét zabálás, és máris tönkretetted 1 hónap munkáját... mert ha végigtolsz 3 hónapot 1200 kcal-al, akkor utána nemhogy a napi szükségletedtől, de már 1600tól is simán visszahízod a leadott kilókat!

2011. okt. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
bocs, *heti 1 kg fogyáshoz
2011. okt. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:

A fehérje az izom működéshez, sejtmegújuláshoz szükséges, nem leszel tőle bodybuilder; a fehérjék által aktivált izmok indítják be a zsírégetést mozgás közben, vagyis ha a 'hájad' akarod leadni, és nem eszel fehérjét akkor sokkal nehezebben fog lemenni, és egy idő után hót fáradtnak fogod érezni a mozgástól.


Úgyhogy szerintem bátran egyél fehérjét, mert a fehérjedús étrend segíti elő a hatékony zsírégetést(hájeltávolítást):-)

2011. okt. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

Testsúlyom megtartásához 1759 kalória, míg fogyáshoz 1509 kalória kell.

De ha a nap végére kevesebb van, mint 1500, akkor is egyek, ha nem kívánom, csakhogy meglegyen?

Egyébként ezzel az életmódváltással nem értem miért kéne a kívánt testsúly elérése után többet kívánnom enni..Szerintem rááll a szervezetem. S ezáltal lehet tartani a súlyt.

2011. okt. 4. 10:36
 5/31 A kérdező kommentje:

"nem eszel fehérjét akkor sokkal nehezebben fog lemenni"


Ebédre eszek fehérjét, de nem minden nap. Minden nap nem tudom elképzelni, hogy húst hússal egyek. Valamikor pl. rántott karfiolra vágyom.. Vacsira meg pláne nem kívánom a húst.

2011. okt. 4. 10:38
 6/31 anonim ***** válasza:

tévedsz, a súlytartásnak nem az a lényege, hogy a csökkentett kalóriára rááll a szervezet. Jól is néznénk ki, így pár nap "normális" kajától bárki meghízna!

ha csak 500 kcal deficited van, akkor ha elérted a kívánt eredményt, szép lassan felemeled vissza oda, amivel súlyt tudsz tartani. Ha ebben az időszakban megnyomod a sportot is, akkor szinte lehetetlen, hogy visszahízz a súlytartós mennyiséggel.

Amikor kiszámolod a napi kcalszükségleted, akkor ne felejtsd el beállítani, hogy közepes az aktivitásod (ugye heti 2-3 sport), így már rögtön kb. 2200-nál lesz a szükségleted, így ha 1500-at tolsz, már jó vagy deficitben. Mert ugye sport nélkül szenvedés az egész... akkor nyilván le kell menned 1200-ig, hogy egyáltalán elérj valamit, de soha nem lesz olyan gyors és látványos, mintha heti 2-3x elmennél futni.

az nem nagy idő, heti 2x40 perced csak van magadra (nekem is van suli, meló, zh-k, párkapcsolat mellett).

2011. okt. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Jaaaj!:-) Nemcsak a hús a fehérje!!! Jaj,azt én se bírnám, én csak kb.hetente 1x-2x eszek!!

Van a tojás, van a sajt-mozzarella, light sajtok, cottage cheese..., túró, sonka, máj, hal, virsli, étkezési szójabab, tofu, szója kocka v. granulátum...

Ez mind az!

2011. okt. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

(... és ha nem sikerülne beépítened az étrendedbe,akkor pl. van egy jó tipp 'Hollywood diétája:5 nap -3,5 kg'(google-ba) ha azt átolvasod, látod hogy lehet minden étkezéshez csatolni valamilyen fehérjét!:-)

(-NEM A DIÉTÁT AJÁNLOTTAM -tévedés nem essék,-mielőtt jönnek a lehordások, hanem ott sok fajta fehérje van változatosan megoldva...)

2011. okt. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

Annyira birom mikor az emberek megjegyzik hogy nem izmot akarnak csak fogyni :D

Mintha az csak annyi lenne hogy torkomra szaladt a hús hoppá izmos lettem.Főleg egy nőnél...

Tudomásul kell venni hogy izomzatunk is van és hogy nem abból kell elérni a súlycsökkenést hanem zsírból.(Ezért nem mindegy hogy mit eszünk és nem csak a kalória számit.) Így lesz egy nőnek is szép formája és nem lesz tőle izmos.

2011. okt. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Igenám, de azt mondják, hogy ne lepődjünk meg,ha pl.65 kg-ról uindulok, de a kondizás során nem mennek le a kilók, csak szemmel láthatóan a test formálódik, csinosabb lesz.

De 55 kilósan is csinos voltam, mégis csak 55 kilót mutatott a mérleg. Ezt szeretném újra elérni. Nem akarok csinos lenni, de full izom, és 65 kiló. Ezen mit nem lehet érteni?

2011. okt. 4. 12:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!