Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha kalória számolgatással...

Ha kalória számolgatással fogyok, azt sokan miért nevezik koplalásnak? Valahol el kell kezdni azt a kalóriadeficitet.

Figyelt kérdés

Reggelim 1 szelet! tk. toast kenyér egy főtt tojással, vagy 2-3 szelet parizerrel,vagy kenőmájassal megkenve, szendvicsnek. A tízórai ugyanez.

Ebédre csak az adott mennyiség felét eszem meg, általában "második" van, tehát nem leves.De ez bármi, hol husos, hol tésztás, hol főzelékes. Amit épp otthonra főztem. A másik felét 3-4 között eszem meg, utána viszont már nincs étel, csak sok folyadék, max. egy joghurt.

Pár nap után már este nem is kívánom a kaját, inkább nasinak eszem a joghurtot is.

Húst pedig nem akarok vacsira enni, mert nem akarok izom által ugyanilyen széles maradni, most 65 kiló vagyok és duci, újra 58 akarok lenni, és derékra vékony, tehát a hájt akarom h lemenjen, nem izmot akarok. 58 kilósan is haza bírtam vinni a bevásárló táskát, most sem kell több.

2-3 litert iszok naponta, sok gyógynövényes teát, 2-3 naponta mozgok, Rréka, Zumba, Bicajozás, futás, felváltva. Igyekszem 1200 kalória alatt maradni, mert ezzel lesz kalóriadeficitem a normál értékemhez képest.

Eltértem picit a főkérdéstől, de 2-3 hónap alatt ugye le lehet fogyni így 8-10 kilót?

Kérem a testépítős válaszokat, hogy vegyék figyelembe, egy családanyáról van szó, tehát nem izmot akarok, csak ugyanilyen testet, mindenhol 5-10 cm-rel kisebb változatban.


2011. okt. 4. 10:13
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

Utolsó mondatom nem egyértelmű a tagolás miatt.

Nem akarok ÚGY csinos lenni, hogy 65 kiló maradjak, és csupán formálódást érjek el a felszedett izom miatt.

2011. okt. 4. 12:11
 12/31 anonim ***** válasza:
51%

ha megvan a diéta, akkor kondi mellett is fogysz, csak nem izomból, hanem ZSÍRBÓL


ha van kalóriadeficited, akkor lehetetlen úgy fogyni, hogy közben izmot növesztesz. én meg azt nem értem, ezen mit nem lehet érteni. Kevesebb kajából sosem lesz több izom...

2011. okt. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:

Én értem, és sok fehérjét eszem, és nem vagyok full izom, csak csinos, formás.

Ettől a mozgástól+ étrendtől nem leszel full izom.Ahhoz, hogy csupa izom légy napi szinten több órányit kellene kondiznod.(szerintem)


A fehérje zsírégető szerepét pedig leírtam. Csak úgy fogsz a zsírodból leadni. Mozgás során az izmok zsírt égetnek, ha nincs energiája az izomsejteknek a működésre, nem tudnak annyi zsírt elégetni, és hamarabb kifáradnak.

Fehérje nélkül a mozgás szinte hatástalan.

2011. okt. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

Az csak ideiglenes állapot hogy nem mennek le a kilók és bárhol is olvastad sztem csak arra irja hogy ha pár hétig nem fogysz jelentösen nem kell megijedni. Ha elég precizen és elég ideig csinálod akkor egy idö után 55kiló leszel és egészséges és csinos ;)

izomból kb HAVI 1,5kiló tud feljönni, de zsírból HETI 1kiló is lemehet tehát hosszutávon célravezetö.

2011. okt. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

hihetetlen milyen értetlen vagy, pedig ez már a sokadik ugyanilyen kérdésed.


Ha ugyanannyi vagy kevesebb kalóriát viszel be, mint ami a súlytartáshoz kell, és szélsőséges esetben azt akár kizárólag fehérjéből teszed, akkor is fizikai képtelenség izmot építeni. Érted? Egyszerűen lehetetlen! Izmot építeni tömegnövelő étrenddel, és rengeteg edzéssel lehet, jelentős kalóriatöbblettel.


Fogyókúra alatt azért kell a sok fehérje, mert így kevesebb izmot veszítesz. Gondolom nem az a célod, hogy az izmod eltűnjön, és maradjon a háj csak sokkal narancsbőrösebben, ragyásabban. Mert így is meg lehet oldani az 5 kiló fogyást, még könnyebben is, mintha zsírból akarnál fogyni. Vidd be a napi (deficites) kcal mennyiségedet szénhidrátból, és pikk-pakk leépül 5 kilónyi izom. Sok sikert!

2011. okt. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! Vannak közte megfontolandó gondolatok :D
2011. okt. 4. 12:29
 17/31 anonim ***** válasza:
Amikor valaki elkezd edzeni az első pár hónapban könnyebben fejlődik. De az amit ti csupa izmosnak, meg "túl izmosnak" neveztek az hosszú évek kemény munkája preciz kajával és edzéssel.Nem az eddzés idötartama számit ez annál bonyolultabb. Nekem volt már hogy stagnáltam aztán egy másik edzéstervvel (ami kevesebb eddzést jelentett) újra elkezdtem izmosodni.
2011. okt. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

nekem az tetszik, hogy Kedves Kérdező "csinos" szeretne lenni, de a lényeg, hogy 55 kilós és csinos legyen!

kapsz tőlem egy mérleget, ami 55 kilót mutat télen nyáron fagyban vízben mindég. örülnél neki? ^^ :)

2011. okt. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

Nem értem Acél kiírását. Olyan nagy vágy/álom, hogy lemenjek 55-58 kilóra,mint régen voltam, és azt az alakot visszakapjam?

IGEN, feltettem már máskor is ezt a kérdést, de ott csak a fehérje zabálást szajkózta nekem valami testépítős nagyokos, tehát úgy, hogy éjjel-nappal csirkemellel tömjem magam..

KÖSZÖNÖM AZ EDDIGI VÁLASZOKAT, SÉRTEGETÉSBŐL NEM KÉRTEM. Kiírok ide egy egyszerű kérdést, aki annyira agresszív, hogy nem bírja megállni, hogy ne cinikus stílusban írjon, és aki annyira szegény szellemileg, hogy nem tanították meg, hogyan kell egy másik emberhez - akár ismeretlenül, írásban szólni, az picit gondolkodjon már el magán. Mert az ilyen ember mindenkiben szálkát lát, csak a saját szemében nem. Nemde? :D

2011. okt. 4. 12:42
 20/31 A kérdező kommentje:
Amúgy már rájöttem, hogy mindegy milyen kérdést írok ki, kb. 10 válaszoló értelmes választ ad, utána valahonnan előkerül a társadalomnak az az alsó rétege, aki (talán) a családjából nem sok kúltúrát hozott, és itt próbálja szegényes kis szocializációját bővíteni. Szánalmas. Valszeg akinek ez szól, pont az nem fogja érteni. Max. felháborodik rajta.
2011. okt. 4. 12:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!