Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A fehérjén kívül minden mást...

A fehérjén kívül minden mást bevittem ezzel az egyoldalú táplálkozással?

Figyelt kérdés
A mai napom úgy alakult, hogy reggelire ettem 3 dg húsos párolt szalonnát 5 db Koprovittel, tízóraira 10 dg szőlőt, ebédre 4 dg húsos párolt szalonnát szalonnát 5 db Koprovittel, és most eszem a 30 dg szőlő utolsó falatjait. Na meg 2x ettem 2-2 kocka Boci fekete csokit. Ez 1380 kalória.
2011. szept. 23. 16:56
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Korpovit, rosszul írtam. ☺
2011. szept. 23. 16:56
 2/12 anonim ***** válasza:
Hát figyu, ha a szalonnán volt hús is, akkor vittél be fehérjét is. Tájékozódj, aztán kérdezz!! Igen, vittél be egy csomó telített zsírt, amit korpovittal próbálsz kiütni, a vércukorszinted a béka segge alatt, azért eszel csokit, az 1400 kcal-nak nem ilyen tápanyaghiányos kajákból kell állnia.
2011. szept. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Na, vacsorára jöhet megint a husos szalonna:)

Te most fogyózol? Csak azért kérdem, mert akkor ez az "étrend" nemmegfelelő. Nagyon fontos lenne a fehérje, pont az, amit nem vittél be.

2011. szept. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
nem megfelelő
2011. szept. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Fajtától függően a húsos szalonna 100 grammjában van olyan 10-18 g fehérje (a legmagasabb proteintartalmúnak a kolozsvárit írja, utána az angolszalonna, bacon...)

A szalonnából is be lehet vinni a szükséges fehérjét, de túlzott zsírbevitel jár vele, ezért nem ajánlott. 70 gramm amúgy is kevés ehhez.


Zöldséget nem ettél. Kéne. Nagyon. Tudod, rostok, vitaminok... (a szőlő nem épp a legkiemelkedőbb vitaminforrás, és a gyümölcsök közül is az egyik legrosszabb választás, ha fogyózol).


Rendes, lassan felszívódó, összetett szénhidrát se volt (a korpovit nem az, hanem korpás fűrészpor kb), lehetett volna zabpehely, köles, hajdina, rozs, igazi tk. kenyér.


Telítetlen, omega-3ban gazdag zsírsav se ártana ugye, hal, lenmag, vagy opcionálisan kevéske egyéb olajos mag.


A csoki nem lenne olyan para alkalmilag, ha az étrend többi része rendes lett volna. Így csak betetőzi a gázosat.


Nem baj egy-egy ilyen nap, de rendszer ne legyen belőle, hosszútávon hiánybetegségekhez vezet.

És amúgy mit eszel még a nap további részében? Ha este nyolc után fekszel le, még kellene valami ugye. Javaslom, egyél valami nyers zöldséget és estére túrót, halat, ha van, inkább legyen magasabb a mai kalóriabevitel, de kicsit köszörüld ki a csorbát.

2011. szept. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

El kell hogy keserítselek, de a minden amit írtál tartalmaz fehérjét!!


Korpovit keksz: 453kcal 13g zsír, 67g ch 13.9g FEHÉRJE/100g

húsos szalonna: 550kcal 16g FEHÉRJE/100g

A szőlő: FEHÉRJÉT, szőlőcukrot, káliumot, szerves sót, növényi rostot, C-, B vitamin tartalmaz.

Boci étcsokoládé 6.2g FEHÉRJE/100g

2011. szept. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Igen, a szalonna fele hús volt.

Ma nem ettem zöldségfélét, de tegnap ettem bőven, mert pizzát sütöttünk, tudom, ez sem diétás, de az enyém főleg paradicsomból és uborkából állt.

Ma már nem eszem semmit, maximum egy almát.

Nem hiszem, hogy a vércukorszintem a béka segge alatt lenne 40 dg szőlőtől. Sok benne a cukor, na de szerencsére a vas is.

Holnap annyi lesz a változás, hogy gyuvecsot fogok ebédelni (lecsó, csak van benne főtt marhahús kockára vágva). A gyümölcs marad a szőlő, mert most érik, és ezt a seregélyek is kiszagolták. Néhány nap és letarolják. ☺ Emígy 1100-1200 kalória körül szoktam bevinni, ma valahogy elszaladt velem a ló, de hála Istennek a csokim elfogyott, meg nemsokára a szőlő is.

2011. szept. 23. 17:48
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem keseredtem el, csak attól féltem, hogy alig vittem be.
2011. szept. 23. 17:49
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Húsból mehet sokkal több, de ne szalonna, hanem mondjuk valamilyen csirke.
2011. szept. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

1100-1200 kcal nagyon kevésnek hangzik, mennyi az alapanyagcseréd? Az alá nem megyünk fogyókúra alatt sem. [link] itt meg tudod nézni, mindentől függetlenül ki is írja szép pirossal, hogy 1200 alá ne menj.

Ez koplalásnak minősül, ahogy az is, ha délután öttől nem eszel, hacsak nem fekszel le nyolckor vagy hamarabb.


A "maximum egy alma" kevés lesz vacsira (és akkor pont nem gyümölcscukor kéne, hanem fehérje), amúgy hánykor tervezel lefeküdni? Nincs otthon valami sovány husi, halkonzerv, ruszli, túró, tojás, vagy ilyesmi?

2011. szept. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!