Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Adott körülmények közt ez az...

Adott körülmények közt ez az étrend mennyire állja meg a helyét?

Figyelt kérdés

Olyan órarendem van, hogy minden nap reggel 8tól este 7ig benn kell lennem az egyetemen (szakdogához kutatok), és közben nincs időm hazamenni. Mivel nem akarok pénzt költeni menzára/büfére, viszont éhen sem bírom eddig, a következőt találtam ki:

reggelire itthon eszem a szokásosat: zabpehely/tojás/pufirizs és zöldség, felvágott

aztán minden nap 20 deka barna kenyérből csinálok szendvicset felvágottal, zöldséggel, és egyet megeszek 10óraira, 2-t pedig ebédre.

délutánra készítek salátát 10 deka csirkemellel, vagy gyümölcsöt, földimogyorót, vagy túrót pár szem gyümivel (bár ez sztem megromlana du-ra :S)

vacsira pedig 30g-ot csinálnék meg fehérjeturmixnak a whey protein porból amit tegnap rendeltem :) ezt egyébként edzés után innám.


ha jól számolom, ez így kb. 1200 kcal, 160g ch, 70g fehérje.

Működhet-e ez suliidőben, ha már csak 3-4 kg van hátra? Van arra tanácsotok, hogy mivel bővíthetném a fehérjeadagom, ami nem igényel hűtést? (pl. a túró tuti besavanyodik 4 órára:S)


2011. szept. 6. 17:18
 1/6 anonim ***** válasza:

nos, meglepődnék, ha a túró besavanyodna délutánra (én mindég annyi kaját viszek, hogy a sonkát már itthon eszem meg.. apropó, a tarjám! jó hogy témába került)

és nincsen baja.

az étrend meg jó, ha 1200kcal elég. fehérje jó a túróból, csirkéből, de vihetsz normálisabb felvágottat (sonkák stb. csak hús legyen) vagy.. hal konzerv. mert a tonban még jó zsírok is vannak.

2011. szept. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

csak félek, hogy bedobozolva beposhad ebbe a melegbe.

a tonhalkonzervet sztem kihagyom, szeretnék még barátokat ebben a félévben :D

2011. szept. 6. 17:59
 3/6 anonim ***** válasza:

nem poshad be fél nap alatt. de azért kísérletképpen kipróbálhatnád.

antiTON barátok? O_O neeeee, meg sem érdemelnek téged :D

2011. szept. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 bix ***** válasza:

azért kell hagymát enni a hal mellé hogy ne legyen halszagod, ezt mindenki tudja:)


túrót vihetsz magaddal egészen nyugodtan. semmi baja nem lesz. nem egyszer a reggel bepakolt túrót este ettem meg addig a táskában volt mert épp volt céges kaja megfelelő a rendezvényen, semmi baja nem volt. a kaja jól hangzik, hajrá.

2011. szept. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

közösségben én is antiton vagyok :D


Egyébként ma annyira éhes voltam (nem vittem kaját), hogy azt hittem, elbukom. Már láttam is magam, ahogy csokit/pizzát zabálva jövök ki a büféből. De amikor odaértem és néztem ezeket, rájöttem, hogy nem kívánom egyszerűen, nincs az a pénz, amiért megenném. Így vettem szendvicset barna zsemléből.

Ez azt jelenti, hogy búcsút mondhatok a régi életmódomnak, és már az egészséges az alap? Mert így kísértés nélkül nagyon könnyű hátat fordítani a hamburgernek meg a degeszre zabálásnak. Ez a későbbiekben is megmarad? :)

2011. szept. 6. 18:24
 6/6 anonim ***** válasza:

most ez nem panaszkodás lesz, de érdekesség képpen:

az utóbbi napokban (még egyetem előtt) itthon feküdtem, és jó volt ha egyszer ettem. mondjuk 6 étkezés helyett. lehet éhes voltam, nem is tudom.. de nem érdekelt. most ezek után mondja valaki hogy nem tudja megállni, hogy zabáljon. én szinte nem ettem, aztán amikor igen, akkor is volt hogy a kanállal nyomtam le a torkomon azt a ku.rva rizst. de hát muszáj.

egy szó mint 100, te döntöd el mennyit eszel, nem kívánás kérdése. ha épp normálisabb ételt kívánsz pizza helyett, az szerencsés, de nem ennek kéne meghatároznia mit egyél, szerintem.


de mondjuk folytasd így, bárhogy is, de ez jó. és vigyél tonhal helyett hekket. na jó :) csirkemellet, mondjuk sütve, vagy sonkába formázva.

2011. szept. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!