Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Anyáék elakarnak vinni orvosho...

Anyáék elakarnak vinni orvoshoz! Help mit tegyek?

Figyelt kérdés

Na szóval. Az utóbbi időben fogytam egy pár kilót koplalással (?). Ez nálam azt jelenti, hogy kábé olyan 11 óra fele reggelizek egy bögre/tányér müzlit. Anya később megcsinálja az ebédet, amiből nem eszek, csak olyan 4 órakor. És direkt hagyok valamennyit a tányéromon, hogy miért, azt már én sem értem. És csak egyszer szedek mindig, megtudom állni hogy ne egyek többet. Ennyit eszek egy nap. Ha nagyon éhes vagyok akkor 17:45-kor eszek egy joghurtot (diétásat). Szóval leadtam így pár kilót, most vagyok kb. 160 cm és 38 kiló (jobb napokon 37). Egyébként vékonynak mondanak, de nem vagyok az szerintem "annyira". Anya folyton gebének nevez, és azt mondta ha nem kezdek el sürgősen ZABÁLNI, akkor elvisz orvoshoz! Először orvos, ahol inyjekciókat adnak, meg gyógyszereket, amitől enni fogok, aztán pszihológushoz!! Nagyon félek kérlek segítsetek nem akarok dokit! Hogy aztán korházba küldjön és felhízlaljanak...És aki azt írja hogy hízzak hogy anya ne vigyen el dokihoz, azt nem szeretném, mivel nagyon nem akarok hízni...Nem vagyok "csontsovány" higyétek el tudom hogy nézek ki...Teljesen normális az alkatom, talán egy kicsit az alatt, de EGYÁLTALÁN nem vészes! Higyetek nekem kérlek! Szóval mit tegyek?

13 éves lány


2011. szept. 1. 19:37
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Azért dagadtozott le, mert valszeg genyó, és tudja, hogy mániásan el vagy foglalva a külsőddel, és ezzel akart egyet szúrni rajtad, hogy érezd magad pocsékul... a provokálásra a visszaszólás a jó ellencsapás, vagy minimum az, hogy elereszted a füled mellett.


És menj orvoshoz.

2011. szept. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Azért nem jött meg, mert BETEGESEN SOVÁNY VAGY, magyarul beteg vagy, és rendellenesen működik már a szervezeted.


Az a gyerek azért dagizott le, mert egy idióta, aki tudja rólad, hogy azt képzeled magadról, hogy dagi vagy, és gondolta ez milyen jó vicc, ha így szórakozik veled. Mivel te mentálisan is sérült vagy, ezt rögtön be is nyaltad. Hogy a "ledagizó" srácot meghatja e majd, amikor a szíved bemondja az unalmast, és szabályosan éhenhalsz, az szerintem nem olyan fontos, de ha engem kérdezel, szerintem ha lesz is egy kicsi lelkiismeret furdalása, hamar túlteszi majd magát rajta, hogy miatta kinyírtad magad. Jó lenne talán ha azokra hallgatnál akik szeretnek, vagy akik jót akarnak neked és nem idióta hülye gyerekekre, akik az anorexiából viccet csinálnak, és anorexiással szórakoznak.


Ahogy előttem is írták, 45 kg alatt folyamatosan roncsolod a szervezeted, jelenleg is megvan az esélye, hogy olyan betegségekre tegyél szert, amit majd soha nem heversz ki. Légy észnél, mert nagyon veszélyes játékot játszol, bármikor meghalhatsz!

2011. szept. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Nem tudtam hogy ilyen szörnyű a helyzet...:$ Egyébként milyen betegségekre gondolsz? Belső szerviekre? És köszönöm szépen a válaszokat! Orvoshoz és biztos nem megyek, de megpróbálok egészségesebben étkezni..Ez így jó? Úgy terveztem hogy a reggeli majd egy bögre müzli lesz, és este felé megyünk sütögetni egy ismerősünkhöz, ha lesz szerintem én rizst vagy zöldséget fogok enni egy hússal..És mivel ez későn van, reggeli és sütögetés között eszek 1-2 joghurtot..Ez rendben van kezdetnek?
2011. szept. 3. 09:34
 24/28 A kérdező kommentje:
Egyébként van egy lány az osztályban, aki vékonyabb mint én pedig ugyanakkora viszont kb.44 kiló ez hogy lehet valaki elmondaná? Izom kizárva mert elég keveset eszik ahogy ismerem..
2011. szept. 3. 09:35
 25/28 anonim ***** válasza:

Vagy magasabb nálad, vagy pedig egyszerűen tévesen ítéled meg. Aki anorexiás, az másokat reálisan lát, önmagát viszont torz tükrön keresztül - ergo, mindig kövérebbnek.


Olvastam egy olyan pszichológiai módszerről, hogy ilyenkor a beteg és egy másik, a beteg által soványabbnak titulált illető lefekszik egy papírra, és körberajzolják őket - és ez állítólag működni szokott, ilyenkor gyakran jön a fejbekólintás...

2011. szept. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Nem magasabb nálam..És komolyan vékonyabb mint én..De én látom magamat, tudom, hogy nézek ki!
2011. szept. 3. 10:38
 27/28 anonim ***** válasza:

Igen, belső szervi betegsékekre gondolok többek közt. A szervezet legfontosabb szerve az agy. Egy pillanatra sem maradhat energia nélkül, mert az visszafordíthatatlan károsodásokat okozna nagyon gyorsan, és nagyon rövid időn belül pedig végzetes lenne. Ezért a szervezet minden mást az agynak rendel alá. Ha nem eszel eleget, először felhasználja az izmok közti tartalékokat. Ez teljesen normális, elsőnek ehhez nyúl hozzá. Huzamosabb koplalás esetén elkezdi bontani a zsírsejteket is, de ha nem jut abszolút semmihez, vagy jut, de az nem fedezi a fehérjeszükségletet, akkor elkezdi lebontani az izomzatot. Magyarán a szervezeted lassan felfalja önmagát. Eszi a szívizmod, a végtagjaid izmait a hasizmod a mellizmod, mindent ami ehető, mert nincs más választása, ha koplalsz. Immunrendszered meggyengül, betegségek könnyen megtámadhatnak, legyűrhetnek. A szervezeted speciális életbenmaradásért küzdő harcot folytat, nem fogja érdekelni, ha árt ezzel önmagának, mert az azonnali éhhalálnál minden jobb. Mindent lebont benned, amihez hozzáfér. Először a kevésbé szükségeseket, utána azokat is, amik nagyon is szükségesek lennének, de egyszerűen nem tehet mást, az agyat el kell látni.


Az előtted szólónak pedig nyugodtan hihetsz, te nem tudod jól megítélni magad. Valójában úgy nézel már ki, mint egy haláltábor lakó. Higyj a környezeted visszajelzéseinek. Ők egészségesek, te beteg vagy, ők jól ítélnek meg téged, te rosszul ítéled meg magadat. Kórosan sovány vagy, épphogycsak élsz.

2011. szept. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Épphogy csak?
2011. szept. 3. 17:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!