Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Valaki hozzáértő esetleg adna...

Valaki hozzáértő esetleg adna edzésben, diétában tanácsot? (képpel)

Figyelt kérdés
Szóval, röviden; közel 20 kilótól szabadultam meg, de sajnos a maradék 10 sehogy sem megy le. Régebben már feltettem egy kérdést, kép is van hozzá: http://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__17.. (sajnos azóta az egyetem miatt kevesebbet edzettem,és a diétát elszúrtam az akaraterőm hiánya miatt, szóval ugyanilyen vagyok...) Eddig Rubint Réka edzéseket csináltam, de itt írtátok, hogy azzal csak lebontom az izmot, elhiszem, én nem értek hozzá. Akkor milyen edzést csináljak? Edzőterembe nincs pénzem járni. Itthon csak 1 és 2,5 kg-os kézisúlyzóm,illetve 0,5 és 1 kg-os bokasúlyzóm van. Futni szoktam, mellette igyekszem egészségesen táplálkozni. Esetleg változtassak az étrendemen? A célom az lenne, hogy izmos, feszes legyek, alacsony testzsírszázalékkal (sajnos nem tudom most mennyi, de gondolom még látszik, hogy van ott bőven zsír).
2011. aug. 9. 22:24
 1/7 anonim ***** válasza:
milyen maradék 10?
2011. aug. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 bix ***** válasza:

hmm. futni mennyit szoktál? igyekszel egészségesen kajálni ez mit fed?


ha nem fogysz akkor elsősorban a mozgást kezdeném el növelni, és nem feltétlenül az időtartamot hanem az intenzitást. intervallumos futás és saját súlyos gyakrolatok. húzó-tolódzkodás, fekvők guggolás kitörés stb. google barátod. ha akkor se indulsz be amit kétlek akkor a kajádat kell rendbe tenni, nem próbálkozni hanem csinálni. ennyi

2011. aug. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ami a combomon van, meg a csípőmön XD azért a 160 centihez a 62 kg sok...
2011. aug. 9. 22:31
 4/7 A kérdező kommentje:
Sajnos a térdeim fájnak, és nagyon rosszul futok, 4-6 km-t szoktam csak... Igyekszem minden nap. Elveben orvosnak készülnék, szóval a kaját tudom,hogy kéne helyesen, más kérdés, hogy be tudom e tartani... Sejtem,hogy az lehet a probléma, hogy ha húst eszem,fáj tőle a gyomrom, ezért úgy kell magamba erőltetnem... Többnyire csirkemellet eszem, zöldséggel, néha barnarizzsel, zabkását, abonettet, csirkemellsonkát, zsírszegény túrót, tojásfehérjét,ilyesmiket... Amúgy kitörés, guggolás, a Rubint Réka tornákban is van, az miért rossz? (nemkétségbe vonom, csak ehhez nem értek),mondjuk pont azokat bírja legkevésbé a térdem... Taposógépem van itthon,az használ valamit? Mennyi ideig kéne használni? Bocsánat a sok hülyeségért...
2011. aug. 9. 22:37
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Ügyes vagy! A futást cseréld le heti 5szöri 40perc gyors sétára(aerob edzés). Vagy heti 3intervallum edzésre, ezt csinálhatod bringával is! A kaja rendben lesz, próbálj sokszor viszonylag kis adagokat enni. A fehérje bevitel fontos, hogy magas legyen a szénhidrát meg alacsony.
2011. aug. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 bix ***** válasza:

"Sajnos a térdeim fájnak, és nagyon rosszul futok, 4-6 km-t szoktam csak..."


miért? orvos látta már? kétlem hogy azt mondta volna hogy terheld. mitől fáj?


"Elveben orvosnak készülnék, szóval a kaját tudom,hogy kéne helyesen, más kérdés, hogy be tudom e tartani... "


van egy elég konkrét célod. ez nem csinálgatás kérdése. 6 év alatt a teremben láttam már sokmindent, de két kezemen számolhatnám meg hogy hányan jutottak valamire. ne csinálgasd, hanem csináld. minden tényleg csak agyban dől el...


"Sejtem,hogy az lehet a probléma, hogy ha húst eszem,fáj tőle a gyomrom, ezért úgy kell magamba erőltetnem... "


ez megint nem normális. mi az oka? kivizsgáltak? mit mondtak? ha nem miért nem?


"Többnyire csirkemellet eszem, zöldséggel, néha barnarizzsel, zabkását, abonettet, csirkemellsonkát, zsírszegény túrót, tojásfehérjét,ilyesmiket..."


ezzel semmi gond nincs, kérdés a mennyiség és az elosztás. egyébként se vennék vissza kajából, inkább a mozgást növelném mint mondtam


" Amúgy kitörés, guggolás, a Rubint Réka tornákban is van, az miért rossz? (nemkétségbe vonom, csak ehhez nem értek),mondjuk pont azokat bírja legkevésbé a térdem... "


van. csak az a baj hogy ezek csak lábspecifikusak. nem láttam rékát fekvőzni rendesen, meg felsőtestet edzeni rendesen az a baj. és ugye nem csak a lábadon van izom... hogy húzódszkodós dvdje se jött ki az meg fix.

és a terheletlen izmot kipakolja a szervezet. tudod glikogén raktárak és társai.


"Taposógépem van itthon,az használ valamit? Mennyi ideig kéne használni? Bocsánat a sok hülyeségért..."


semmi gáz. taposógép nem sokat használ az a baj. szobabicikli kéne, de a térded miatt nem javasolnám. első körben sipirc el sportorvos, nézzen rá, mondjon valamit. ő majd tud mondani olyan mozgásformát ami a térded jelenlegi állapotának és a céljaidnak is megfelel.

2011. aug. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igazad van, el kéne menni orvoshoz, csak félek tőle :D Cseppet ironikus... Azt nem hinném,hogy olyan sokat eszem, szerintem is a kevés sport lehet a probléma. A Rubint Réka edzéseket amúgy ki szoktam egészíteni direkt fekvőtámasszal, meg több súlyzózással karra, akkor csinálok húzódzkodást is. Amint lesz egy kis időm,húzok orvoshoz, a gyomrommal már hosszú évek óta gáz van, a térdemnek szerintem az tett be, hogy nincs rendes futócipőm :D Köszönöm a választ, igyekszem magam ehhez tartani.
2011. aug. 9. 23:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!