Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért tesznek fel egyesek...

Miért tesznek fel egyesek anorexiás kérdéseket, ha úgyse fogadják el a választ?

Figyelt kérdés
Nemrég egy olyan kérdést láttam hogy egy 175 cm magas 50 kg-os csaj fogyni akar mert "full kövér" és ha naponta csak 1 kiflit eszik mennyit fogyhat. Erre a normálisak azt írják hogy eleget ehet ahhoz, hogy kórházba jusson mire jön a válasz: nem ez volt a kérdés,értelmesen válaszoljatok stb., de senki se fog erre értelmesen válaszolni mert 1. Tényleg 1 gramm zsír nem jün le rólad 2.Senki se akarja hogy az ő válasza miatt kerülj kórházba.Akkor mégis minek tesztek fel ilyen kérdéseket ha nem fogadjátok el a válaszokat?
2011. júl. 21. 08:33
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsi a helyesírási hibákért.
2011. júl. 21. 08:34
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha nagyon sokáig jár valamin az ember agya, ami idegesíti, mániákussá válik, és az igazságot, ami ellenkezik az elképzeléseivel, nem fogadja el. A fiatal lányok különösen veszélyeztetettek, mert nincs reális gondolkodásuk. Ha egy kiforratlan jellem raktároz el az agyacskájában egy rossz gondolatot, és így nő fel: na ebből lesznek az ilyen lányok. Jó részük beteg, valami defekt van az agyukban, szóval minden tanács felesleges.
2011. júl. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A baj az, hogy komolyan is gondolják.
2011. júl. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

így is kevés ember dolgozik M.országon, ha még kihullik a férgese nem jelent akkora problémát.

nem kell nekik kórházi ágyat fenntartani. egyébként leginkább aki ilyeneken gondolkodik, eleve primitív, ne csodálkozz, ha nem érti a válaszokat.

2011. júl. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egy részük gondolom kamu kérdés.


Ami meg nem...

Gondolom azért, mert ez egy igen ocsmány mentális betegség, a pszichés zavarok közt arányaiban a legmagasabb mortalitási rátával. Eltorzul az önmagukról és a valóságról alkotott képük, rögeszméssé válnak, nem képesek már reálisan és logikusan felmérni az érveket, nem úgy gondolkoznak, mint egy egészséges, észérvekkel és tényekkel meggyőzhető ember, az értelmes válaszokat támadásnak veszik, aki - akár szép, akár nyugodt, akár alázó hangnemben - le akarja beszélni őket, az az "ellenségükké" válik.

Kérdéseket meg azért tolnak fel, mert valahol ott belül rohadtul szenvednek, mint a kutya, nem csak a koplalástól (azt sokuk még élvezi is egy bizonyos szint után), hanem a rögeszméjüktől. És próbálnak minden fűszálba belekapaszkodni, valami pozitív megerősítést kapni, ami a betegségüket tovább táplálhatja... de némelyeknél talán egy ki nem mondott segélykiáltás a dolog. Ez meg egy anonim oldal, következmények nélkül irkálhat, kérdezősködhet.

2011. júl. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

.Aczél.:


Sokuk alapjáraton egyáltalán nem lenne primitív, nyilván egy 23 éves mentálisan beteg kislánytól nem várható el érett, felnőtt gondolkodás, de nem valami mély agyi sötétség, hanem a betegségük miatt cselekednek hülyén (a látszólag triviális dolgok miatt öngyilkosságba menekülő arcok sem primitívek, csak szubjektív óriási és kilátástalan tragédiának élnek meg amúgy megoldható helyzeteket, beszűkül a gondolkodás).


Nekem nagyon érdekes a téma, mert félig-meddig érintett is vagyok - testképzavarom van, azon küzdök, hogy ne forduljon át súlyos táplálkozási zavarba - a súlytartáshoz szükséges minimumot, (néha annál többet) még akkor is megeszem (normális étrenddel), ha ott suttog a kisördög a vállamon, hogy "ronda kövér disznó vagy, az étel ellenség!", de én egy felnőtt nő vagyok, betegségtudattal. Ezek a kérdező kislányok nem ilyen szerencsések.

2011. júl. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az a 23 éves az 13 éves akart lenni, elgépeltem, elnézést.
2011. júl. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

túl jól írsz.

sok sikert kívánok.. kitartást.

2011. júl. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!