Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen volt a napi menüm?...

Milyen volt a napi menüm? Nagyon gáz? Egyáltalán jól számoltam a kalóriát?

Figyelt kérdés

reggeli: 30g zabpehelyből(115kcal) és vízből zabkása fahéjjal(5kcal). Kv 50ml 0,1% tejjel,édesítővel (30kcal).


tízórai:1evőkanálnyi cottage cheese(20kcal) Diat joghurt gabonamagvakkal 250ml (155kcal).


ebéd: /sajtos sonkás pulykamell/

160g pulykamell (175kcal)

magyaros fűszerkeverék(10kcal)

150g vegyes mexicoi zöldségmix(kukorica,vörösbab,zöldbab,paprika, hagyma)(100kcal)

66g csirkemellsonka(70kcal)

24g light trappista sajt(55kcal)

3karika zöld erőspaprika(5kcal)

95g körte(50kcal)

15g szilva(10kcal)

cottage cheese(55kcal)->ezt nem mértem le pontosan de kb ennyi lehetett,kb 2evőkanálnyi.

Kv+ésesítő+60ml 0,1% tej(35kcal)


uzsi:ebédmaradék(ezt már beleszámoltam)

egy nagyobb evőkanál cottege(40kcal)

családi kaja:ezt sem tudtam lemérni...kb egy kisujjnyi csirkemell, 10kocka párolt karalábéval,ez viszont olivaolajban készült.(50kcal)


vacsi:1óra kardió,utánna kb 100g sovány túrót(71kcal van ráírva) gondoltam egy kis nektarint vagy körtét belekockázva(ezt még nemtudom hány g lesz.

170cm/68kg 23/L


2011. júl. 8. 19:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
mondjuk 100kcal valami bitang kevésnek tűnik nekem, de az tény, hogy ha az ember pontosan követ mondjuk egy étrendet (és diéátán az egészség miatt is fontos a pontosság) akkor ez csak jó lehet.
2011. júl. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Aczél én vagyok az utolsó előtti!Hát már nem azért,de több,mint 170 cmhez 54 kg vagyok,ezt nem mondanám baromi soknak...Szerintem is akár fogyókúrázó,akár nem jó tudni,hogy mikor mennyit eszik az ember,én számolom is és próbálom fönn tartani a súlym,szóval olyan napi 1400-1600 kcalt viszek be és így tök jó,mert nem éhezem a nagy melegben nem is kell sokat mozogjak és még édességet is szoktam picit enni!Szerintem egy olyan szervezetnek amelyik már nincs növésben fölösleges napi 5x fehérjét bevinni,egy részről,mert nem lesz változatos az étkezése,másrészről meg hiába fehérje és jótékony,akkor is sok kcal van benne és beleszámít a napi kalória szükségletébe!Ha napi 5x megeszik egy csirkesültet ami egészségesen van kisütve az már egyből egy 1600 kcalos étel,mert 100 grammja több,mint 400 kcal,legalábbis a kalóriatáblázatok szerint.Ennyi.Azt hiszem mindenkinek meg van a joga ahhoz,hogy eldöntse milyen életmódot akar élni és ezért nem kell így fikázni senkit sem.
2011. júl. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
100g csirkemellben csak 110kcal van,nem 400,be is halnék :)
2011. júl. 15. 16:37
 14/18 anonim ***** válasza:

nem tudom kinek higyjek, én élelmiszermérnök lennék, csak azt tudom 1g fehérje elégetésekor mennyi energiát nyer a szervezet, azt nem hogy egy csirkesültben mennyi energia van :)

de Kérdező elég alaposnak tűnik, úgyhogy most lehet neki elhiszem a 110kcal / 100g csirkét.


viszont ha már szabad akaratról is szó esett: nem, nincs neki, azt mondom/írom egyen egészségesen, fehérjedúsan és így fog tenni, nem kérdeztem hanem kijelentettem :D

höhö :P

2011. júl. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

ezt valahogy ilyen hangnemben adnám elő élőszóban:

http://www.youtube.com/watch?v=3pRIvOhH3qQ&feature=player_em..

7 perctől. jó szórakozást!

2011. júl. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
hát én nemtudom,de minden kalória táblázatban 400 kcal van...:Slényegtelen,ha azt szeretnéd akkor egészségedre fehérjéől még senkinek sme lett baja:)csak szerintem egy 23 éves nőnek bőven elég ennyi fehérje...:D
2011. júl. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
amúgy boccs,hogy ennyit írogatok,de pont találtam egy cikket itt ami a húsevéshez kapcsolódik: [link]
2011. júl. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

wellness cafe?

az elolvasott címekhez írom rögtön a kritikát. amúgy az eleje már elég nonszensz, erőltetett (szerintem)


rák kockázatát bármilyen módon csökkentené a húsfogyasztás csökkentése? az ilyet kísérletekkel szokták legalább megpróbálni igazolni. amúgy kissé hihetetlenül hangzik.


vérnyomás - nonszensz, az én edzésem mellett a vérkoleszterinszintem a kézi vérzsírmérő műszer kimutatási határértéke alatt van. én mondjuk sok húst igyekszem enni. másrészt már egy ideje nem olyan nagyon extrém ez a bizonyos edzés.


cukorbetegség: mindenki el tudja dönteni, milyen minőségű szénhidrátokat eszik. semmi köze a húsfogyasztáshoz.


CO2 kibocsátás: jah. adom, viszont úgyis szétszennyezzük atommal a földet, vagy szimplán széjjel kaszáljuk egymást gépfegyverekkel, inkább megfelelően felépített és ellátott szervezettel várnám be az armageddont. (és ajánlom másoknak is)


új élelmiszerek: akit érdekel, az kereshet bármikor új élelmiszereket. engem leginkább az érdekel mennyi makronutrienst fogyasztok, a többi tápanyagok másodlagosak, és ha még finom is amit fogyasztok, az minden alkalommal igazi luxus. de ha igényelném, kereshetnék mindenféle zöldségeket, növényeket, ennek semmi köze a húsfogyasztáshoz.


ilyen cikkeket lehet írni, érdemben semmit nem mond. vagy ha igen az vagy alaptalan, vagy nem igaz, vagy közhely.

2011. júl. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!