Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Jól számoltam? [kérdéstúlrövid]

Jól számoltam? [kérdéstúlrövid]

Figyelt kérdés

Előre is megjegyezném, hogy olyan NE ÍRJON, aki szerint fogyókúra alatt csak zöldséget, csirkemellt, meg gyümölcsöt lehet enni, mert nagyon el fog szörnyülködni, mihelyst meglátta, miket ettem ma. Ja, és AZ SE ÍRJON, aki bunkó stílusban szeretne válaszolni, mert nem vagyok kíváncsi csak a RENDES, NORMÁLIS STÍLUSÚ válaszokra.


Szóval az étrendem:

1 pohár tej [2dl] 100 kcal

1 közepes méretű hamburger vékony hússal, nagyon kevés majonézzel, hagymával 450 kcal

1 csokistej 150 kcal

1 pohár [2dl] frissen facsart narancslé [2 narancsból] 100 kcal

4 db [kis méretű] palacsinta 160 kcal

1 kk nutella 50 kcal

kb 6 szem meggy[befőtt] 30 kcal


összesen: 1040 kcal


sétáltam 45 percet, az kb -150 kcal

röplabdáztam kb 30 percet, -100 kcal körül lehetett szerintem, de erről nem találtam adatot neten :)

vagyis összesen, az elégetett kalóriákkal együtt: 790 kcal


Azért írtam ki a kérdést, hogy megtudjam jól számoltam-e, mert félek, hogy kicsit félreszámoltam.


A rendes válaszokat előre is köszönöm =)


2011. jan. 19. 21:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a palacsinta és a hamburger több, akár 3-400 kcal-val is összességében.


De nagyon kevés egy napra 1000-1300 kcal, miért csak ennyit eszel? Szerintem sem csak zöldséget lehet fogyókúra idején enni, de az egészséged miatt ezek mellé is akár, de beiktatnék, gyümölcsöt, zöldséget. Ha más nem, rágj el néhány répát, pár szem almát. Így könnyen hiánybetegséged lehet, mert csak iparilag finomított ételeket látok felsorolva. Egyél ilyet is nyugodtan, de legyen benne olyan hús, amin még látszik, hogy tényleg hús (mondjuk megveszed a hentesnél és otthon elkészíted), meg némi zöldség, gyümölcs - akár főzelékként, akár köretként, akár önmagában.

2011. jan. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ja és a napi 1600-1800 kcal alá ne menj, mert elkezd raktározni a szervezeted (úgy érzékeli, hogy éhezik lassul az anyagcsere). Így sokkal több kcal alakul zsírrá. Az 1600-at akkor értsd, ha mondjuk 50 kg vagy, az 1800-at pedig akkor, ha 70 kg körül vagy.

Így magaddal tolsz ki, mert a finomított ételek tápanyagot alig, üres kalóriát annál inkább tartalmaznak. Ha csak ezt kapja a szervezeted, még éhesebb leszel.

Nem kell erőszakot tenned magadon, csak legalább napi egy olyan főétkezés legyen, ami nem megy át ennyi gyártási folyamaton és tartalmaz zöldséget vagy gyümölcsöt (konzerv nem ér!), ami vagy nyers, vagy max párolva volt.

2011. jan. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Amúgy a sok gyümölcs nem is túl jó, mert sok bennük a cukor :D
2011. jan. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Amúgy igen, átlagosan mindig olyan 800-1500 kcal között eszek. Az orvosilexikon.hu azt írta ki, hogyha heti 1 kgt szeretnék fogyni, akkor 1300 kalóriát kell ennem egy nap, én kb ehhez próbálom tartani magam.

2011. jan. 19. 22:14
 5/8 anonim ***** válasza:

Az orvosilexikon egy statisztikai átlagot ad meg.

1000 kcal-ás fogyókúrás étrend jó lehet egy ülőmunkát végző, 40+ kg-os nőnek. Maga az emberi test alaphangon 1300-1500 kcal-t használ fel (erősen függ a súlytól!!!) a normális működéshez: fűti vagy hűti a testet, a szervek normális működéséhez. Ezt akkor is elhasználja, ha egy helyben ülsz egész nap és csak nézel magad elé. Ha stresszelsz vagy szellemileg igénybe vagy véve, már az is sokat emelhet rajta.

Sport mellett ilyen kevés energia bevitelével pont ellenkező hatást érsz el hosszú távon, mint a fogyás. Felborul az anyagcseréd, megzavarodik a szervezeted és akkor is tárolni fog, amikor felesleges lenne. Ha megkapja a szükséges mennyiségű tápanyagot (fehérje, szénhidrát, zsír, vitaminok, ásványi anyagok), akkor beindulhat a fogyás.

Hacsak nem 140 cm és 35 kg vagy, NE menj napi 1500 kcal alá, semmiképp! Minél nagyobb egy test (így nagyobb izmok, nagyobb szervek), annál több az alapvető tápanyagigény.


Hány kg vagy és mennyi szeretnél lenni? Mekkora magassághoz?

2011. jan. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ezzel fogyni nem fogsz. az tuti. rengeteg a cukor.lényegében csak szénhidrátot eszel. max súlytartásra elég, de még annak is necces.
2011. jan. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

haha.:D nagyon vicces amit csinálsz.

"fogyókúra alatt csak zöldséget, csirkemellt, meg gyümölcsöt lehet enni"(meg magvakat)-azért mondják ezt,mert igaz,viszont nem teljesen,hiszen egész életünkben ezt kéne enni,nem csak fogyókúra alatt,feltéve ha sokáig és egészségesen akarunk élni:)rengeteg volt a szénhidrát...nutella,palacsinta..hamburger:Smindmind egészségtelen ételek.szerintem a palacsinta kizárt hogy csak 160 kcal volt, 4 db kicsiben is kell, legyen 350-400kcal...amit te csinálsz az a biológia nyelvén minőségi éheztetése a szervezetnek.(mivel nem viszel be elég rostot,vitaminokat,ásványi anyagokat,enzimeket:))fogyásnál nem csak a kalória mennyisége számít,hanem a táplálékok minősége is amiből bevitted a kalóriát.ez nagyon fontos.egy kiskanál nutella hiába csak annyi kcal mint egy db alama,mégis többet árt,mint használ.(főleg hogy tápanyagtartalma nulla és csak üres kalória) na bocsi de le kellett írnom,mert a biólógia a kedvencem,és rossz ha egy ember el van tájolva,segíteni szerettem volna csak.:)

2011. jan. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szerintem meg a 4db palacsinta csak 160 kcal volt, mert ÜRES palacsintára gondoltam :D


Amúgy köszi a válaszokat..de khm...fogytam már 6,5 kg-t, szóval nem hiszem, hogy annyira nagyon rossz lenne :D

Ma sokkal kevesebbet ettem, és egyáltalán nem érzem magam éhesnek :)


167cm/68kg vagyok

2011. jan. 20. 21:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!