Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen volt a napi menüm?...

Milyen volt a napi menüm? Nagyon gáz? Egyáltalán jól számoltam a kalóriát?

Figyelt kérdés

reggeli: 30g zabpehelyből(115kcal) és vízből zabkása fahéjjal(5kcal). Kv 50ml 0,1% tejjel,édesítővel (30kcal).


tízórai:1evőkanálnyi cottage cheese(20kcal) Diat joghurt gabonamagvakkal 250ml (155kcal).


ebéd: /sajtos sonkás pulykamell/

160g pulykamell (175kcal)

magyaros fűszerkeverék(10kcal)

150g vegyes mexicoi zöldségmix(kukorica,vörösbab,zöldbab,paprika, hagyma)(100kcal)

66g csirkemellsonka(70kcal)

24g light trappista sajt(55kcal)

3karika zöld erőspaprika(5kcal)

95g körte(50kcal)

15g szilva(10kcal)

cottage cheese(55kcal)->ezt nem mértem le pontosan de kb ennyi lehetett,kb 2evőkanálnyi.

Kv+ésesítő+60ml 0,1% tej(35kcal)


uzsi:ebédmaradék(ezt már beleszámoltam)

egy nagyobb evőkanál cottege(40kcal)

családi kaja:ezt sem tudtam lemérni...kb egy kisujjnyi csirkemell, 10kocka párolt karalábéval,ez viszont olivaolajban készült.(50kcal)


vacsi:1óra kardió,utánna kb 100g sovány túrót(71kcal van ráírva) gondoltam egy kis nektarint vagy körtét belekockázva(ezt még nemtudom hány g lesz.

170cm/68kg 23/L


2011. júl. 8. 19:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Az étrend összeállítása szuper, szóval jók a kaják, de talán kalóriában kicsit kevés. Meg én pl. nem szoktam beleszámolni az ilyen kis adagokat, mint az egy kanál cottege meg a gyümölcsök, de végülis okés.


Kiszámoltad amúgy, hgy hány kalória kell neked a súlytartáshoz meg a fogyáshoz meg ilyesmik? Mert ha igen, és úgy állítottad össze, akkor tökéletes, de nekem egy picit tényleg kevésnek tűnik. Mindegy, ha eddig nem tetted meg, tessék: [link]


Ja még annyit, hogy a kardió nem igazán zsírégető mozgás, inkább állóképesség-növelő. Jobb lenne vagy aerob, vagy intervallumos edzés, szóval aerob-kardió keveréke. És (további) sok sikert! :)

2011. júl. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

megvan a hivatalos vacsi:)

100g sovány túró(71kcal)

30ml 0,1%tej (14kcal) /100ml=31kcal)

63g körte(40kcal)

2011. júl. 8. 19:52
 3/18 A kérdező kommentje:

Még ígysem fogyok tovább,én vagyok


http://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__19..


Azóta sem fogytam,68-69körül ingadozok :S

Amúgy konkrétan nem tudom hogy amit csinálok az kardió e vagy aerob,mert hallani itt annyi mindent, a pulzusom az első félórában 130-135 utánna pedig 140-néha felmegy 150re is amikor jobb pillanatban vagyok.

2011. júl. 8. 19:58
 4/18 anonim ***** válasza:

mindegy, hogy kardió vagy aerob.. edzz keményen.

egyébként a fehérjebeviteled elég?

lehetne reggel is némi húst enned!

2011. júl. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
utolsó válaszoló már nem azért,de mióta áll a fogyókúra reggeltől estig húsevésből?nagyon jó ez a fehérjebevitel szerintem,reggeli hülyeség húst ennie ha csak nem testépítő,amit kétlek.
2011. júl. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Fú, te aztán nagyon rá vagy stresszelve a témára, lehet épp ezért nem fogysz... Hogy van valakinek ennyi ideje, energiája, hogy ilyen pontosan számolgatja napi elfogyasztott kalóriáit? Irigyellek!
2011. júl. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

utolsó - egyszer kell megtanulni az élelmiszerekről, hogy élelmiszer.. és mégis mennyire, milyen stb. valakinek ez megy. és biztos hogy a cipőjét is be tudja kötni, stb. nem tudom, Te hogy állsz ezekkel.


utolsó előtti: a tehenek sincsenek ráállva a húsevésre. sikeresek is.. a maguk nemében.. még gyermekverset is írtak róluk.

2011. júl. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Látom Aczél, az irónikus megjegyzések nagyon mennek, csak nem sok értelmet látok az okoskodásod mögött... Igen, be tudom kötni a cipőmet, valószínűleg a sportolásnak, helyes táplálkozásnak és az ezekkel fenntartott 52 kg-omnak köszönhető. Érdekesség, hogy élelmiszer minősítőnek tanulok, (nyilván fogalmam sincs mi is az az élelmiszer) mégsem tudom ennyire pontosan 160 gramm pulyka mell mennyi kalóriát tartalmaz. Elnézést kérek emiatt! Mellesleg nem lesznek a tehenek sikeresebbek, ha kipróbálják a húst, ahogy az emberek se, ha egy bizonyos mennyiségnél többet erőltetnek magukba, felesleges... Azon az elven vagyok, hogy a sikeres fogyás kulcsa nem a beteges kalóriaszámlálgatás.
2011. júl. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

-nem feltétlen kellett volna ezt a cipőfűző dolgot komolyan venni.

-akkor lehet szaktársak vagyunk

-én viszont piszok fontosnak tartom a szervezet minél jobb (egyenletes, jó minőségű) fehérjeellátását

-kalóriaszámolgatás részletkérdés. nekem nem kell, Neked sem kell, viszont bizonyos esetekben nem árt precíznek lenni a hatékonyság miatt. ezt is tanultam, olyan ambertől aki nem az élelmiszerek előállításával foglalkozik, hanem a felhasználásukkal (is), és bizony az eredményt tekintve fontos, mennyit is eszünk az adott élelmiszerből.

2011. júl. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Nem olyan ördöngősség ez a méricsgélés,csak egy jó mérleg kell hozzá és egy kcal táblázat,vagy a termékek hátulja. Az elején persze nehéz,de utánna hamar belejön az ember. E nélkül meg szerintem lehetetlen fogyizni és belőni az ételek kalóriaértékét,mert sokan úgy vannak vele hogy á ez csak egy kis túró,csak egy kis sajt,pár korty tej,csak egy fél paradicsom és hopp ez már ki is tesz több mint 100kcalt. Én még naplót is vezetek.

És jelentem,azóta újra beintult a fogyásom már 66nál járok :)

2011. júl. 14. 11:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!