Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek meddig fog felmenn...

Szerintetek meddig fog felmenni a súlyom?

Figyelt kérdés
Már feltettem pár kérdést itt, de a kerettörténet annyi, hogy régen 82 kg voltam, 176 cm, aztán 2 részletben fogytam, és 177 cm 54 kg lettem. Egy ideje elkezdtem normálisabban enni (mert páran mondták hogy túl vékony vagyok, fiúk is), most 57 kg vagyok, még beleférek a ruháimba, azt mondják szűkebb körben, hogy felül már nem vagyok olyan betegesen vékony mint régen. :D Meddig mehet fel a súly? azért a vékonyság fílinget meg akarom tartani, csak egészséges határokon.
2011. jún. 13. 16:21
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat először is.

A válaszolok közt volt egy valaki, akikérdeztre, hogy fogytam: 1200kcal-os diéta, semmi gyorskaja, meg minden zsírosabb cukrosabb ételt kerültem.

Amúgy anorexiás hajlamok: napi 5x mérlegre állás, hízás esetén nem ettem addig, amig vissza nem ment a súlyom,stbstb

A hízás nálam +0.5 kg-t is jelentett..

2011. jún. 13. 23:41
 12/15 anonim ***** válasza:

Pedig fél kiló testsúlyingadozás NEM hízás, az nem zsír. Pusztán attól, hogy nehezebb kaját (súlyra nehezebb), mutathat többet a mérleg. Napi 5x-i mérés nem releváns, mert nem összehasonlíthatóak az adatok. Az, hogy ennyire a súlyod rabja vagy, illetve azok alapján, amiket leírtál, ez nem anorexiás hajlam, hanem konkrétan anorexia. Beteges félelem a hízástól, testképzavar, azaz nem látod reálisan a testedet.

Amíg te magad nem jössz rá és változtatsz, meg fogja keseríteni az életedet. 177cm mellé a 60kg is szinte kevéske. Próbáld meg reálisan látni a testedet. Már nem a 82kg-os test van veled szemben, ezt fel kell dolgozni. Örülj a szép eredménynek, a kitartásodnak, és ne akard, hogy ez keserítse meg az életedet, amiért annyit dolgoztál. Egy-két kiló nem ér ennyit. Nem ettől leszel boldog.

2011. jún. 14. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Tudom, de nem tudom hogy átjött a kérdésből, hogy nehezen, kis lépésékkel, de változtatni akarok a dolgokon, túl akarok lépni a magam rossz dolgain, és javulni akarok, csak borzasztóan nehéz a dolgok lelki okai miatt.
2011. jún. 14. 00:06
 14/15 anonim ***** válasza:

Nyilván, mivel az anorexia lelki eredetű betegség. Na ezeket kell kezelni. Hogy egy kg hízás ne okozzon sírógörcsöt, ne tűnjön a világ végének.

Beszélgess valakivel, pszichológus, kortárssegítő, barátok, család, mert fel kell dolgozni azt, amiért idáig jutottál.

Tudom, nem könnyű, én is átéltem.

Fontos, hogy tisztában legyél azzal, miért alakult ki. Evés terén pedig gyorsan vissza kell állni a normálisra. Én majdnem meddő lettem - ez nem játék, sokba krtülhrz.

2011. jún. 14. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
*kerülhet
2011. jún. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!