Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az tényleg jó ha valaki a...

Az tényleg jó ha valaki a fogyókúra alatt sok fehérjét eszik?

Figyelt kérdés
Köszi előre is a válaszokat:-)
2011. máj. 23. 14:04
 1/3 anonim ***** válasza:

nem olyan jó. túl sok fehérje esetén betegségek is felléphetnek. amúgy az ember eredetileg nem a fehérjefogyasztásra lett kitalálva. ha meglátsz egy állatot nincs benned rögtön az ösztön, hogy széttépd, és megedd (mint pl. egy oroszlánnál). kíváncsi vagyok hány ember enne akkor is húst, ha mondjuk oda kellene mennnie egy tehénhez, el kéne vágnia a torkát (ezközök nélkül) szét kéne tépnie, megnyúznia és kiszedni a húst..gondolom nem sokan.. illetve miért iszunk tejet? (a sajt, túró , joghurt mind a tejből származik) ugyebár kell a növekedéshez, ezért iszunk anyatejet..igen ám, de a tej megfelelő megemésztéséhez szükséges sejtek kb. 3-4 éves korig termelődnek, majd abbamaradnak. egy borjú is csak borjúkoráig szopja az anyja tőgyét, és mi is az anyatejet csak pár évig kapjuk. miért ne ihatnánk tejet akkor? kíváncsi lennék hány ember menne oda a tehénhez, és szopná le a tőgyét a tej miatt. persze, vannak emberek direkt a tej lefejésére, átcsinálására..

igen, de erre jön az, hogy akkor honnan lesz fehérje, nem tud épülni az izom jaj-jaj mi lesz! csak azért, mert egy ételben nincs uralkodó arányú fehérjetartalom, attól még van benne, a szénhidrátok, és a gyümölcs-zöldségek is tartalmaznak fehérjét, és amennyit azokból eszünk az bőven elég fehérjefogyasztás. különben is, ha nagyon minimális lenne a fehérjefogyasztás, a nagyon szükségeseket a szervezet is elő tudja állítani!

ja és a húsok nehezen emészthetőek (az összes fehérje is) egy hús kb. 8 órát (!) van CSAK a gyomorban, és akkor ehhez még hozzájön az, hogy mennyi időt tölt el a belekben. tehát amilyen húst mondjuk megettél tegnap, az még ma is és holnap is benned lesz/lehet!

2011. máj. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ:) Mondjuk én nem ilyen izomépítés meg ilyesmi miatt kérdeztem, pusztán csak azért mert olvastam róla, és nem voltam benne biztos hogy igaz. És sem elsősorban a húsra gondoltam. Szerintem én megfelelő mennyiségű fehérjét eszek egyébként, csak ebben a cikkben meg az volt hogy egy héten egyszer jó ha valaki fehérjenapot tart. De hogy miért? Azt nem tudom:)Egyébként kissé szélsőségesnek tartom amit írtál, nem tudok azonosulni vele, de szerintem ez nem probléma, hiszem más emberek véleményére voltam kíváncsi, és ez is egy vélemény:) Még egyszer köszönöm a választ:)
2011. máj. 23. 15:55
 3/3 anonim ***** válasza:
Mivel én a diétám alatt intenzíven edzek sok fehérjére van szükségem, és ezt hihetetlen nehéz pótolni. Természetesen a zöldségekben, gyümölcsökben, még a kenyérben is van fehéjre, de ezekből sajnos nagyon nehéz pótolni a megfelelő mennyiséget. Én arra törekszem, hogy egy nap meg legyen 100 g fehérje, de ez elég nehéz összehozni, ezért is iszok még mellé protein turmizot, mert alacsony kalóriabevitellel nagy mennyiségő minőségi fehérjéhez jutok.
2011. máj. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!