Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehull a lepel az éhezéssel...

Lehull a lepel az éhezéssel kapcsolatban? Mi a véleményed erről?

Figyelt kérdés

Éhezés:


A megfelelő tápláléknak tartalmaznia kell elegendő energiát, esszenciális és nem esszenciális aminosavakat és zsírsavakat a struktúrális és funkcionális fehérjék, lipidek felépítéséhez, vitaminokat, ásványi anyagokat etc.

Ha ezek közül egy vagy több komponens hiányzik primer malnutritio alakul ki. Ha a malnutritio felszívódási zavar, tápanyagtárolási hiba, felhasználási elégtelenség, fokozott leadás, ill. megnövekedett szükséglet miatt jön létre, másodlagos táplálkozási zavarról van szó.

Ha alultápláltság miatt a szervezet energia-egyensúlya tartósan negativ, a testtömeg csökken, lesoványodás alakul ki. A zsírszövetben raktározott zsírkészlet csökkenése cachexiához vezet. Ha a ZSÍRTARTALÉKOK ELFOGYASZTÁSA UTÁN a test fehérjéi is felszívódnak marasmus áll fenn. A lesoványodás endogén és exogén okokból is bekövetkezhet. Endogén okok: hyperthyreosis, simmonds-kór rosszindulatú daganatok. Exogén okok: táplálék hiánya, tálplálkozás elutasítása.

Itt a teljes éhezés során fellépő alkalmazkodási reakciók kerülnek összefoglalásra. A teljes éhezést megfelelő folyadékbevitel mellett 30-60 napig lehet túlélni. Ilyenkor endogén energiaforrásból származik az energiaellátás. Tűrési tartalmát nem a zsírszövet nagysága hanem a fehérjevesztés mértéke határozza meg. A máj glikogénraktára már 18 óra elteltével kimerül. Ezt követően a SEJTEK TÚLNYOMÓ RÉSZE ENERGIASZÜKSÉGLETÉT ZSÍRSAVAK BONTÁSÁBÓL FEDEZI. A fokozott zsírbontás során ketontestek képződnek. A glukózdependens sejteknek (agysejtek, vvt, bélhámsejtek, vesetubulusok sejtjei) azonban glükózra van szükségük. Ezt és CSAK EZT + vércukorszint állandóságát a fehérjebontásból származó aminosavak a glukoneogenezis révén biztosítják. Az éhezés korai, nem adaptált fázisában (7-10nap) a napi fehérje vesztés mintegy 75-100g. Később az éhezés krónikus adaptált fázisában az agy fokozottan képessé válik felhasználni a ketontesteket, így a napi fehérje vesztés mintegy 20g-ra mérséklődik. A halál akkor áll be amikor a test fehérjéinek fele-harmada felhasználódott.


2011. máj. 3. 19:00
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Ba+, minek vitáztok a kérdezôvel, ha ô úgyis mindent jobban tud..? Koplaljon csak, aztán nézze meg a végeredményt. Na.
2011. máj. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Nincs szükség a demagóg néphülyítésedre...
2011. máj. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

senkinek sem kötelező válaszolni...

én ebből (is) vizsgáztam szal nyasgem, nem tudom hogy demagóg szöveget tanítanak e nekünk, biztos.................

2011. máj. 3. 19:29
 14/25 anonim ***** válasza:

KÉRDEZŐ FIGYELJ FELVILÁGOSÍTALAK! :)


1: Amint már idéztem, a szervezet 7-10 napig napi 100g fehérjét veszít ugye?

2: A glikogénraktárak 18 óra alatt ürülnek ugye?


A valóságban ez úgy néz ki, hogy az okoska elkezd koplalni. 18 óra alatt kiürül a glikogén. Majd 10 nap alatt veszít 1000g fehérjét ugye? Mellette egy csomó folyadékot is, mondjuk még egy kilót. Hiszen a glikogén megköti a vizet.

És most figyelj, itt jön a lényeg!!!

10 NAPNÁL NEM BÍRJÁK TOVÁBB!


Utána elkezd enni, visszajön pikk-pakk a glikogén, plusz egy csomó zsírt elraktároz a szervezete, mert azt az "infot" kapta 10 napig, hogy nincs kaja!!!

Kvázi jól felkészül a következő időre, és mindent elraktároz.

Emberünk úgy szed fel 3-4 kilót egy-két hét alatt, mint a pinty!

És mivel az átlag ember szénhidrát dúsan táplálkozik, fehérje meg szinte mindig elégtelen, így aztán a fehérjeveszteség vissza se jön!


Eredmény? 1 hónap után 2 kilóval több...

Ezt hívják jojónak.


Nem tudom mit akartál bizonyítani, én nem szűrtem le semmi újat..

2011. máj. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
hát ha nem viszi be a minimumokat és utána elkezd zabálni akkor visszajön... de ez egy egész másik kérdés. nem 10 napra kell tervezni. és nem kell túl drasztikusan koplalni. csak unom a túldumálós okoskodókat. egyél keveset oszt fogsz fogyni. kész ennyi az egész. ha meg többet eszel mint kéne akkor hizol. pont.
2011. máj. 3. 19:37
 16/25 A kérdező kommentje:
és a szervezet 90% nagyon jól elvan a zsírból és leginkább azt bontja nem a túlragozott "izmaitokat"... mert az tartósan visszaszorul.
2011. máj. 3. 19:38
 17/25 anonim ***** válasza:
igazából nem is a sokat evéssel van gond hanem azzal,hogy keveset mozognak az emberek manapság.Ha eleget mozogsz ehetsz akár tövvet is nem fogsz elhízni.
2011. máj. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Jól van fiam,leülhetsz,egyes.

Attól,hogy ebből vizsgáztál még alapvető fogalmakkal nem vagy tisztában,mint például "éhezés" és "keveset evés".Magadnak is ellentmondasz.

Mondjuk felőlem éhezhettek,de legalább 60 napig ..

2011. máj. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Mindig is tudtam, hogy az orvosok olyan hülyék a táplálkozástudományhoz, mint a SEGG! :)
2011. máj. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Kérdező te pont olyan vagy, mint a Közgázon az egyik tanárom. Igen nagyon magyarázta az egyik órán, hogy így a tőzsde, meg úgy a tőzsde, határidős ügylet, és mi a lényeg, és day-trade hú de sokan nem értenek hozzá, pedig hát így kell, meg úgy...

Aztán mikor az egyik pofátlan évfolyamtársam benyögte, hogy "TANÁR ÚR, HA ENNYIRE VÁGJA, AKKOR MIÉRT JÁR 15 ÉVES OPELLAL?"

Válasz: "azér fiam, mert a pénz engem nem érdekel, tanítani szeretek!"


MUHAHAHAHA BAZZ, ÉS MIHEHEHEHEHEHEHEH ÉS WÁHÁHÁHÁHÁHÁHÁHÁ!!!!

Az orvosok kenik-vágják, és 10-ből 9 úgy néz ki, mint egy telesz@rt zokni! A hiperszuper endokrinológusom addig jut el agyban mikor D-vitamin hiányom van, hogy igyak béres cseppet! Ne napozzak, igyak béres cseppet vágod????

A háziorvosom egy 110 kilós disznó, és minden alkalommal kuncog, és megkérdezi kajánul, hogy hogy állok a szteroidokkal?! Csak mert neki a lusta seggével elképzelhetetlen, hogy így lehet kinézni simán diétával és edzéssel!

18 évesen plakkok voltak az ereimen, és a hiper-szuper kardiológus professzor-diktátor-kanditátus anyámvalaga közölte, hogy ez az "anyagozástól" van! Életemben nem szedtem/szúrtam semmmit bazz!!! Mondtam neki, hogy dokibá, én utánaolvastam, nem lehet, hogy inkább azért, mert 15 éves koromig tömtek mint a libát, és 110 kilóig híztam a házikoszttól??? A válasz: Neki ne mondjam, ő ért hozzá, ne akarjam átverni, az ereim a szteroidoktól ilyenek!

Aztán azt is mondta, hogy álljak le, mert így szívrohammal fogok bekerülni 5 éven belül!


Ennyi... biztos anyám koxal tömött, mikor nem néztem oda...


Azóta eltelt több, mint 10 év, úgy táplálkozom ahogy szerintem jó, sok jó minőségű fehérje, összetett szénhidrátok, sok gyümölcs, sok zöldség, nulla műkaja, nulla finomított cukor, nulla alkohol, iszonyat sok sport! Félmaratont futok, átúszom a balatont, 150 kilót nyomok fekve csúcsban, kockás a hasam, az erek is látszanak rajta, 180centi vagyok 90kg.

Fél éve elmentem egy teljes kivizsgálásra, terheléses EKG, minden. Olyan kib@szott egészséges vagyok, mint a makk, minden leletem hibátlan, az ereim is tökéletesek.


És hiába dugnám a 10 évvel ezelőtt katéterező orvos orra alá, csak legyintene, hogy biztos leálltam az "anyaggal". Kár, hogy most százszor jobban nézek ki, mint akkor, nem tudom ezt hogy magyarázná...


Becsülöm én az dokikat, és le a kalappal... de a kajáláshoz és az ehhez kapcsolódó dolgokhoz olyan kevés aki ért, hogy az már fáj.

2011. máj. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!