Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyit kellene...

Szerintetek mennyit kellene fogynom, és mennyi idő alatt?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, 170 cm 85 kg, a teszsír százalékom 38% (nagyon sok). Egyébként is nagydarab vagyok, a csontjaim is vastagok, kiskoromban is duci voltam, tehát az biztosan nem lehet cél, hogy szálkás vékony legyek. Hétfőtől járok Curvesre, legalább heti 3-szor fogok menni, emellett hétvégente egész sokat rohangálok a kutyámmal, és ha jön a jó idő, akkor elkezdek görkorizni, meg majd nyáron vizisízni is megyek.


Viszont a fogyókúra dolog nem nagyon megy, sokszor próbáltam már, de csak a nagyon drasztikus dolgokat bírom kampányszerűen (léböjt). Persze igyekszem azért figyelni a kajára.


Szerintetek kb. hány kilót kéne fogynom, és mennyi idő alatt lenne ideális, hogy ne legyen belőle jojó? Milyen étrend lenne esetleg az, amibe némi szénhidrát, édesség belefér, de azért segíti a fogyást mozgás mellett?


2011. márc. 22. 12:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
szerintem minimum 20 kilót kéne leadnod. nem kell elsietni a saját testedhez kell igazítani a tempót. véleméynem szerint az sem baj ha egy év alatt adod le.. de elképzelhető az is hogy fél év alatt lemegy. az étrendről meg annyit hogy délelőtt mehet a szénhidrát, délután már csak fehérje zöldség, esetleg gyümi (pl alma) édességet is beiktathatsz mondjuk hetente egyszer. de legyen akkor is csak délelőtt és nem túl sok. tervezd be arra a napra amikor edzel. így tutira le is mozgod.
2011. márc. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Számolgattam én is, de szerintem 25% körüli testzsírral már jó lennék, és az kilóban 21-et jelentene akkor, ha az izomzatom nem változna semmit. Márpedig ugye az izom az edzés miatt nőni fog, és az nehezebb mint a zsír, tehát a 20 kg talán sok.


Igen, ezeket elvben tudom, csak sajnos mindig pont az estét nem bírom ki, olyankor van az, hogy már nincs stressz, nyugi van otthon, és olyan jól esik egy sör a párommal, ahhoz meg akkor már egy kis chips, vagy valami olajos mag :'( Ráadásul a párom nem partner ebben, tehát végig kéne néznem, hogy ő nasizik meg sörözik, az meg baromi nehéz. Mondjuk tavasszal már inkább egy fehér fröccs, az azért nem hízlal úgy mint, egy gyümölcsös sör, de nasizni mit lehetne hozzá, ami nem olyan gáz?

2011. márc. 22. 12:38
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Minimum 20kg? Sztem tök hülyeség! 170centihez a 60 már nem olyan sok,sőt..

Sztem ha 10 kg-t leadnál már az egészséges kategóriába tartoznál. Délelőtt egyél rendesen, délután már csak gyümölcsöt,zöldséget! Csokit,sütit és egyéb nasikat kerüld!

2011. márc. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
kezdd el a dolgot, és legyen az első cél 10 kg mínusz. ha az megvan, akkor látni fogod a tükörben, hogy hol tartasz és mennyi választ el attól, aki lenni szeretnél
2011. márc. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
És 10 kg-ot mennyi idő alatt? 10-et három hónap alatt simán lehet, igaz?
2011. márc. 22. 13:15
 6/11 anonim ***** válasza:
ha megfelelő az étrend és a mozgás, akkor menni fog. mivel neked van túlsúlyod, ezért az is lehet, hogy az elején több is lemegy és csak utána áll be a heti 1 kg-ra
2011. márc. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
figyelj oda, h mit eszel. lisztet és cukrot ne. nekem 2 hónap alatt 12 ment le, persze heti 5 tornával mellette. most kevesebb már, mivel az utolsó 5 kilót kellene ledobnom. semmi extra nincs benne, kenyér helyett hamlet és az is csak reggel, sonkával, zöldséggel pl, 10órai gyümölcs, ebéd hús zöldséggel, du. pl natúr joghurt, este pl. tojás, v sonka zöldséggel és 1 pohár tej. én zöld teát iszom mellette napi 3 litert és a sport nagyon sokat számít. most, h itt a jóidő mehetsz futni és kis erősítés mellé hasra és 3 hónap alatt az első 10es röhögve le fog menni, de lehet, h 1,5 hónap is elég lesz. aztán majd meglátod, h mit mutat a tükör.
2011. márc. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Futás sajnos kizárt, mindkét térdem műtve, és az egyik még most is rossz.
2011. márc. 22. 15:07
 9/11 anonim válasza:
húúú pedig a sport fontos lenne... anélkül gyanús a dolog. akkor az erősítés is érdekes lenne, meg az aerobic is. lovaglás talán? altestre elég jó, felsőre meg súlyzó pl.
2011. márc. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy hétfőtől járok heti háromszor Curves-re ( [link] Ennél nagyobb megterhelés egyelőre nem merek vállalni, mert 16 éves koromtól fel voltam mentve tesiből is, tehát 9 éve nem mozogtam aktívan. Legszívesebben futnék, vagy túráznék, de túrázni nem lehet hetente többször, legalábbis nincs annyi időm, a futás meg egyelőre az izületeim miatt lehetetlen.
2011. márc. 22. 16:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!