Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Csalódtam! Tegnap vettem egy...

Csalódtam! Tegnap vettem egy túrórudit update 1-et, amire az van írva, hogy édesítőszerrel készült?

Figyelt kérdés

Erre megnézem az átlagos tápérték 100 gr termékre:

391 kcal, fehérje, 10,1 SZÉNHIDRÁT: 42,9, zsír: 19.9

És mégis az van írva, hogy félzsíros tejalapú desszert, édeítőszerrel.


Megnéztem egy mezei túrórudit (sparosat), hogy abban mennyi van: követzekő:

391 kcal, feh: 10,1, SZÉHIDRÁT: 34.1, zsír: 24.5


Egyszóval a rendes túrórudiban kevesebb szénhidrát van mindt az update 1-es túródesszertben?????

Mi a véleményetek erről????


2011. márc. 13. 08:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

A szénhidrát nem egyenlő a cukorral!Ezért sem átb@szás-ne érts félre,mert én sem bírom ezt az Update-s dolgot,de gondold végig:

lehet,hogy ebben 42g Ch van,de ez nem mind cukor,hanem mondjuk 15g és nem mindegy az sem,hogy sima cukor vagy fruktóz.A sima túrórudiban pedig "sima" cukor van.Ezek a termékek főként cukorbetegeknek jók,akiknek nagyon nem mindegy,hogy valódi cukrot vagy fruktózt esznek meg,még akkor is egészségesebb lenne a számukra,ha az a 42g mind fruktóz lenne(de nem az).Egyébként meg a diabetikus termékek nem hülyeségek,már bocs,aki azt írta.Most a kalóriától eltekintve egy egész tábla csokiban(pl Milka diab.)összesen kb 20g fruktóz van,egy cukorbeteg pedig naponta max.30g fruktózt ehet.

2011. szept. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
Az összes termékük SZ.R!!
2013. aug. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Én is ezt eszem mert izlik de nem vagyok update fan. Viszont ami nincs feltüntetve az az, hogy mennyi a felszívódó ch. Általában a fele szokott lenni kb. Ha jól tudom maltittal van édesítve ami nem szívódik fel, mivel cukoralkohol. Ami ebben a rubiban "cukor" az a tejcukor még. Nyugodtan fogyaszthatod.
2013. aug. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
50%
Ne azt nézd, hogy egy adott terméknek mennyi a szénhidrát tartalma, hanem azt, hogy abból mennyi a cukor!?Biztosíthatlak róla, hogy a Sparosban sokkal több cukor van a kevesebb szénhidrátban, mint a Norbi rudiban, amiben egyébként ez 2.4 g a 42.9 grammból.Én szívesen enném egyébként ,de pont az édesítőszer miatt hasmenést okoz, ezért kihagyom.
2016. szept. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Az édesítőszer is szénhidrát. (PL.: maltitol, xilitol, eritritol). De nem emeli meg a vércukorszintet, vagy nagyon minimálisan. Ezért egészségesebb. Nem átb*szás. Csak drága. De vannak más termékek is piacon, amik cukormentesek és olcsóbbak.
2020. jan. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!