Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Csalódtam! Tegnap vettem egy...

Csalódtam! Tegnap vettem egy túrórudit update 1-et, amire az van írva, hogy édesítőszerrel készült?

Figyelt kérdés

Erre megnézem az átlagos tápérték 100 gr termékre:

391 kcal, fehérje, 10,1 SZÉNHIDRÁT: 42,9, zsír: 19.9

És mégis az van írva, hogy félzsíros tejalapú desszert, édeítőszerrel.


Megnéztem egy mezei túrórudit (sparosat), hogy abban mennyi van: követzekő:

391 kcal, feh: 10,1, SZÉHIDRÁT: 34.1, zsír: 24.5


Egyszóval a rendes túrórudiban kevesebb szénhidrát van mindt az update 1-es túródesszertben?????

Mi a véleményetek erről????


2011. márc. 13. 08:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
az egész update dolog 1 nagy átb@szás. az egész csak azért van h az update norbi vehessen még 1 audit
2011. márc. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%
Általában a diétás ételeknél nem a ch mennyiségre, csak a zsírra koncentrálnak, láthatod is, hogy abból van kevesebb. Ezért nem szabad bedőlni ezeknek. Ha túrórudira vágyom úgy szoktam csinálni, hogy veszek túrót és étcsokit, pár kocka csokit felolvasztok és ráöntöm a túróra. Így tuti biztos lehetsz benne, hogy mit eszel és még finomabb is lehet, mint a bolti túró rudi, akár gyümölcs darabokkal is ízesítheted, szerintem próbáld ki :).
2011. márc. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
köszi, igazatok van, tényleg átcseszés az egész....viszont a ch, az a cukrot jelenti, vagyis a szénhidrátot, és nem zsirt, meg nekem az a fura, ha rá van írva, hogy édesítőszerrel készült, akkor miért van benne több cukor, mint egy átlagos trórudiba....na mindegy
2011. márc. 13. 09:16
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ilyen updétes vackokért a drága pénzt adni. Jó a rendes kaja is,bőven.
2011. márc. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Én asszem Müllerben vettem anno diabetikus fehér csokit.. na ja, hát csak utána később jöttem rá hogy igazából semmit sem érek vele, mert ebből sem lehet(ne) többet enni egy-két kockánál, mivel fruktóz van benne. :S Fruktózból csak kis mennyiséget tudunk tárolni a többi zsírként lerakódik:SS És ráadásul ugyanúgy 500 kalória van egy táblában mint egy rendesben.

Proteinszeletet is próbáltam már venni. Összetevők között első helyen: glükózszirup (cukor). Hát mondom ez óriási.. :/

2011. márc. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ezzel csak azt akartam mondani hogy nekem ennyi a véleményem az összes diabetikus élelmiszerről, én szinte mindben csalódtam. De már rájöttem, így nem csoda hogy korábban nem fogytam.. ilyen összetevők mellett :D
2011. márc. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Hát inkább legyen a rendes túrórudi (PÖTTYÖS) néha napján, de legalább az finom:-DDD Én legalábbis inkább azt eszem.

Kcal-ban ugyanannyi, ha nem kevesebb, mint a diabetikus sz*r.

2011. márc. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
66%

A diabetikus élelmiszerek cukorbetegeknek valók, nem fogyókúrázóknak, mivel a fruktóz lassabban bomlik le, nem megy fel olyan gyorsan a vércukorszintjük, tudják követni inzulinnal (kívülről bevittel vagy a maradék sajáttal). A kalória tartalmuk ettől még ugyanannyi, sőt akár több is lehet, nem a hizlaló hatás csökkentése a cél.

Ettől függetlenül az update szerintem is átverés.

2011. márc. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
50%
Kérdésedben ott a válasz. Egyébként az updatenek nem az a lényege, hogy számolgatod a kalóriákat. De azt sem ígérte senki, hogy egy túróruditól lefog bárki is fogyni.
2011. márc. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"viszont a ch, az a cukrot jelenti, vagyis a szénhidrátot, és nem zsirt,"

második vagyok :), tisztában vagyok vele, hogy mi mit jelent :D, azt írtam, hogy zsírt szokták csökkenteni a diétásnak nevezett ételeknél, ezt láthatod is az update rudinál is az van csökkentve. De egyébként a ch nem cukrot jelent, hanem carbon-hydrogen, magyarul szén-hidrát, amit nem csupán a cukrot jelöli, nem véletlen szokták külön kiemelni a ch alatt, hogy ebből x g cukor.

2011. márc. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!